Biežāk uzdotie jautājumi

 • Biežāk uzdotie jautājumi par Rimi darbību ārkārtas situācijā

  • Kā Rimi veikalos tiek nodrošināti Koronavīrusa profilakses pasākumi nefasētajai produkcijai?

   Šobrīd Rimi veikalos tiek veikti papildu profilakses pasākumi, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 infekcijas risku darbiniekiem un pircējiem. Mūsu prioritāte ir droša pārtika, tāpēc šie pasākumi ietver pastiprinātu higiēnas prasību nodrošināšanu, tai skaitā pārtikas produktiem pašapkalpošanās zonās, piemēram, pēc pircēja lūguma nodrošinām iesaiņošanu smalkamaizītēm, sāļajām maizītēm u.c. 

  • Vai novērojat veikalos pieprasījumu pēc ilgi uzglabājamajiem produktiem?

   Veikalos ir pieejams pietiekami plašs produktu klāsts, katrs pircējs izvēlas savus pirkumus pēc savām vēlmēm un vajadzībām, turklāt redzam, ka šobrīd pieprasījums veikalos stabilizējas. Pēdējās nedēļās Rimi veikalos ir stabilizējies graudaugu pieprasījums, tāpat stabils pieprasījums veikalos šobrīd ir pēc augļiem un dārzeņiem, saldētajiem dārzeņiem, svaigās gaļas un konservētajiem produktiem. Produktu piedāvājums Rimi veikalos tiek veidots atbilstoši pircēju pieprasījumam, tādēļ esam elastīgi un reaģējam uz šī brīža situāciju, veicot papildu pasūtījumus graudaugiem un citiem produktiem ar ilgu uzglabāšanas termiņu. Turklāt Rimi veikalos pieejamais plašais produktu piedāvājums ļauj pircējiem izvēlēties alternatīvu, ja kādā no veikaliem šobrīd nav pieejams pircēja iecienītā zīmola/ražotāja produkts.

  • Cik bieži tiek tīrīti Rimi iepirkumu grozi?

   Iepirkumu groziņu un ratiņu tīrīšanu Rimi veikalos nodrošina profesionālas tīrīšanas kompānijas. Lai rūpētos par drošu vidi veikalā ikdienu, grozu un ratu tīrīšana veikalā tiek veikta katru rītu, tāpat dezinfekcija tiek nodrošināta arī dienas gaitā. Iepirkumu groziņi, rati un kases zonas virsmas tiek tīrītas gan ar mazgājošu tīrīšanas līdzekli, gan dezinficējošu tīrīšanas līdzekli. Savukārt, ja kādā situācijā tie ir nosmērēti, tīrīšana tiek veikta nekavējoties.

  • Kādus profilakses pasākumus esat ieviesuši veikalos?

   Veikalos norit papildu profilakses pasākumi, lai mazinātu infekcijas risku darbiniekiem un pircējiem, tostarp biežāk norisinās telpu un virsmu tīrīšana, beztaras produkcijas stendu (kulinārijas izstrādājumi, salātu bārs, utt.) dezinfekcija. Kā arī ir nodrošināts papildu vienreizlietojamo cimdu daudzums darbiniekiem, kuri strādā ražošanas un produktu sagatavošanas telpās. Papildu jau šobrīd īstenotām pastiprinātas higiēnas prasībām Rimi veikalos ir uzstādīti roku dezinfekcijas līdzekļi pircējiem.

  • Vai veikalos pieaugs cenas produktiem?

   Viens no faktoriem, kas ietekmē cenu veidošanos, ir izejvielu cenu pieaugums, ko šobrīd nav iespējams paredzēt. Rimi kā godīgs mazumtirgotājs neveic cenu izmaiņas šobrīd pieprasītajiem produktiem, ja vien cenas nemaina produktu ražotājs/piegādātājs. Šobrīd mūsu prioritāte ir rūpēties par to, lai arī turpmāk klientiem būtu pieejams kvalitatīvs un konkurētspējīgs piedāvājums

  • Vai Rimi ir pietiekami pārtikas krājumi?

   Krājumi Rimi noliktavās ir pietiekami, veikala plaukti tiek regulāri iespēju robežās papildināti. Tāpat Rimi plašais preču piedāvājums nodrošina alternatīvas, ja kādā no veikaliem nav pieejams pircēja iecienītā zīmola/ražotāja produkts.

  • Kāpēc nevaru pasūtīt preces no e-veikala uz šodienu vai rītdienu?

