KATRA LĀSĪTE PALĪDZ AUGT

Ziedo Latvijā pirmajai Mātes piena bankai

Lai izveidotu Latvijā pirmo Mātes piena banku un nodrošinātu, ka izdzīvošanai tik svarīgo mātes pienu saņem arī tie priekšlaikus dzimušie bērniņi, kuru māmiņām piena nav, Rimi kopā ar Bērnu slimnīcas fondu uzsāk ziedojumu kampaņu “Katra lāsīte palīdz augt!”.

Pašlaik Latvija ir vienīgā valsts Eiropas savienībā, kurā nav Mātes piena banka. Lai to izveidotu, nepieciešamas 15 dažādas iekārtas, tostarp, pasterizētājs, saldētavas, laboratorijas iekārtas piena mikrobioloģiskajai analizēšanai, aukstumsomas piena transportēšanai, trauki piena uzlabgāšanai utmldz. Kopējās Mātes piena bankas izmaksas ir 150 tūkstoši eiro.

 

Gadā vidēji piedzimst 130 –160 mazuļi, kuru svars ir zem pusotra kilograma, un tieši šiem bērniem mātes piens ir visvairāk nepieciešams. Mammas piens ir labākais uzturs jebkuram zīdainim viņa pirmajos dzīves mēnešos, taču vismazākajiem bērniņiem tas ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei. Diemžēl ne visām māmiņām, mazulim piedzimstot pirms laika, ir savs piens. Tāpēc visur Eiropā darbojas mātes piena bankas, kur ar krūti barojošās māmiņas var ziedot savu pienu tām mammām, kurām piena nepietiek.

Primāri Mātes piena banka sniegs palīdzību priekšlaikus dzimušiem bērniņiem ar svaru zem 1500g, taču īpašos gadījumos arī lielākiem bērniņiem pēc plašas zarnu operācijas. Dažreiz tās būs tikai pirmās dzīves dienas, kad būs nepieciešams donora piens, līdz māmiņai veidojas pašas piens. Citos gadījumos Mātes piena banka bērniņam būs svarīga pirmajās dzīves nedēļās vai pat mēnešos.

LABDARĪBAS KAMPAŅA NORISINĀSIES NO 1. OKTOBRA LĪDZ 24. NOVEMBRIM!

Ziedot aicinām:

Rimi

Ziedojot ziedojumu kastītēs Rimi veikalos

Iegādājies

Iegādājoties īpašos kampaņas produktus

Mans Rimi nauda

Novirzīt Mans Rimi kartes uzkrājumu

Bērnu slimnīcas fonds

Parskaitot naudu Bērnu slimnīcas fondam ŠEIT

Paldies Tev!

Sirnīgs paldies Tev par ziedojumu. Katra lasīte palīdz augt!

PĒRKOT ŠOS PRODUKTUS TU ZIEDO PIENA BANKAS IZVEIDEI

Aplūko bukletu ŠEIT

Lejupielādē bukletu ŠEIT