70% no Rimi olu sortimenta veido ārpus sprostiem dēto vistu olas

30. Marts, 2021
Rimi pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc brīvos turēšanas apstākļos dētām olām pieaudzis uz pusi.

Pieprasījums pēc ārpus sprostiem dētām vistu olām palielinās katru gadu: Rimi visu formātu veikalos pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc brīvos turēšanas apstākļos dētām olām pieaudzis uz pusi. Atbildot uz pircēju pieprasījumu un īstenojot ilgtspējības mērķus, jau šobrīd vairāk nekā puse Rimi veikalos pieejamo vistu olu ir dētas brīvos turēšanas apstākļos, un teju 70% sortimenta ir ārpus sprostiem dētās vistu olas.

Pēdējo divu gadu laikā, augot pieprasījumam, ir paplašinājies arī ārpus sprostiem dēto vistu olu piedāvājums. Šī gada pirmajos mēnešos Rimi sortimentam pievienoti vēl trīs jauni ārpus sprostiem dētu olu artikuli: kūtī dētas olas no jauna piegādātāja – Alūksnes putnu fermas, Balticovo kūtī dētu olu sešpaka un Balticovo brīvos turēšanas apstākļos dētu olu sešpaka. Veikalos jau ir pieejamas arī baltās vistu olas, kas ir īpaši aktuālas tuvojošos Lieldienu un olu krāsošanas kontekstā.

“Pieprasījums pēc ārpus sprostiem dētām vistu olām pieaug katru gadu visu formātu Rimi veikalos, un arī ražotāju iespējas pamazām palielinās, kas savukārt Rimi ļauj paplašināt piedāvājumu. Aktualizējot dzīvnieku labturības jautājumu visā piegādes ķēdē, kas ir viens no būtiskiem ilgtspējības aspektiem, šobrīd vairākos Rimi veikalos izveidots īpašs stends brīvos turēšanas apstākļos dētajām vistu olām, tādējādi papildus informējot mūsu pircējus par daudzveidīgo piedāvājumu un plašajām izvēles iespējām. Būtiski piebilst, ka līdz 2025. gadam Rimi plāno pilnībā atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības,” stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms. 

Šajos stendos ārpus sprostiem dēto vistu olas iespējams iegādāties bez iepakojuma, pircējiem pašiem izvēloties sev nepieciešamo olu daudzumu.  Brīvi dēto olu stendā bez iepakojuma iespējams iegādāties tik daudz brīvos turēšanas apstākļos dēto olu, cik pircējam nepieciešams. Stendā pieejamas gan baltās, gan krēmkrāsas un brūnās olas. Tāds stends šobrīd atrodams trīs Rimi hipermārketos – t/c “Spice”, Rimi Stirnu ielā un t/c “Sāga”, veidojot vairāk nekā 10% no kopējā brīvo vistu olu apgrozījuma.

“Rezultāti ir iepriecinoši, pircēju interese pamazām pieaug, tādēļ pēc kāda laika izvērtēsim, kuros veikalos vēl varam piedāvāt šādu olu stendu. Tā ir lieliska iespēja pircējiem iegūt kvalitatīvu produktu un izdarīt atbildīgu izvēli, turklāt atbalstīt vietējos ražotājus. Tiesa, arī citas ārpus sprostiem dētās olas, kas pieejamas Rimi sortimentā, ir gandrīz tikai vietējo ražotāju produkcija – šobrīd tikai viens privātās preču zīmes artikuls nav vietējā ražotāja produkts,” norāda Milans Blūms.


Populārākie raksti