   Rimi e-veikalā jau vairākas nedēļas pircēju plūsma joprojām ir nemainīgi augsta, arī produktu saņemšanai veikalos vai Rimi Drive. Redzam, ka pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas cilvēki cenšas ievērot valsts institūciju norādījumus un veikalus apmeklē retāk. Šobrīd aktīvi strādājam pie e-veikala kapacitātes palielināšanas visos aspektos – esam uzsākuši nakts maiņas un sākuši testēt Rimi vēsturē pirmo nakts pasūtījuma saņemšanas projektu, tuvākajā laikā e-veikalā veikto pirkumu komplektēšana un saņemšana tiks uzsākta vēl vairākos veikalos. Tāpat arī turpinām darboties vairākos virzienos, lai audzētu kapacitāti un turpinātu nodrošinātā kvalitatīvu pasūtījumu uzglabāšanu, izsniegšanu un piegādi.

  • Kā jūs pasargājat veikalu darbiniekus un e-veikala kurjerus?

   Kā sociāli atbildīgs darba devējs, Rimi ar vislielāko atbildību izturas pret savu darbinieku drošību un labsajūtu. Rimi veikalos ir pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanai, ievērojot valsts institūciju prasības, kā arī iekšējās vadlīnijas. Visiem veikalu darbiniekiem ir pieejami dažādi aizsarglīdzekļi, tiek nodrošināta nepieciešamā vitamīnu deva, kā arī veikalos ir ieviestas organiskā stikla aizsargbarjeras pie kasēm. Tāpat ir sākta sejas vairogu ieviešana pašapkalpošanās kasu darbiniekiem un vairākkārt lietojamu sejas masku piegāde uz visiem veikaliem. Daļā veikalu tiek organizēta plauktu piepildīšana nakts stundās, lai samazinātu darbinieku saskarsmi ar pircējiem dienas laikā. Papildus rūpējoties par darbinieku drošību, veikaliem tiek piegādāti arī medicīniskie termometri, lai darbiniekiem būtu iespēja operatīvi pārbaudīt savu veselības stāvokli. Rimi nepārtraukti meklē un ievieš jaunus risinājumus, lai darbinieki un pircēji būtu droši un pasargāti.

  • Par e-veikla kurjeriem

   Šajā laika posmā tiek ievēroti papildu piesardzības pasākumi Rimi e-veikala darbībā:

   • Visas Rimi e-veikala piegādes tiek veiktas līdz ēkas vai dzīvokļa ieejas durvīm
   • Piegādājot pasūtījumu, kurjeri ievēros 2 metru distanci ar piegādes saņēmēju
   • Rimi e-veikala kurjeri izmanto cimdus un dezinfekcijas līdzekļus
   • Tiek veikta biežāka piegādes automašīnas apkope un dezinfekcija
  • Kāpēc Rimi atcēla akcijas un kampaņas?

   Saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību Latvijā ir izsludināta ārkārtas situācija, nosakot virkni stingru un ierobežojošu pasākumu. Rimi Latvia īsteno un aicina pircējus ievērot vairākus piesardzības pasākumus, rūpējoties par savu un apkārtējo veselību. Tostarp, lai neveicinātu masveida pircēju pulcēšanos, Rimi pārceļ vairākas plānotās akcijas.

  • Vai Rimi veikalos pircējiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi?

   Jā, esam nodrošinājuši, ka Rimi veikalu pircējiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

  • Kā jūs ierobežojat, lai slimi cilvēki nenāk uz veikalu?

   Gan plašsaziņas līdzekļos un Rimi kanālos, gan veikalos aicinām cilvēkus nedoties ārpus mājas, ja ir radušās aizdomas par saslimšanu vai cilvēks ir bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku.  Šis ir brīdis, kad visiem būt vienotiem sabiedrības informēšanā, lai aizsargātu mūsu sabiedrības riska grupas un aicinātu visus ievērot drošības pasākumus, lai pasargātu vienam otru. Tādēļ šobrīd Rimi veido informatīvas kampaņas “Paliec mājās”, aicinot arī sabiedrībā zināmus cilvēkus uzrunāt ikvienu palikt mājās un pasargāt vecākus, vecvecākus. Investējam arī kampaņās senioriem un citām riska grupām, lai atbalstītu Veselības ministriju vispārējā sabiedrības informēšanā. Šajā krīzes situācijā rīkojamies atbildīgi, un lai neveicinātu pircēju plūsmu veikalos, šobrīd neraidām pārdošanas kampaņas ierastajā apjomā, nedrukājam reklāmas avīzes, lai pasargātu pasta darbiniekus un samazinātu kontaktu daudzdzīvokļu mājās. Rūpējoties par mūsu pircēju drošību, Rimi veikalos atceltas iepriekš plānotās degustācijas un dažādas aktivitātes. Jau no 13. marta veikalos pastiprināti informējam pircējus par nepieciešamo rīcību, lai pasargātu sevi un apkārtējos. Aicinām sekot SPKC norādēm un ievērot 2 metru distanci iepērkoties, izmantot pirkumu apmaksai bezskaidras naudas norēķinus, organizēt veikala apmeklējumus tā, lai kāds no ģimenes locekļiem iespēju robežās neiepirktos “pīķa” stundās, kā arī neizmantot lielveikalus kā atpūtas un izklaides vietas.

