0

Labāks planētai

Visticamāk, esi dzirdējis, ka plastmasa ir kaitīga videi. Bet kāpēc mums visiem patiešām vajadzētu rūpēties un rīkoties tagad? Pastāv vairākas svarīgas bažas.  

Katru gadu pasaulē tiek saražoti vairāk nekā 300 miljoni tonnu plastmasas, milzīga daļa no tās nonāk atkritumos un izraisa šausminošas sekas: 

  • Plastmasas toksīni migrē uz pārtiku – augiem un dzīvniekiem. 
  • Dzīvnieki noslāpst vai sapinas plastmasas izstrādājumos un cieš badu. 
  • Ekosistēmu ķēdes tiek pārtrauktas un sugas izzūd. 

Ja pašreizējās tendences turpināsies, mūsu okeānos līdz 2050. gadam varētu būt vairāk plastmasas nekā zivju. 

Mazumtirgotājiem nav iespējams pilnībā atteikties no iepakojuma, jo iepakojums nodrošina produktu drošību, piemēram, ES bioloģiskos augļus un dārzeņus nevar pārdot neiesaiņotus. Bet ir ļoti būtiski izvēlēties dabai draudzīgākas iepakojuma alternatīvas. 

Kādas darbības veic Rimi?

Mēs strādājam pie tā, lai 2025. gadā visos Privātās preču zīmes pārtikas iepakojumos būtu tikai pārstrādājama (atkārtoti lietojama, atkārtoti uzpildāma un/vai pārstrādājama materiāla) plastmasa.  

Līdz 2023. gadam kosmētikas un sadzīves ķīmijas produktos nebūs mikroplastmasas. 

Ilgtspējīgs iepakojums nav vienīgais veids, kā vēlamies rūpēties par vidi. Privātās preču zīmes sortimentā var atrast tikai tādas zivis, kas iegūtas saskaņā ar atbildīgas zvejas principiem (saskaņā ar Pasaules Dabas fonda Jūras velšu patēriņa ceļvedi). Tu vari atpazīt ilgtspējīgas zivis un jūras veltes pēc divām sertifikāta zīmēm: ASC ilgtspējīgi audzētām zivīm un MSC ilgtspējīgi zvejotām zivīm. 

Jau šobrīd, iepakotajos pārtikas produktos, kas satur palmu eļļu, tiek izmantota tikai ilgtspējīga (RSPO sertificēta – līmenis "Mass balance") palmu eļļa, un mūsu mērķis ir turpināt uzlabojumus.  

Nākamais solis būs sākt izmantot tikai ilgtspējīgu (RSPO sertificētu – līmenis "Segregated") palmu eļļu visos Privātās preču zīmes pārtikas produktos (ieskaitot Rimi kulināriju) jau līdz 2025. gada beigām. Tāpat līdz 2025. plānots sākt izmantot tikai ilgtspējīgu (RSPO sertificēta – līmenis "Mass balance") palmu eļļu mūsu kosmētikas un sadzīves ķīmijas produktos. Vairāk par RSPO līmeņiem uzzini: https://rspo.org/

Ko Tu vari darīt?

Ļoti atbildīgs ieradums, ko sākt šodien – šķirošana. Šeit vari uzzināt padomus, kā ieviest konkrētas darbības savā ikdienā. 

Mans profils

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME.

ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

Piegāde
0 EUR