"EŅĢEĻI PĀR LATVIJU" VĒSTNEŠI

Kristena (5 gadi)

Diagnoze: Autiskā spektra traucējumi

Nepieciešamība: ABA terapijas

Kristena ir ļoti smaidīga un mīļa meitene, kura ar lielu prieku apmeklē savu speciālo dārziņu – viņa tur ir lieliski iejutusies un jūtas labi. Jau pusotru gadu apmeklē ABA terapijas, pēc kurām gandrīz katru reizi saņem uzslavas no terapeites par uzcītību un lielisku sadarbošanos. Kristenas viena no mīļākajām nodarbēm ir gājieni uz parku – viņa ļoti izbauda dabu. Lai arī Kristenai ir mierīgs raksturs, viņā virmo arī enerģisks dzīvesprieks un patiesa labsirdība.  

5. Anete (10 gadi)

Diagnoze: Neirodeģeneratīva saslimšana, kuras cēlonis nav zināms

Nepieciešamība: Ārkārtas gadījumu uzkrājums – ceļa izmaksu un nakšņošanas segšana

Anetei ir dzīvespriecīgā meitene un līdz septiņu gadu vecumam nekas neliecināja par jebkādam veselības problēmām. Lai arī šobrīd Anete ir guloša, optimisms un cerība uz atveseļošanos nav zaudēti ne mirkli. Viņai ļoti interesē ēst gatavošanas process un eksperimenti virtuvē. Viņa izbauda seriālu skatīšanos un spēlēšanos ar lellēm. Anetei patīk atrasties sabiedrībā, ceļot un viņā mājo neapturama kāre iepazīt visu jauno. Lai Anetei varētu uzstādīt precīzu diagnozi un nodrošināt ārstēšanos, ir nepieciešama palīdzība nokļūšanai uz Vāciju.

Marta (2 gadi)

Diagnoze: Aizdomas par autiskā spektra traucējumiem

Nepieciešamība: ABA terapijas

Marta ir Kristenas jaunākā māsa, kurai precīza diagnoze nav noteikta, taču ārsti rekomendē ABA terapiju, kas viņai noteikti palīdzēs. Lai arī sākumā gāja grūti, ar laiku arī Marta iemīlēja bērnudārzu, uz kuru šobrīd dodas labprāt. Vecāki viņu raksturo kā ārkārtīgi aktīvu un mīļu meiteni, kam nesagādā nekāda problēmas izdomāt jaunas un radošas nodarbes. Jau no dzimšanas Martai ir problēmas ar asinsriti, taču neskatoties uz to viņa ir aktīvs bērns ar krāšņu raksturu. Meitenei piedzimstot atklājās caurumiņš sirsniņā, kurš tā arī neaizauga. Septiņu mēnešu vecumā bija operācija, bet pēc mēneša atklājās asinsrites problēmas sirdī. Viņa ir reto slimību paciente.

Krista (8 gadi)

Diagnoze: Bērnu cerebrālā trieka ar spastisku paraparēzi

Nepieciešamība: Ortozes

Kristā virmo dzīvesprieks un enerģija. Viņa spēj iedvesmot ar optimismu un pozitīvo auru. Meitene nāca pasaulē ļoti sīciņa 27. grūtniecības nedēļā un jau pēc 2 mēnešiem tika paziņota viņas diagnoze. Krista ir pierādījusi savu apņēmību un vēlmi pilnvērtīgi kustēties – viņa nemitīgi apmeklē rehabilitāciju un spēj pārvietoties uz savām kājām. Lai viņa varētu turpināt uzlādēt apkārtējo pasauli ar savu enerģiskumu, Kristai nepieciešamas ortozes.

Viktorija 14 gadi

Diagnoze: Iedzimta sirds kaite

Nepieciešamība: Ierīce asinsreces rādītāju kontrolei

Viktorijai ļoti patīk dziedāt un darboties sociālajā tīklā TikTok, kā arī viņas sirdī atvēlēta īpaša vieta dzīvniekiem. Mājās ir trīs dekoratīvās žurciņas, suns un kaķis. Patīk doties garās pastaigās ar suni, kā arī skatīties raidījumus un filmas par dzīvniekiem. Viktorijai veiktas atkārtotas sirds operācijas. Viņai ir mehāniskais sirds vārstulis, tāpēc katru dienu jālieto zāles un ļoti bieži jānodod analīzes. Ierīce “Coagucheck” ļaus asinsreces rādītājus kontrolēt mājās un Viktorija varētu izbaudīt pusaudža dzīvi.

Kristīne Odrija (5 gadi)

Diagnoze: Spina bifida

Nepieciešamība: Ortozes

Odrija ir aktīva meitene, draudzīga, sirsnīga un ātri pielāgojas jauniem apstākļiem. Viņai ļoti patīk zīmēt un veidot – viņā valda enerģisks radošais nemiers. Mīl darboties ar smiltīm.

Līdz trīs gadu vecumam Kristīne varēja pārvietoties tikai ar staiguļa palīdzību, taču pāris mēnešu laikā izdevās spert pirmos soļus, bet prieks nāca ar skumjām, jo meitenes milzīgā vēlme staigāt radīja kājām čūlas un izteiktu pēdas rotāciju uz iekšu. Meitenei ir regulāri nepieciešamas jaunas ortozes, kas dod iespēju pareizi un kvalitatīvi staigāt, nepakļaujot muguras, gūžu un kāju iespējamo deformāciju.