  • Vai Rimi plāno ierobežot apmeklētāju skaitu, kas vienlaicīgi uzturas telpā, savos veikalos?

   Uzņēmums Rimi Latvia, rūpējoties par darbinieku un pircēju drošību, nepieciešamības gadījumā ir gatavs ierobežot pircēju plūsmu savā veikalu tīklā. Mēs rūpīgi sekojam valsts institūciju lēmumiem un rekomendācijām, lai nodrošinātu saviem darbiniekiem drošus darba apstākļus un pircējiem drošu iepirkšanos. Visos Rimi Latvia veikalos ir izvietoti un skan informatīvi materiāli, kas aicina pircējus bez vajadzības nedoties uz veikalu, iepirkšanās laikā izmantot veikalos pieejamos dezinfekcijas līdzekļus, kā arī iepērkoties ievērot 2 m distanci no pārējiem pircējiem un veikala darbiniekiem. Arī turpmāk veiksim visas nepieciešamās darbības, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanās risku.

  • Vai manā e-veikala pasūtījumā būs viss, ko es pasūtīju?

   Pēdējās nedēļas e-veikalā novērojam lielāku pircēju aktivitāti un paaugstinātu pieprasījumu pēc produktiem. E-veikala pircējiem jāņem vērā, ka šobrīd ir palielināts pircēju pieprasījums, tāpēc aicinām pasūtījumus Rimi e-veikalā plānot vismaz trīs līdz četras dienas iepriekš. Tāpat lūgums obligāti pārskatīt informāciju par nokomplektēto pirkumu, ko saņemat savā e-pastā pēc pasūtījuma apstiprināšanas.

  • Kā veikalā varu ievērot 2 m distanci?

   Veikalos pastiprināti informējam pircējus par nepieciešamo rīcību, lai pasargātu sevi un apkārtējos. Informatīvā kampaņa noris plašsaziņas līdzekļos un arī visos veikala kanālos – ekrānos, veikala radio un ar atbilstošiem uzrakstiem īpaši uzsveram, cik svarīgi šobrīd ir izmantot maksājumiem bezskaidras naudas maksājumus un ievērot 2 metru distanci starp citiem apmeklētājiem. Kases zonās, kur parasti ir vislielākā cilvēku drūzma, esam izvietojuši papildus brīdinājuma uzrakstus un brīdinājumus kasu ekrānos, tāpat veikalos ir arī norobežojoša grīdas uzlīmes šajās zonās.Šobrīd meklējam arī vēl papildus risinājumus, lai nodrošinātu lielāku distanci starp apmeklētājiem veikala vidē un sekosim līdzi tam, lai šī distance starp pircējiem tiktu ievērota. Kases zonās, kur parasti ir vislielākā cilvēku drūzma, esam izvietojuši papildus brīdinājuma uzrakstus un brīdinājumus kasu ekrānos, tāpat veikalos ir arī norobežojoša grīdas uzlīmes šajās zonās.

  • Vai veikali ir mainījuši savu darba laiku?

   Ar aktuālo veikalu darba laiku jūs varat iepazīsties Rimi mājaslapā: https://www.rimi.lv/veikali 

  • Kuras ir riska grupas, kas aicinātas doties iepirkties Rimi no 8.00 līdz 10.00?

