10 Latvijas pilsētās pie Rimi veikaliem norisināsies nevajadzīgo tekstilizstrādājumu savākšanas akcija

21. Septembris, 2023
No stilīga apģērba līdz tekstila atkritumiem ir tikai viens solis, atgādina Eco Baltia vide un Latvijas Zaļais punkts, kas sadarbībā ar lielveikalu tīklu Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties kampaņā "Stils-Tekstils" un nodot tekstilizstrādājumus savākšanai. 

Līdz oktobra beigām tekstila savākšanas busiņi piestās pie Rimi veikaliem 10 Latvijas pilsētās – Siguldā, Madonā, Daugavpilī, Aizkrauklē, Liepājā, Ādažos, Saldū, Salaspilī, Rīgā un Mārupē.

Kampaņas "Stils-Tekstils" pirmajā posmā šī gada aprīlī šķirošanai nodoto tekstila atkritumu apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 15%, un kopumā kampaņas norises laikā savāktas 174 tonnas tekstila. Kampaņas rīkotāju mērķis ir arī otrajā posmā savākt vismaz tikpat lielu apjomu, mazinot vidē nonākušo tekstilatkritumu daudzumu.

"Statistika rāda, ka eiropiešu skapjos vidēji trešā daļa apģērbu stāv bez pielietojuma. Taču jaunas drēbes tāpat turpinām pirkt, un apģērbu patēriņš visā pasaulē aug. Tā vietā, lai apnikušajam un vairs nevajadzīgajam apģērbam rastu atkārtotu pielietojumu, tie vēl arvien lielā apjomā nonāk atkritumu poligonos, veidojot 3-5% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma. Rudens, kad mainās ne tikai gadalaiks, bet arī modes sezona, iespējams, ir pats labākais brīdis, lai veiktu sava skapja revīziju un atbrīvotos no liekajām vai apnikušajām drēbēm un apaviem, dodot tiem otru iespēju nonākt atkārtotā apritē vai pārstrādē," saka Kaspars Zakulis, Latvijas Zaļā punkta direktors.

"Latvijas sabiedrībā iespēja šķirot tekstilu ir ļoti aktuāla un pieprasīta - to rāda gan iepriekš sadarbībā ar "Latvijas Zaļo punktu" īstenoto tekstilatkritumu savākšanas akciju rezultāti, gan iedzīvotāju aktivitāte ikdienā, piepildot tekstila šķirošanas konteinerus pie "Rimi" veikaliem. Arī šoruden aicinām šķirot nevajadzīgo apģērbu, apavus un mājas tekstilu un nodot tos "Latvijas Zaļā punkta" tekstila konteineros, kopā veidojot tīrāku Latviju un atbildīgāku attieksmi pret vidi un ilgtspēju!" aicina Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Tekstila savākšanas busiņi piestās pie Rimi veikaliem:

  • 27.septembrī plkst.16.00-18.00 TC Šokolāde Strēlnieku ielā 2, Siguldā;
  • 27.septembrī plkst.16.00-18.00 Saules ielā 6, Madonā;
  • 28.septembrī plkst.16.00-18.00 18.novembra krastmalā 136, Daugavpilī;
  • 4.oktobrī plkst.16.00-18.00 Spīdolas ielā 17, Aizkrauklē;
  • 5.oktobrī plkst.16.00-18.00 Jaunā ostmala 3/5, Liepājā;
  • 11.oktobrī plkst.16.00-18.00 TC Apelsīns Rīgas gatvē 5, Ādažos;
  • 12.oktobrī plkst.16.00-18.00 Jelgavas ielā 1, Saldū;
  • 18.oktobrī plkst.16.00-18.00 Skolas ielā 4e, Salaspilī;
  • 25.oktobrī plkst.16.00-18.00 iepirkšanās centrs AKROPOLE Alfa Brīvības gatvē 372, Rīgā;
  • 25.oktobrī plkst.16.00-18.00 Daugavas ielā 31, Mārupē.

Par katriem atnestajiem 5 kilogramiem tekstila – dāvanā gards našķis no Rimi, un katrā pilsētā starp visiem dalībniekiem, kuri būs aizpildījuši izlozes kartīti, tiks izlozēts viens Rimi dāvanu grozs. Tāpat visi akcijas dalībnieki, kuri būs aizpildījuši kartītes, piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt stilista un multimākslinieka Kašera jeb Kaspara Blūma-Blūmaņa privātu konsultāciju un iespēju izveidot jaunu vizuālo tēlu, kā arī dāvanu karti no apģērbu zīmola Reserved. Vairāk informācijas meklē www.tekstils.lv.


Populārākie raksti