200 trūcīgiem bērniem vasaras nometnēm saziedoti 12 120 EUR

17. Jūnijs, 2014

Rūpējoties, lai arī bērni un jaunieši no trūcīgām vai nelabvēlīgām ģimenēm un bērnu namiem vasarā varētu kvalitatīvi un saistoši pavadīt brīvo laiku, labdarības organizācija Ziedot.lv sadarbībā ar Rimi un Supernetto veikaliem no aprīļa līdz jūnijam rīkoja ziedošanas akciju mazturīgo bērnu vasaras nometnēm. Akcijas laikā saziedoti 12 120 EUR, un tas ļaus atbalstīt septiņas nometnes 200 bērniem no visas Latvijas.

Vasaras nometnēs piedalīsies bērni un jaunieši no mazturīgām vai nelabvēlīgām ģimenēm, kā arī bērnu namu bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem. Kopā ar pieredzējušiem ekspertiem un pedagogiem jaunieši ne tikai sportos, dejos un zīmēs, bet arī piedalīsies dažādos pārgājienos un ekskursijās, kā arī diskutēs par sev un sabiedrībai aktuālām tēmām. Saziedotā naudas summa tiks piešķirta tādiem bērnu vasaras nometņu organizatoriem kā Kiwanis Cēsis, biedrība Caritas Saldus, Latvijas Sarkanais Krusts, Sabiedrībai Spēkuguns, nodibinājums Daudzfunkcionālais centrs ģimenei un jaunatnei, Atbalsts Valkai, nodibinājums Mārtiņa Fonds un Bērnu un Jauniešu fonds.

„Vasara ir laiks, kad ikviens bērns un jo īpaši tie, kurus dzīve nav pārlieku lutinājusi, ir pelnījuši atpūsties, priecāties, baudīt atpūtu brīvā dabā, basām kājām izstaigāt pļavas un sastapt jaunus draugus. Pateicoties Rimi un Supernetto pircējiem, septiņas Latvijas nometnes saņems finansējumu, lai jau pavisam drīz bērni no mazturīgām ģimenēm varētu apmeklēt gan radošās, gan veselības un īpašas dienas nometnes,” stāsta Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.

„Pateicoties saziedotajai summai, nodibinājums Mārtiņa Fonds varēs sarīkot divas nometnes 30 bērniem, pilnībā sedzot ēdināšanas un uzturēšanās izmaksas, kā arī piesaistot zinošus un pieredzējušus pasniedzējus. Bērnu nometne nav tikai labs laika pavadīšanas veids, bet gan iespēja iepazīties ar vienaudžiem, pilnveidot komunikācijas prasmes, kā arī paplašināt savu redzes loku. Ikvienam bērnam ir jāapmeklē vasaras nometnes, jo tās īpaši svarīgas ir bērna emocionālajai attīstībai un vispārīgai labsajūtai. Nereti pietiek ar pāris nedēļām, lai gūtu pozitīvu lādiņu visam atlikušajam gadam,” norāda Elita Kleiša, nodibinājuma Mārtiņa Fonds valdes priekšsēdētāja.

„Ikviens bērniņš vasaru gaida ar nepacietību un saviļņojumu, domājot par to, kā atpūtīsies kopā ar draugiem, iegūs jaunas iemaņas un prasmes, kā arī aizraujoši pavadīs brīvo laiku. Taču nereti vecāki, kuri ikdienā strādā algotu darbu, vasaru sagaida ar bažām, jo bez organizēta brīvā laika bieži vien viņu bērniem vienīgā izklaide var būt arī iela. Vasaras nometnes ir lielisks bērnu brīvā laika pavadīšanas veids, bet diemžēl mazturīgu ģimeņu vecāki tās nevar atļauties. Pateicoties ziedojumiem mēs 200 bērniem sagādāsim neaizmirstamu vasaru,” norāda Ilze Ošāne, Ziedot.lv komunikāciju vadītāja.

Mazturīgo bērnu vasaras nometnēm ziedojumi tika vākti gan portālā Ziedot.lv, gan ziedojumu kastītēs veikalos Rimi un Supernetto visā Latvijā laika posmā no aprīļa līdz jūnijam. Ziedot.lv sadarbībā ar Rimi un Supernetto veikaliem jau astoto gadu pēc kārtas rūpējas par Latvijas trūcīgiem un mazturīgiem bērniem un jauniešiem.  


Populārākie raksti