   Sākot ar 18. martu, Rimi veikalos visā Latvijā tiek ieviestas īpašas iepirkšanās stundas no 8:00 līdz 10:00, kuru laikā aicinām pirkumus veikt riska grupām - vecāka gada gājuma cilvēkiem, topošajām māmiņām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Mūsu mērķis šī brīža apstākļos ir nemainīgs - pirmkārt, nodrošināt mūsu darbinieku un visu pircēju drošību, otrkārt, rūpēties par preču pieejamību mūsu veikalu plauktos. Lai gan mēs nevaram jūs atturēt no veikala apmeklēšanas, aicinām jūs būt saprotošiem. Būsim atbildīgi un iecietīgi pret apkārtējiem, kuriem šīs divas īpašās iepirkšanās stundas patiesi spēs padarīt ikdienu vēl drošāku. Arī vecākus ar bērniem aicinām apmeklēt veikalu pārējos laikos. Mēs rūpējamies, ka Rimi veikalu produkcija dienas laikā tiek un tiks papildināta, telpas atkārtoti tīrītas, iekārtas dezinficētas, lai visas dienas laikā mūsu klientiem nodrošinātu ērtu un drošu iepirkšanos.

  • Ko nozīmē veikalu darbība “sarkanajā režīmā” un “zaļajā režīmā”?

   Rimi kā primārās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus ārkārtas situācijas laikā un epidemioloģiskās drošības prasības, darbojas tā sauktajā “sarkanajā režīmā”. Tas nozīmē, ka veikalus var apmeklēt visi pircēji, arī personas bez covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Rimi veikali nodrošina klientiem primārās nepieciešamības preces, tāpēc pirms veikalu apmeklējuma sertifikāti netiek pārbaudīti tāpat kā aptiekās, optikas veikalos, dzīvnieku barības veikalos, preses tirdzniecības vietās, higiēnas preču veikalos, telekomunikāciju veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Sīkāka infomācija ŠEIT

 • ВОПРОСЫ И ОТВЕТЫ ПО КОРОНАВИРУСУ

  • Какие меры по профилактике коронавируса через нефасованные продукты обеспечиваются в магазинах Rimi?

   Сейчас в магазинах Rimi введены дополнительные мероприятия по профилактике, чтобы обезопасить сотрудников и покупателей от риска распространения вируса Covid-19. Эти меры включают в себя повышенные гигиенические требования, включая торговлю продуктов питания только в фасованном виде в зонах самообслуживания или упаковку продуктов по просьбе покупателя. Во время распространения вируса хлеб, сладкие и соленые мучные изделия, орехи и различные сладости, например, зефир и развесное печенье, упаковываются в бумагу, пластмассовую тару или продуктовую пленку. Наш приоритет – это безопасные продукты питания, поэтому мы начали вводить дополнительные меры предосторожности и упаковывать нефасованные продукты еще до официального требования соответствующих учреждений.

  • Вы наблюдаете в магазинах спрос на продукты с длительным сроком хранения?

   В магазинах доступен довольно широкий ассортимент продуктов, чтобы каждый покупатель мог сделать выбор в соответствии со своими желаниями и потребностями. Мы также видим, что спрос в магазинах на данный момент стабилизировался. В течение последних недель в магазинах Rimi стабилизировался спрос на злаковые, также наблюдается стабильный спрос на фрукты и овощи, замороженные овощи, свежее мясо и консервированные продукты. Ассортимент продукции в магазинах Rimi формируется в соответствии с покупательским спросом, поэтому мы гибко реагируем на текущую ситуацию, выполняя дополнительные заказы на крупы и другие продукты с длительным сроком хранения. Кроме того, широкий ассортимент товаров, доступный в магазинах Rimi, позволяет покупателям выбирать альтернативу, если в каком-либо из магазинов в настоящий момент отсутствует товар их любимой торговой марки / производителя.

  • Как часто чистятся корзинки для покупок Rimi?

   Чистку корзинок и тележек для покупок в магазинах Rimi обеспечивают профессиональные клининговые компании. Для ежедневного обеспечения безопасной среды в магазинах каждое утро выполняется обслуживание и уборка корзинок и тележек, а дезинфекция осуществляется в течение дня.  Корзинки, тележки для покупок и поверхности кассовых зон очищаются как моющим, так и дезинфицирующим средствами. В свою очередь, если в какой-либо ситуации они запачкались, очистка выполняется незамедлительно.

  • Какие профилактические мероприятия введены в магазинах?

   В магазинах Rimi принимаются дополнительные профилактические меры, чтобы снизить риск заражения для работников и покупателей. Эти меры включают в себя более частую очистку помещений и покрытий, а также дезинфекцию витрин бестарных продуктов (кулинарные изделия, бар с салатами и т.п.). Также обеспечивается дополнительное количество одноразовых перчаток для работников, работающих в производственных помещениях и помещениях подготовки продуктов. В дополнение к уже введенным повышенным гигиеническим требованиям в магазинах Rimi установлены дезинфицирующие средства для рук для покупателей.

