Viens Latvijas iedzīvotājs gada laikā saražo vairāk nekā 400 kilogramu sadzīves atkritumu. Katru gadu Latvijā tiek savākti 2,3 miljoni tonnu sadzīves atkritumu, bet pārstrādāti tiek tikai 1,16 miljoni tonnu. Pārējie atkritumi nonāk atkritumu poligonos, izgāztuvēs vai vidē, piesārņojot vidi un apdraudot dzīvo organismu un cilvēku veselību.

Mēs apzināmies, ka vienas dienas laikā nav iespējams pārstāt ražot sadzīves atkritumus, taču mūsu kopīgajos spēkos ir mazināt to rašanos un novērst nonākšanu vidē.

Beziepakojuma preces Rimi veikalos

Rimi veikalos būs iespēja iegādāties saimniecības un ķermeņa kopšanas produktus speciāli aprīkotos beziepakojuma stendos. Šobrīd beziepakojuma produktu stends pieejams Rimi veikalā:

  •  t/c Spice,
  • pēc rekonstrukcijas arī t/c Alfa.

Videi draudzīgāki iepirkšanās maisiņi

Jau kopš 2020.gada marta visos Rimi veikalos pieejami videi draudzīgāki iepirkšanās maisiņi.

Videi draudzīgi vienreiz lietojamie izstrādājumi

No 2021. gada Rimi veikalos pieejami tikai tādi vienreiz lietojamie izstrādājumi (salmiņi, šķīvji, trauki, vates kociņi), kas nav ražoti no plastmasas.

Rimi pārtrauc Sarkanā saraksta zivju iegādi

Rimi visās Baltijas valstīs pārtrauc iepirkt zivis no Pasaules Dabas Fonda izstrādātā “Zivju gida” Sarkanā saraksta. Lai veicinātu pircēju paradumu maiņu un mudinātu veikt ilgtspējīgākas izvēles, Rimi informē klientus un veikalos izvietos informatīvus materiālus, lai klienti varētu veikt apzinātāku produktu izvēli no Rimi plašā jūras velšu sortimenta.

Gaidām Tevi ciemos t/c Spice!