KNĪPAS UN KNAUĶI IZDOD JUBILEJAS ALBUMU

Par godu bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” 50 gadu jubilejai ar Rimi Bērniem programmas atbalstu tapis jauns mūzikas albums “Emociju pētnieki” – 12 dziesmas par dažādām emocijām: prieku, dusmām, laimi, bēdām, kautrīgumu, draudzīgumu, bailēm, mieru, uztraukumu, pateicību, skaudību un mīļumu. 

Kaut arī “Knīpu un Knauķu” ikdienā prieka un draudzīguma ir visvairāk, 50 gadu laikā piedzīvotas visas emocijas, kam veltītas dziesmas jaunajā albumā. Tās ir emocijas, ko diendienā piedzīvo arī bērni visā Latvijā, tāpēc “Knīpas un Knauķi” aicina kopā doties savu emociju pētniecības ceļā.

“Jebkuras emocijas ir dabiskas, tās nevajag apspiest vai apvaldīt, bet tās ir ļoti noderīgi iepazīt, lai labāk saprastu sevi un citus. Mēdz teikt, ka mūzika pauž to, ko nevar izteikt vārdiem, tāpēc ceru, ka albumā iekļautās dziesmas būs lielisks pavadonis emociju pētniecības ceļā, atklājot dažādo emociju raksturus un palīdzot bērniem labāk saprast, kā viņi jūtas,” saka Edīte Putniņa, vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” un Klusuma skolas vadītāja.

Katrai no emocijām albumā veltīta viena dziesma. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe, bet mūziku – 12 komponisti, daudzu iemīļotu bērnu dziesmu autori: Andris Sējāns, Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Jonita Štoma, Edīte Putniņa, Andris Kontauts, Ēriks Ešenvalds un Sanita Sējāne.

 

Inga Cipe "Prieks"

Prieks ir tas, kas atver logus katrai jaunai dienai
Prieks ir tas, kas neļauj noskumt, neļauj palikt vienam
Prieks ir tas, kas iedod buču, kad bērni dodas čučēt
Prieks ir tas, kas sasauc smieklus un neļauj bēdās klusēt

Priecīgs tas, kas prieku rada
Un par prieku gādā!
Un pat tad, kad skumja diena
Viena prieka maliņa - jāatrod ikvienam!

Prieks ir tas, kas pamodina bēdīgo no snaudas
Prieks ir tas, kas uzmundrina noskumušus draugus
Prieks ir tas, kas paceļ bēdu un ieliek tavā plaukstā
Prieks ir tas, kas apmīļo un netiek klāt vairs aukstums

Priecīgs tas, kas prieku rada
Un par prieku gādā
Un pat tad, kad skumja diena
Viena prieka maliņa - jāatrod ikvienam!

Inga Cipe "Draudzība"

Tu vari padot roku, lai pāri upei tiktu
Tu vari atnākt ciemos, lai viens es nepaliktu
Tu vari neteikt ne vārda un blakus klusi būt
Tu vari tālu klejot, bet mana sirds to jūt

Un es zinu, tu esi mans draugs
Kamēr vien puķes ziedēs un plauks
Un es zinu, tu būsi mans draugs
Kamēr vien saule spīdēs

Tu esi mans draugs
Tu vari uzminēt manas slēptākās domas
Tu vari palīdzēt nest manu skolas somu
Tu vari dalīties priekā ik katru mīļu brīdi

Tu proti atvērt sirdi un nelaist tajā strīdus
Un es zinu, tu esi mans draugs
Kamēr vien puķes ziedēs un plauks
Un es zinu, tu būsi mans draugs
Kamēr vien saule spīdēs
Tu esi mans draugs

IZLASI PĀRĒJOS INGAS CIPES DZEJOĻUS ŠEIT

Albums tapis ar programmas Rimi Bērniem atbalstu, un to papildinās Rimi Bērniem ekspertes, psiholoģes Ivetas Aunītes un mākslinieces Esteres Betijas Grāveres sagatavotas īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem. Tās ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas.

“Mēs esam par laimīgu bērnību, kurā netrūkst dziesmu, rotaļu un jaunu zināšanu, priecīgas kopābūšanas un aizraujošu atklājumu. Priecājamies kopā ar “Knīpām un Knauķiem” doties emociju pētīšanas ceļā un aicinām bērnus kopā ar pieaugušajiem labāk izprast dažādu emociju būtību, lai bērnība būtu patiešām laimīga, noritētu bez pārpratumiem un nesaprašanās un veidotu stipru pamatu turpmākajai dzīvei,” pauž Ance Briede-Vitkovska, Rimi Bērniem zīmola vadītāja.

APSKATI, LEJUPIELĀDĒ UN PILDI TĀS ŠEIT

ALBUMU IESPĒJAMS KLAUSĪTIES MŪZIKAS STRAUMĒŠANAS VIETNĒS:

SPOTIFY   

Klausies ŠEIT

YOUTUBE 

Klausies ŠEIT

Spotify, Instagram/Facebook , TikTok/Resso , YouTube Music , Amazon , Soundtrack by Twitch , Pandora , Deezer , Tidal , iHeartRadio , ClaroMusica , Saavn , Boomplay (beta) , Anghami , KKBox , NetEase , Tencent , Triller (beta) , Yandex Music (beta) , MediaNet