  • Вырастут ли цены на продукты?

   Одним из факторов, влияющих на ценообразование, является рост цен на сырье, который в данный момент непредсказуем. Rimi, как честный розничный торговец, не вносит изменения в цены на востребованные в данный момент продукты, если цены не меняет производитель или поставщик данных продуктов. Наш приоритет – заботиться о том, чтобы и в дальнейшем нашим клиентам было доступно качественное и конкурентоспособное предложение.

  • У Rimi достаточно запасов продуктов питания?

   Запасов на складах Rimi достаточно, полки регулярно пополняются по мере возможности. После решений, принятых правительством 12 марта, мы наблюдаем рост потребительского спроса на продукты с длительным сроком хранения и предметы первой необходимости. Тем не менее обращаем Ваше внимание на то, что продукты на складе доступны в достаточном количестве. Кроме того, широкий ассортимент товаров, доступный в магазинах Rimi, позволяет покупателям выбирать альтернативу, если в каком-либо из магазинов в настоящий момент отсутствует товар их любимой торговой марки / производителя.

  • Почему я не могу заказать товары в интернет-магазине на сегодня или на завтра?

   На протяжении нескольких недель поток покупателей в интернет-магазине сохраняется на высоком уровне, также большим спросом пользуются услуги получения товаров в магазинах или с помощью Rimi Drive. Мы видим, что после объявления чрезвычайного положения люди стараются соблюдать указания государственных учреждений и реже посещают магазины. Сейчас мы активно работаем над повышением эффективности всех аспектов интернет-магазина Rimi – введена работа ночных смен, тестируется первый в истории Rimi проект по получению товаров в ночные часы, в ближайшее время комплектация и получение сделанных в интернет-магазине покупок будет осуществляться еще в нескольких магазинах. Также мы продолжаем развиваться в различных направлениях, чтобы повысить эффективность и обеспечить высокое качество процессов хранения, выдачи и доставки товаров.

  • Как Вы защищаете работников магазинов и курьеров интернет-магазина?

   Как социально ответственный работодатель, Rimi с наибольшей ответственностью относится к безопасности и благосостоянию своих сотрудников. В магазинах Rimi уделяется особое внимание соблюдению мер безопасности, гигиены и дезинфекции в соответствии с требованиями государственных учреждений и внутренних инструкций. Все сотрудники магазинов обеспечены средствами безопасности и необходимыми витаминами, а в кассовой зоне магазинов установлены защитные барьеры из органического стекла. Также начата доставка лицевых щитков для сотрудников касс самообслуживания и многоразовых масок для всех магазинов. В отдельных магазинах работы по расставлению товаров на полках организованы в ночное время, чтобы снизить к минимуму контакт сотрудников с покупателями. Заботясь о самочувствии сотрудников, магазины снабжаются медицинскими термометрами, чтобы сотрудники могли оперативно проверить состояние своего здоровья. Rimi непрерывно ищет и внедряет новые решения, чтобы обезопасить сотрудников и покупателей.

  • О курьерах интернет-магазина

   В течение этого периода в работе интернет-магазина Rimi будут приниматься дополнительные меры предосторожности:

   • Все доставки интернет-магазина Rimi будут осуществляться до входной двери здания или квартиры;
   • При доставке заказа курьеры будут соблюдать дистанцию 2 метра от получателя;
   • Курьеры интернет-магазина Rimi будут пользоваться перчатками и дезинфицирующими средствами;
   • Будет выполняться более частое обслуживание и дезинфекция машины для доставки товаров.
  • Почему Rimi отменили акции и кампании?

   В связи с распространением вируса Covid-19 в Латвии до 12 мая объявлено чрезвычайное положение, которое предусматривает ряд строгих ограничительных мер. Rimi Latvia выполняет и призывает покупателей принимать меры предосторожности, чтобы защитить свое здоровье и здоровье окружающих людей. В том числе, чтобы не допускать массовых скоплений людей, Rimi переносит различные запланированные акции.

   Призываем наших покупателей относиться к сложившейся ситуации с пониманием и принимать все меры предосторожности, чтобы защитить свое здоровье и здоровье окружающих людей!

  • Доступны ли покупателям магазинов Rimi дезинфицирующие средства для рук?

   Да, в магазинах Rimi покупателям доступны дезинфицирующие средства для рук.

  • Как Вы ограничиваете посещение магазина больными людьми?

