Single image Single mobile image

Kur es varu nodot tukšo iepakojumu?

Depozīta sistēmai atbilstošās stikla un PET pudeles, kā arī metāla skārdenes var nodot aptuveni 1400 depozīta punktos visā Latvijā. Depozīta iepakojuma pieņemšanas punkti ir izvietoti arī Rimi veikalos vai to tuvumā.
Lielākajā daļā depozīta iepakojumu pieņemšanas punktos darbojas automātiskie taromāti. Savukārt pārējos depozīta pieņemšanas punktos atbilstošos iepakojumus pieņem veikala personāls.
Ja zini, ka konkrētais Rimi veikals ir iekļauts depozīta sistēmā, bet tā telpās vai tā tuvumā nevari atrast taromātu, dodies pie kases un pārliecinies, vai iepakojumu var nodot manuāli pārdevējam.

Aktuālo informāciju par Rimi depozīta pieņemšanas punktu atrašanās vietām vari aplūkot ŠEIT.

Savukārt karti ar visām Latvijā pieejamajām depozīta iepakojuma pieņemšanas vietām meklē interneta vietnes www.depozitapunkts.lv  sadaļā “Kur nodot?”

Kur varēs nodot tos dzērienu iepakojumus, kas nav iekļauti depozīta sistēmā?

Tos dzērienu iepakojumus, kurus depozīta sistēmā nepieņems, joprojām varēs nodot netālu esošajos šķirošanas konteineros. Depozīta sistēma ir veids, kā papildināt un uzlabot jau esošo atkritumu apsaimniekošanas nozari Latvijā un uzlabot rezultātus visbiežāk iegādāto un dabā izmesto iepakojumu pārstrādē.

Ja uz depozīta pieņemšanas punktu tiks atnests dzēriena iepakojums, ko nevar nodot depozīta sistēmā, vai arī, piemēram, depozītā nododamā iepakojuma etiķete vai pats iepakojums būs būtiski bojāts, to varēs izmest atkritumu šķirošanas konteineros, kas atradīsies netālu no nodošanas vietas.

Kā izmantot taromātu, lai nodotu tukšo iepakojumu?

Ievieto depozīta iepakojumu taromātā pa vienam ar apakšējo daļu pa priekšu. Kad visi līdzi paņemtie depozīta iepakojumi ir nodoti taromātā, spied uz ekrānā redzamās pogas, lai pabeigtu darbību un saņemtu depozīta kuponu par nodotajām iepakojuma vienībām. Izmanto depozīta kuponu pirkuma apmaksai kuponā norādītajā veikalā.

Vai, nododot plastmasas pudeli, pirms tās ievietošanas taromātā pudelei ir jānoņem vāciņš?

Taromāti pieņem pudeles gan ar vāciņiem, gan bez tiem, taču mēs iesakām nodot pudeles ar vāciņiem, jo tas nodrošinās arī vāciņa pārstrādi, kas rezultēsies tīrākā vidē. Turklāt, atstājot pudeles vāciņu, ir vieglāk saglabāt pudeles formu.

Vai iespējams nodot atpakaļ bojātu vai deformētu iepakojumu?

Nododamajam depozīta iepakojumam jābūt iztukšotam, nesaspiestam un bez būtiskiem bojājumiem, taču taromāti pieņem arī viegli deformētu vai iespiestu iepakojumu. Svarīgākais, nododot depozīta iepakojumu, ir pārliecināties, vai uz iepakojuma etiķetes ir depozīta sistēmas zīme un nolasāms svītrkods.

Ko darīt, ja taromāts nestrādā vai ir salūzis?

Ja taromāts nedarbojas, lūdzam informēt par to veikala darbiniekus, kas tālāk koordinēs taromāta tehnisko apskati un nepieciešamos remontdarbus. Ja taromāta darbība netiek atjaunota pietiekami ātri, lūdzam šādā situācijā doties uz citu tuvāko depozīta punktu.

Kā es varu nodot depozīta iepakojumu, ja veikalā nav taromāta?

Ja veikalā neatrodas taromāts, bet zini, ka veikals iekļauts depozīta sistēmā, dodies pie kases un pārliecinies, vai iepakojumu var nodot manuāli pārdevējam.

Kāds ir depozīta punktu darba laiks?

Depozīta punktu darba laiku nosaka tirdzniecības vieta, kurā izvietots taromāts vai kurā notiek iepakojuma manuāla pieņemšana. Ja depozīta punkts atrodas tirdzniecības vietas iekštelpās, tā darba laiks atbilst konkrētā veikala darba laikam.

Vai pirkuma čekā parādīsies informācija par depozīta maksu?

