ZIEDO EŅĢEĻI PĀR LATVIJU

Sirsnīgākā labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju” šogad aicina palīdzēt pieciem akcijas vēstnešiem Edžum, Tomam, Viesturam, Haraldam, Kārlim, Renāram un Amēlijai un vēl 264 bērniem visā Latvijā, kuru veselības uzlabošanai kopumā ir nepieciešami 464222,31 EUR.

Ziedojuma summu veido izmaksas, kuras nepieciešamas bērniem ar dažādām veselības problēmām, kuru ārstēšanai pietrūkst valsts finansējuma - palīdzība bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kustību traucējumiem, palīdzība ārkārtas gadījumos un slimnīcas vajadzības gadījumos (neiroloģija).

Jau no 12. decembra darbu uzsāks ikgadējais zvanu centrs, savukārt 18. decembrī plkst. 20.30 par akcijas kulmināciju kļūs akcijas īpašais Ziemassvētku koncerts Rātslaukumā.

Ziedojot ziedojumu kastītēs Rimi veikalos

No 23.novembra iegādājoties piegādātāju akcijas preces Rimi veikalos

Zvanot pa tālruni 90006869 (maksa par zvanu 1,42 eiro (iesk. PVN)

Ziedojot MansRimi naudas uzkrājumu Rimi kioskos vai mājas lapā mansrimi.lv

Pērc produktus un ziedo

Iegādājoties mandarīnu kasti, Tu ziedosi 0,50 EUR akcijai "Eņģeļi pār Latviju"

Liec grozā

Akcijas vēstneši

Edžus un Toms Praškeviči (10 gadi)

Diagnoze: bērnu cerebrālā trieka

Nepieciešamība: pastāv iespēja, ka akna var atgrūst ķermeni un atkal jādodas uz Vāciju ārstēties

Edžus un Toms ir draudzīgi brāļi, kuri atveseļošanās ceļā viens otru uzmundrina un atbalsta. Edžus, kuram konstatēta bērnu cerebrālā trieka, ir pārcietis operāciju, pēc kuras pagaidām pārvietojas ar palīglīdzekļiem, taču mērķtiecīgi strādā, lai atkal pieceltos kājās. Dvīņubrālis Toms piedzima bez kreisās kājas, greizu labo pēdu un cistiskām plaušām. Lai arī sākums bija ļoti smags, Toms laika gaitā iemācījies sadzīvot un tikt galā – tagad viņš ir fiziski aktīvs un rehabilitācijā cītīgi strādā, lai stabilizētu stāju. Abi dzīvespriecīgie brāļi ir gatavi smelties spēkus un veseļoties, lai varētu nodoties fiziski aktīvai un sportiskai ikdienai.

Viesturs Kurts Kliesmets (3 gadi)

Diagnoze: Spina bifida jeb šķelts mugurkauls, kustību traucējumi

Nepieciešamība: ortozes

Viestura ceļš ir bijis sarežģīts jau no pirmās dienas, piedzimstot ar vairākām smagām diagnozēm un agrā vecumā pārciešot daudzas operācijas. Šobrīd viņš pārvietojas ar ortozi, taču ir apņēmības pilns staigāt saviem spēkiem. Jau tagad, nelietojot ortozi, viņš spēj spert soļus, pieturoties pie citu rokām vai mēbelēm. Viņš apmeklē rehabilitācijas kursus, fizioterapiju un logopēdu, darot visu, lai kļūtu stiprāks un patstāvīgāks. Viesturs ir ļoti ziņkārīgs un alkst izzināt pasauli sev apkārt, tādēļ ir ārkārtīgi priecīgs, kad viņam izdodas spert drošākus soļus vai apgūt jaunas prasmes. Viņa gribasspēks un vēlme veseļoties iedvesmo gan apkārtējos bērnus, gan pieaugušos.