   Посредством СМИ и каналов Rimi мы призываем не выходить из дома людей, если у них есть подозрение на заболевание или они контактировали с человеком, больным Covid-19. Наступило время, когда нам нужно объединить усилия для информирования общества, чтобы защитить социальные группы риска, и призвать всех соблюдать меры безопасности, чтобы защитить друг друга. Поэтому Rimi организовывает информативную кампанию “Paliec mājās” (Оставайся дома), привлекая известных людей для обращения ко всем и каждому с просьбой оставаться дома и таким образом защитить своих родителей, бабушек и дедушек. Мы также инвестируем в кампании по защите пожилых людей и других групп риска, чтобы поддержать Министерство здравоохранения в распространении важной для общества информации. В кризисной ситуации мы действуем ответственно, и в целях предотвращения потоков покупателей мы не организовываем акции продаж в привычном масштабе. Мы не печатаем рекламные материалы, чтобы защитить работников почты и сократить количество контактов в многоквартирных домах. Ради безопасности наших покупателей были отменены дегустации и различные мероприятия, запланированные в магазинах Rimi. С 13 марта мы активно информируем покупателей о действиях, необходимых для того, чтобы защитить себя и окружающих людей. Призываем следовать указаниям Центра профилактики и контроля заболеваний Латвии и при совершении покупок соблюдать дистанцию 2 метра, по возможности организовывать посещения магазинов таким образом, чтобы никто из членов семьи не совершал покупки в часы пик, а также не использовать супермаркеты в качестве мест отдыха и развлечений.

  • Планирует ли Rimi ограничивать количество посетителей, которых могут одновременно находиться в магазинах?

   При необходимости предприятие Rimi Latvia готово ограничивать поток покупателей в своих магазинах, заботясь о безопасности своих работников и покупателей. Мы внимательно следим за решениями и рекомендациями государственных органов, чтобы обеспечить безопасные условия труда для наших работников и безопасное посещение магазинов для наших покупателей. Со 13 марта во всех магазинах Rimi размещены и воспроизводятся информативные материалы, которые призывают покупателей не ходить в магазин без необходимости, при совершении покупок использовать доступные в магазине дезинфицирующие средства и соблюдать дистанцию 2 метра от других покупателей и работников магазинов. Мы продолжим предпринимать все необходимые меры для ограничения риска распространения вируса.

  • Будет ли мой заказ включать все товары, что я заказал в интернет-магазине?

   В течение последних недель в интернет-магазине мы наблюдаем рост активности покупателей и увеличение спроса на товары. Покупатели интернет-магазина должны учитывать повышение покупательского спроса в настоящее время, поэтому призываем планировать заказы в интернет-магазине Rimi заранее за 3–4 дня. Кроме того, просим обязательно проверять информацию о комплектации покупки, которую Вы получите по электронной почте после подтверждения заказа.

  • Как я могу соблюдать дистанцию 2 метра в магазине?

   В магазинах Rimi мы активно информирует покупателей о действиях, необходимых для того, чтобы защитить себя и окружающих людей. Информативная кампания проходит как в СМИ, так и по всем каналам связи в магазинах Rimi – на экранах, по радио в магазине и с помощью соответствующих надписей мы особо подчеркиваем необходимость соблюдать дистанцию 2 метра между посетителями и использовать безналичный расчет при оплате покупок. В зонах касс, где обычно собирается больше всего покупателей, размещены дополнительные предупредительные объявления, соответствующая информация отображена также на экранах у касс. Также в указанных зонах размещены специальные разметочные наклейки на полуСейчас мы рассматриваем возможность введения дополнительных решений, чтобы обеспечить наибольшую дистанцию между посетителями в магазине и проследить за ее соблюдением.

  • Изменили ли магазины свои часы работы?

   С актуальными часами работы магазинов можно ознакомиться на домашней странице Rimi: https://www.rimi.lv/veikali

  • Кто входит в группы риска, которые приглашаются закупаться в Rimi с 8:00 до 10:00 утра?

   Начиная с 18 марта в магазинах Rimi по всей Латвии введены специальные часы закупок – с 8:00 до 10:00 утра – во время которых мы приглашаем совершать покупки представителей групп риска: пожилых людей, будущих матерей и людей с ограниченными возможностями здоровья. Наша цель в данной ситуации остается неизменной – во-первых, обезопасить своих работников и всех покупателей, во-вторых, обеспечить доступность товаров на полках магазинов. Мы не можем удержать вас от посещения магазинов, однако просим вас проявить понимание, ответственность и терпимость, ведь вокруг есть люди, для которых эти два часа для закупок крайне важны, чтобы обезопасить свои будни. Родителей с детьми также просим перенести посещение магазинов на другое время. Мы заботимся о том, чтобы в магазинах Rimi обеспечивалось регулярное пополнение ассортимента, производилась многократная уборка помещений и дезинфицирование оборудования, а также чтобы наши клиенты могли совершать удобные и безопасные покупки в течение всего дня.

