18 Rimi veikalos varēs iegādāties Covid-19 eksprestesta komplektus

19. Jūlijs, 2021
No 19. jūlija 18 Rimi veikalos varēs iegādāties Sars-Cov-2 antigēna ātrā testa kartītes.

Kaut arī Covid-19 pandēmijas spēks vasarā ir atslābis, joprojām galvenais infekcijas avots ir inficēti, tajā skaitā asimptomātiski cilvēki. Lai mudinātu pievērst uzmanību savai veselībai un mazinātu vīrusa izplatību, no 19. jūlija 18 Rimi veikalos Rīgā, Pierīgā, Ogrē, Siguldā, Jelgavā un Ventspilī varēs iegādāties Sars-Cov-2 antigēna ātrā testa kartītes, kas ļaus ikvienam mājas apstākļos pārliecināties, vai aizdomas par saslimšanu ar Covid-19 ir pamatotas.

Boson Biotech ātrais tests, ko sertificējusi Eiropas Savienība un apstiprinājusi Zāļu valsts aģentūra, tiek veikts, izmantojot deguna priekšējo uztriepju paraugus. Sajūtot Covid-19 galvenos simptomus – drudzi, nogurumu, sausu klepu, arī deguna aizlikumu vai tecēšanu, rīkles iekaisumu, muskuļu sāpes vai caureju – vai nonākot saskarē ar Covid-19 pacientu, ikviens var mājas apstākļos veikt šādu eskprestestu un 15 līdz 20 minūšu laikā iegūt provizorisku rezultātu, lai noskaidrotu, vai ir pamats aizdomām par saslimšanu ar Covid-19.

“Jau vairāk nekā gadu esam reaģējuši uz pandēmijas sekām, pielāgojušies un centušies apturēt pandēmijas izplatību, piemēram, konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru par visdrošākajiem risinājumiem mūsu veikalos saistībā ar epidemioloģiskajiem noteikumiem valstī. Ar Covid-19 eksprestestu ieviešanu veikalos Rimi sper nākamo soli, lai ne tikai reaģētu, bet proaktīvi veicinātu slimības izplatības samazināšanu, mudinot mūsu pircējus būt atbildīgiem un šaubu gadījumos pārliecināties par savu veselības stāvokli, pirms satikties ar citiem cilvēkiem vai doties uz darbu,” skaidro Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Testam pievienota detalizēta instrukcija, kā arī atbildes uz lietotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas tā lietošanu padara vienkāršu, ērtu un drošu. Testu drīkst izmantot jebkurā vecumā, bet galvenokārt tas ieteicams 14 līdz 90 gadu veciem lietotājiem. Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, testa veikšanai obligāta ir pieaugušo palīdzība.

“Jāuzsver, ka šo testu nedrīkst izmantot kā vienīgo pamatojumu Covid-19  diagnozes apstiprināšanai vai izslēgšanai. Ja tests uzrāda pozitīvu rezultātu vai negatīva rezultāta gadījumā aizdomas par Covid-19 nemazinās, noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu vai tuvāko medicīnas iestādi pilnas diagnozes saņemšanai un pareizās rīcības noskaidrošanai,” atgādina Juris Šleiers.

Testus varēs iegādāties šādos Rimi veikalos: Rīgā – Rimi Aleja (Vienības gatvē 194a), Rimi Alfa (Brīvības ielā 372), Rimi Damme (Kurzemes prospektā 1a), Rimi Mols (Krasta ielā 46), Rimi Olympia (Āzenes ielā 5), Rimi Origo (Stacijas laukumā 2), Rimi Ozols (Mazajā Rencēnu ielā 1), Rimi P. Brieža (P. Brieža ielā 33a), Rimi Spice (Lielirbes ielā 29), Rimi Stirnu (Stirnu ielā 26) un Rimi Valdemāra (K. Valdemāra ielā 112), Stopiņu novadā – Rimi Sāga (Biķeru ielā 4, Dreiliņos), Siguldā – Rimi Sigulda (Strēlnieku ielā 2), Ventspilī – Rimi Tobago (Lielajā prospektā 3/5), Jelgavā – Rimi Vivo (Katoļu ielā 18), Mārupē – Rimi Mārupe (Daugavas ielā 31), Ogrē – Rimi Rīgas (Rīgas ielā 33) un Ādažos – Rimi Apelsīns (Rīgas gatvē 5).

Viena Covid-19 eksprestesta komplekta cena būs 6,39 eiro.


Populārākie raksti