Haralds Semjonovs (4 gadi)

Diagnoze: Bērnu cerebrālā trieka, kustību traucējumi

Nepieciešamība: Ārkārtas gadījumi, ortozes

Haralds ir zinātkārs un aktīvs puisis, kuram 1,5 gada vecumā tika konstatēta bērnu cerebrālā trieka, kas ievērojami skāra viņa mobilitāti. Viņš ļoti interesējas par automašīnām un  ar lielu interesi apgūst angļu valodu, jau tagad spējot tajā komunicēt. Haralds ir arī ļoti neatlaidīgs un atradīs veidu, kā panākt kāroto – šī rakstura iezīme noteikti palīdz viņa atveseļošanās procesā. Viņam ir svarīgi redzēt pašam un parādīt arī citiem, cik daudz viņš var un cik daudz ir iespējams. Haralds sapņo izaugt liels un spēcīgs, lai var ar brālēnu spēlēt futbolu un uzvarēt tēti. Lai veiksmīgi atveseļotos, viņam nepieciešami regulāri rehabilitāciju kursi un atbalsts palīglīdzekļu saņemšanā – jādodas uz Vāciju pakaļ ortozēm un kompresijas tērpam.

Kārlis Jenčs (6 gadi)

Diagnoze: Autiskā spektra traucējumi

Nepieciešamība: ABA nodarbības

Kārlis ir labs piemērs tam, cik ļoti spēj palīdzēt ABA nodarbības un mērķtiecīgs darbs. Ja sākumā bija šaubas par to, vai zēns spēs runāt, tad šobrīd viņš sporto un apmeklē pulciņus, apgūst angļu valodu, apmeklē bērnudārzu bez asistenta palīdzības, kā arī ļoti veikli spēj salikt dažādas sarežģītus spēļu konstruktoru komplektus. Vēl Kārlim patīk palīdzēt virtuves un dārza darbos, par ko slavē gan omītes, gan bērnudārza auklītes. Lai arī sākumā ir gājis grūti, šobrīd viņam krietni uzlabojusies spēja komunicēt ar vienaudžiem. Kārlim vēl joprojām ir jāapgūst dažādas prasmes, taču viņš ir apņēmies turpināt izaugsmi ar ABA nodarbību un audiologopēda palīdzību, kas viņa līdzšinējā attīstībā sniegušas neatsveramu ieguldījumu.

Renārs Miks Sergejevs (3 gadi)

Diagnoze: Autiskā spektra traucējumi

Nepieciešamība: ABA terapijas, logopēds

Jau no bērnības varēja manīt, ka Renārs attīstās mazliet lēnāk nekā citi bērni, taču viņš ir dzīvespriecīgs, smaidīgs un draudzīgs bērns, kurš izbauda darbošanos ar attīstošajām rotaļlietām. Viņš jau no gada sākuma apmeklē ABA terapiju, kas deva ļoti daudz – Renārs jau ir sapratis kā parādīt to, ko nemāk pateikt, iemācījies smuki sēdēt pie galda, kārtot lietas, atkārtot darbības u.c. No vasaras sākuma biežāk apmeklē arī logopēdu, kas viņam ļāva izrunāt savus pirmos skaidros vārdus un izrādīt interesi par alfabētu. Viņa vēlme mācīties liek ticēt iedvesmojošai izaugsmei arī turpmāk.

Amēlija Andžāne (4 gadi)

Diagnoze: FOP jeb fibrodysplasia ossificans progressiva – reta  un progresējoša saistaudu saslimšana

Nepieciešamība: ārstēšanās un monitorēšana Vācijā

Amēlijai piedzimstot tika atklāta abu pēdu pataloģija, bija sākušas attīstīties sestās pirkstu falangas, kas tika veiksmīgi izoperētas. Aptuveni 2020. gadā sākās veselības problēmas un pēc ilgiem un nogurdinošiem izmeklējumiem tika uzstādīta reta un biedējoša diagnoze. Neskatoties uz grūtībām, vēstnese apmeklē bērnudārzu, ar lielu interesi ceļ spēļu konstruktoru mājas, peldas un rotaļājas ar suni Lariju. Vecāki uzsver, ka viņai ir nelokāms raksturs un Amēlija neatkāpjas no iecerētā. Latvijā  viņa ir vienīgā ar šo diagnozi, tādēļ viņai jādodas uz Vāciju slimības monitorēšanai, kā arī ģimene cer, ka kādu dienu pret slimību būs pieejami arī medikamenti.