Ja pircējs būs izvēlējies iegādāties preci, uz kuras iepakojuma ir depozīta zīme, čekā tiks norādīta depozīta maksa 10 centi, kura netiek aplikta ar PVN un ko pēc tam ir iespējams atgūt, nododot iepakojumu taromātā otrreizējai pārstrādei.

Vai Rimi depozīta kuponu varēs apmainīt pret skaidru naudu?

Rimi pieredze rāda, ka mūsu pircēji arvien biežāk novērtē tieši bezskaidras naudas norēķinus, izmantojot gan norēķinu kartes, gan depozīta kuponus. Šobrīd iespēja apmainīt depozīta kuponus pret skaidru naudu pastāv atsevišķos veikalos, savukārt drīzumā visos Rimi veikalos plānots pāriet tikai uz bezskaidras naudas kuponu atprečošanu.

Kā varu izmantot depozīta kuponus?

Rimi depozīta punktos saņemtos kuponus klienti var izmantot norēķiniem par pirkumiem ikvienā Rimi veikalā visā Latvijā.

Ko darīt, ja e-veikalā iegādātais produkts ar iekļautu depozīta maksu tomēr tiek piegādāts bez depozīta zīmes?

Gadījumā, ja Rimi e-veikalā ir iegādāts produkts ar cenā iekļautu 0,10 EUR depozīta maksu, taču, ņemot vērā preču pieejamību, tiek piegādāts tāds pats produkts bez depozīta zīmes, depozīta maksa 0,10 EUR apmērā automātiski tiks atskaitīta uz kontu, no kura tika apmaksāts pirkums.

Vai kuponus var izmantot  norēķiniem par pirkumiem Rimi e-veikalā? 

Pagaidām šāda iespēja netiek piedāvāta, bet mēs strādājam pie sistēmas papildu risinājumiem.

Vai būs iespēja depozīta maksu ieskaitīt  veikala lojalitātes kartē, izvairoties no kupona drukas?

Pagaidām šāda iespēja netiek piedāvāta, bet mēs šobrīd strādājam pie iekšējo IT sistēmu pielāgošanas, lai to drīzumā ieviestu.

Vai depozīta sistēmā varēs nodot iepakojumu, kas iegādāts pirms 2022. gada 1. februāra — pirms depozīta sistēmas darbības sākuma?

Nē, pirms depozīta sistēmas laikā iegādātus iepakojumus nevarēs nodot depozīta punktos. Tāpat nevarēs nodot tos iepakojumus, kas iegādāti pārejas periodā līdz 2022. gada 1. augustam un kam nav depozīta zīmes — pārejas periodā veikala plauktos atradīsies gan iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās. Iepakojumus bez depozīta zīmes varēs nodot netālu esošajos šķirošanas konteineros.

Vai depozīta sistēmā varēs nodot arī vīna un stiprā alkohola pudeles?

Pagaidām Ministru Kabineta noteikumi neparedz depozīta sistēmā iekļaut vīna un stiprā alkohola pudeles. Depozīta sistēmā varēs nodot bezalkoholisko dzērienu, alus un dzērienu ar alkoholisko saturu līdz 6 % iepakojumus. Vairāk par to, kādi dzērienu iepakojumi ir iekļauti sistēmā, var izlasīt depozīta sistēmas mājaslapā sadaļā “Ko nodot?”.

Kāpēc depozīta sistēmā iespējams nodot tikai plastmasas (PET), stikla un metāla iepakojumu?

Depozīta sistēmā nododamo iepakojumu veidus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi”. Gan kaimiņvalstīs, gan arī pasaules mērogā dzērienu iepakojumu depozīta sistēma visbiežāk paredzēta tieši stikla, plastmasas un metāla iepakojumam, kas veido lielāko dzērienu iepakojumu īpatsvaru, turklāt ir arī visbiežāk sastopamais izmestais iepakojums dabā un uz ielām, sabiedriskās vai izklaides vietās.

Vai depozīta sistēmā varēs nodot arī tos depozīta iepakojumus, kas iegādāti Lietuvā un Igaunijā?

Depozīta sistēmā varēs nodot tikai tos dzērienu iepakojumus, kas marķēti ar Latvijas depozīta sistēmas zīmi. Ar Latvijas depozīta sistēmas zīmi var iepazīties Ministru Kabineta noteikumu Nr.519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi” 2. Pielikumā.

Kas ir depozīta sistēmas pārejas periods?

Ņemot vērā pārejas periodu, kura laikā dzērienu iepakotājiem ir jāmaina visu depozīta sistēmā iekļauto dzērienu etiķetes un svītrkodi, līdz 31.07.2022. veikalos būs atļauts tirgot arī dzērienus bez depozīta zīmes, taču tos nodot depozīta sistēmā nevarēs. Savukārt ar 31. jūliju uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas depozīta zīmei (vienreizlietojamais vai atkārtoti uzpildāmais (AU) iepakojums).

ATPAKAĻ