 • CORONAVIRUS Q&A

  • How are preventive Coronavirus measures for non-prepacked products are ensured at Rimi stores?

   Additional preventive measures are being implemented at Rimi stores to reduce the risk of infection for employees and customers. These measures foresee enhanced compliance with hygiene requirements, including trade of only packed products in self-service areas or product packing upon the customer’s request. Bread, pastry, nuts and sweets like marshmallows and bulk biscuits are packed in paper, plastic or food film during the spreading of virus. Safe food is our priority, therefore we initiated additional preventive measures and started packing of non-packed products before the official order of the relevant authorities came into force.

  • Have you noticed a demand in stores for products with long storage periods?

   Rimi stores offer a wide range of products to give an opportunity to the customers to choose the goods according to their preferences. Besides, we see that product demand has been stabilized in stores. Demand for cereals in the stores has been stabilized over recent weeks. Also demand for fruits, vegetables, frozen vegetables, fresh meat and canned food is stable. The product range at Rimi stores is tailored to customer demand, so we are flexible and responsive to the current situation by organizing additional orders for cereals and other products with a long shelf life. In addition, the wide range of products available at Rimi stores allows customers to choose an alternative if the product of their favourite brand / manufacturer is not currently available in any of the stores.

  • How often are the Rimi shopping carts cleaned?

   Shopping carts and baskets are cleaned by professional cleaning companies at Rimi stores. To keep a safe environment at the store every day, cleaning of shopping carts and baskets is done every morning and disinfection is also provided throughout the day. Shopping carts, baskets and surfaces of checkout areas are cleaned with both a detergent and a disinfectant cleaner. Conversely, if they are soiled in any situation, cleaning is performed immediately.

  • What preventive measures have you implemented in stores?

   The stores have implemented additional preventive measures to reduce the risk of infection for staff and shoppers, including more frequent cleaning of rooms and surfaces, disinfection of bulk products area (culinary products, salad bar, etc.). There is also an additional number of disposable gloves for the employees working in production and product preparation areas. In line with the already implemented enhanced hygiene requirements, hand sanitisers are available for customers in Rimi stores.

  • Will prices go up for products?

   One of the factors influencing price formation is a rise in raw material prices, which may not be predicted as of now. As an honest retailer, Rimi is not changing prices currently, while the prices are not changed by a product manufacturer/ supplier. Our priority is to continue providing our customers with a quality and competitive offer.

  • Does Rimi have a sufficient quantity of food?

   Rimi stock is sufficient, shelves are replenished on a regular basis to the extent possible. Following the government decision of 12 March, we have noticed the increased consumer demand for products with a long shelf life and basic necessities. Please be advised that that all products are available in sufficient quantities in the warehouse. In addition, the wide range of products available at Rimi stores allows customers to choose an alternative if the product of their favourite brand / manufacturer is not currently available at Rimi store.

  • Why can't I order items from the online store today or tomorrow?

   Over recent weeks the e-store has been experiencing the increased customer flow. High demand for receipt of goods at stores and on Rimi Drive has also been observed. We see that people follow the requirements set by the governmental institutions and rather seldom go shopping after the state of emergency has been declared. We are actively working on increasing the capacity of the e-store in all aspects – night shifts are introduced, first ever Rimi project on product receipt during night hours is being tested, also the packing and receipt of products will be soon ensured in additional Rimi stores. We are proceeding in various directions to increase the e-store’s capacity and raise the quality of storage, handing out and delivery of the orders.

  • How do you protect store employees and e-store couriers?

   Being socially responsible employer, Rimi takes serious care for safety and well-being of its employees. Rimi stores are paying close attention to hygiene and disinfection measures in compliance with governmental requirements, as well as internal guidelines. Store staff is provided with protective equipment and vitamins. Containment barriers of organic glass are installed in the cash desk areas. The face shields are being introduced in stores for employees in self-service areas and disposable face masks are being delivered to all stores. In a number of Rimi stores, the shelves are being replenished during night hours to minimize the contact with customers during day time. For additional protection of store employees, the stores have medical thermometers available for operative health check. Rimi is constantly searching for and introducing new solutions to protect its employees and customers.

  • About couriers of the e-store

   During this period, additional precautions are taken in the operation of the Rimi e-store:

   • All Rimi e-store deliveries are made to the front door of the building or apartment
   • The couriers will observe a distance of 2 metres from the recipient when delivering the order
   • Rimi e-store couriers use gloves and disinfectants
   • Frequent maintenance and disinfection of the delivery vehicle is being carried out
  • Why did Rimi cancel promotions and campaigns?

   In relation to the spread of the Covid-19 virus in Latvia, an emergency has been declared until 12 May, with a series of strict restrictive measures. Rimi Latvia implements and urges customers to take a number of precautions to protect their health and those around them. In addition, in order to discourage mass gatherings, Rimi have postponed a number of planned campaigns.

   We encourage our customers to be understanding and take all precautions in care for their health and those around them!

  • Are hand sanitisers available for Rimi customers?

   Yes, we have hand sanitisers available to Rimi customers.

  • How do you limit the possibility of sick people coming to the store?

   Via media, Rimi channels and store information we advise people not to go outside the home if they have a suspected illness or have been in contact with a Covid-19 patient. This is the moment when we have to combine our efforts to raise general awareness and protect the high-risk groups, as well as to encourage society to observe safety measures to protect each other. Therefore, Rimi is organizing the informative campaign “Stay Home”, by engaging famous people to address society with the request to stay home and protect parents and grandparents. To support the Ministry of Health and increase general awareness, we are also investing in the campaigns aiming at protection of elderly and other high-risk groups. During the crisis, we act responsibly and do not organize sales promotions to the regular scale to discourage the flow of customers in stores. We do not print advertising newsletters to protect the post employees and minimise contacts in multi-storey buildings. For the sake of safety of our customers, tastings and various activities planned at Rimi stores have been cancelled. Starting on 13 March, we actively inform the store shoppers about the actions required to protect themselves and those around. We encourage you to follow the instructions of the Centre for Disease Prevention and Control and keep the 2-metre distance while shopping, prevent your family members from shopping during peak hours, and not use supermarkets as recreational and entertainment venues.

  • Is Rimi planning to limit the number of simultaneous visitors to its stores?

   Taking care of the safety of its employees and customers, Rimi Latvia is ready to limit the flow of customers in its chain of stores if required. We closely follow the decisions and recommendations of state authorities to ensure safe working conditions for our employees and safe shopping for our customers. As of 13 March, all Rimi Latvia stores are displaying and announcing informative materials that encourage shoppers not to go to the store without any need, use in-store disinfectants, and keep a distance of 2 metres from other shoppers and shopkeepers when shopping. We will continue to take all necessary steps to limit the risk of the virus spreading.

  • Will my e-store order contain everything I ordered?

   In recent weeks, we have seen increased customer activity and increased demand for products in the e-store. Customers of the e-store must take into account that customer demand is currently increasing, so we encourage you to plan your order in the Rimi e-store at least three to four days in advance. Also, please review the details of the bundled purchase you receive in your e-mail after you confirm the order.

  • How we are going to comply with 2 m distance requirement?

   We have been actively informing the store customers about the actions required to protect themselves and those around. We emphasize the importance of cashless payments and observation of 2 m distance from others customers via media and all store communication channels – digital screens, store radio and special warning signs. In cash desk areas, where the most intensive customer flow is observed, we have placed additional warning signs and information on digital screens, as well as put special barrier floor marking tape.We are constantly searching for additional solutions to ensure bigger distance between shoppers in stores and we will follow observation of distancing regulations. 

  • Have stores changed their hours?

   The current opening hours of stores can be followed on the Rimi website: https://www.rimi.lv/veikali

  • What are the high-risk groups that are invited to do shopping at Rimi stores from 8.00 to 10.00 AM?

   As of 18 March, Rimi stores in Latvia have introduced special shopping hours from 8:00 to 10:00 AM, when we invite the high-risk groups – elderly, expecting mothers and people with special needs – to do their shopping. In the current situation, our aim remains the same – to protect our employees and customers, and to ensure availability of products in our stores. Even though we cannot prevent you from shopping, we invite you to be understanding, responsible and tolerant. These two special shopping hours are crucial for many people to make sure that their daily life is safer. We also encourage parents with kids to visit stores during another hours. We take care for daily supplementation of Rimi assortment, cleaning of premises, disinfection of equipment, as well as for ensuring convenient and safe shopping for our customers on a daily basis.