Mārcis Mitrevics

Kas notiek vīna pasaulē un kāds mums ar to sakars?

Padomi • 26. Novembris, 2019
Lai vai cik ļoti negribētos vīna pasaulē iepīt politiku, tomēr būs jāpieskaras dažām aktuālajām pasaules ziņām. Brexit, vēl pirms ir noticis, jau iespaido vīnu tirgu un neapšaubāmi ietekmēs arī pēc tam.

Jau oktobrī, baidoties no biedējošās bezvienošanās šķiršanās, visi tirgotāji Anglijā palielināja savus noliktavu uzkrājumus ar Eiropas vīniem tā, lai to pietiktu visam gadam. Šampaņas ražas krājumi esot papildināti tik tālu, ka pudeles ar smalkajiem burbuļiem esot pietiekami sagādātas ne tikai šim, bet arī nākamajam gadam – kopsummā to vērtība lēšama piecos miljardos eiro!

Tas neapšaubāmi nesola pieejamības palielināšanos pie mums ne šim, ne arī citiem Anglijā populārākajiem vīniem. Tai pat laikā ASV nesen izziņojusi jaunus muitas tarifus, palielinot ievedmuitu no Eiropas ievestam vīnam un sieram par veseliem 25%. Eiropa netaisās palikt parādā un paredzams, ka arī Eiropā ievestam vīnam no ASV tiks pacelts ievadmuitas tarifs. Runājot par mūsu pašu tautas kalpiem – ir arī kāda potenciāli labā ziņa – šobrīd tiek caurskatīts likumprojekts, kurš paredz legalizēt alkohola tirdzniecību internetā. Tas, savukārt, pavērs plašas iespējas mūsu dzīvē vēl vairāk ienākt gadžetiem, un tas nozīmē, ka teorētiski pastāv iespēja, ka es varēšu jums ieteikt vīnu jūsu pašu telefonos, un to jūs varēsiet pasūtīt kopā ar citiem produktiem tikai ar dažiem pirksta pieskārieniem jūsu ekrānā.

Tagad gan dosimies prom no šīm tikai cilvēku ziņām, jo jaunais Vīna katalogs ir klāt!

Uzreiz gan vēlos labot tikko kā uzrakstīto – šo izdevumu drīzāk vajadzētu dēvēt par JAUNO VĪNU katalogu, jo vairums no produktiem, kurus sastapsiet šajā katalogā, ir jaunumi Rimi sortimentā. Jaunu vīnu, kas ienāk Rimi Vīna dārzā, ir vairāk kā simts piecdesmit!!! ...nez vai es kādu dienu būtu gatavs pateikt – nu pietiek – Rimi Vīna dārzs sortiments ir pilnīgi nokomplektēts un jauni vīni mums vairs nav vajadzīgi... Bet tā NEKAD NEBŪS! (lūdzu, neuztveriet to kā trakumu, jo sarunājos pats ar sevi). Kāpēc? – tāpēc, ka vīna pasaule mainās pēc katras ievāktās vīnogu ražas – tātad divreiz gadā (jo Dienvidu puslodē ražas laiks ir martā). Atkal jauni un interesanti produkti uzsāk savu ceļu pie Tevis, vīna mīļotāj, starp tiem gan mierīgie, gan dzirkstošie, gan stiprinātie, gan bezalkoholiskie vīni! Jā - Rimi, rūpējoties par tiem, kuriem alkohols ir bīstams, attīstīta sortimentu ar produktiem, kuriem “ļaunais” etilspirts ir iztvaicēts vai atfiltrēts ar visjaunākajām tehnoloģijām, cenšoties saglabāt vīnam raksturīgo smaržu un garšu. Ilgus gadus esam “lauzuši šķēpus” par to, kur veikalā izvietot bezalkoholiskos vīnus, un beidzot esam nolēmuši tos izvietot vīna nodaļā starp citiem vīniem, īpaši tos izceļot ar norādītām papildus zīmēm. Iepriekš tie veikalā dzīvoja kaut kur pie limonādēm, blakus bērnu ballīšu dzirkstošajiem dzērieniem, kas, manuprāt, maldināja gan bezalkoholiskā vīna pircējus, gan bērnu “šampanieša” kārotājus (starp citu, kaimiņzemē Lietuvā bērniem domātie dzērieni, iepildīti tipiskajās alkoholam domātajās pudelēs, nu ir aizliegti).

Neiztrūkstoši, arī šajā katalogā blakus vīniem atradīsiet saderīgu ēdienu receptes, ko jums sagatavojis Rimi šefpavārs Normunds Baranovskis– atkal un atkal steidzu jums atgādināt Rimi Vīna dārzs vēstījumu: vīns – tā ir perfektas maltītes sastāvdaļa, tāpēc izvēloties vīnu, neaizmirstiet par ēdienu, un otrādi. Vēl jūs sagaida stāstiņš par aktuālajiem eko, bio un vegan vīniem, kā arī Rimi tiešā importa jaunapgūto valsti – Portugāli.

Un daudz kas vēl - šajās lappusēs tiks pieminēti (tikai cilvēki) Marlēna Dītriha, Pablo Pikaso, Napoleons, Monika no Veronas (mana paziņa), Ronaldu, nez kāpēc arī Ferrero Nutellas ražotne, kā arī stāsts par vīndariem no Ķeizarkrēsla. Starp citu, IR arī kas kopējs tam Ķeizarkrēslam un mūsējam tepat Siguldā – tas ir elpu aizraujošais skats, kas no tā paveras!

Šķirstiet un iepazīstiet Rimi Vīna dārzs jaunumus, kuri man šķiet tie paši labākie un foršākie, kas izskaistinās Rimi sortimentu, bet, ja nu tomēr kāds no tiem jums tāds nešķiet, piedodiet, ... jo visi taču ir tikai cilvēki, arī ES un arī TU!

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti