75 milj. eiro investīcijas un 600 jaunas darba vietas – Rimi iepazīstina ar lielāko investīciju projektu Baltijā

25. Janvāris, 2017
        

“Tuvāko četru gadu laikā Latvija kļūs par centrālo Baltijas valstu loģistikas centru,” uzsver Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs, komentējot vienu no lielākajiem investīciju projektiem Baltijā loģistikas nozarē. Kopējās projekta investīcijas ir 75 miljoni eiro, kas turpmāko četru gadu laikā tiks izlietotas mūsdienīga loģistikas centra un ražošanas sektora būvniecībā. Projekta realizācija ļaus izveidot teju 600 jaunas darba vietas, palielināt preču apgrozījumu Latvijā un Baltijā, kā arī pozitīvi ietekmēs Latvijas tautsaimniecību.

“Neskatoties uz to, ka jau šobrīd visas Baltijas valstis efektīvi sadarbojas loģistikas jomā, vērienīgais investīciju projekts ļaus Rīgai kļūt par centrālo loģistikas punktu, tādā veidā radot pozitīvu ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību vairāku gadu garumā. Savukārt Rimi tas ir solis uz uzņēmuma paplašināšanu un modernizāciju. Starp visām Baltijas valstīm tieši Latvija ir izvēlēta kā projekta realizācijas vieta gan izdevīgā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ, gan arī tāpēc, ka pašreizējā valsts politika ir labvēlīga šādu vērienīgu investīciju piesaistei,” komentē Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

Jaunais loģistikas centrs būs nozīmīgs solis uzņēmuma attīstībā un tuvāko gadu laikā papildinās darba tirgu par teju 600 jaunām darba vietām. Aplēses liecina, ka līdz ar projekta realizāciju līdz 2022. gadam Rimi Latvijas valsts budžetā iemaksās par 46% vairāk nodokļu nekā  2015. gadā. Noliktavas paplašināšana pozitīvi ietekmēs arī būvniecības nozari, kurā ieplūdīs aptuveni 60 miljoni eiro, kas valsts budžetam nozīmē arī papildu nodokļu ieņēmumus no būvniekiem un sadarbības partneriem.

Pēc Rimi loģistikas centra paplašināšanas esošās uzņēmuma noliktavas telpas Rīgā, A. Deglava ielā, tiks paplašinātas par 42 630 kvadrātmetriem, kopumā sasniedzot 69 130 kvadrātmetrus – tā būs būs lielākā ēka, kas uzbūvēta neatkarīgās Latvijas laikā. Telpu apjoma pieaugums nozīmē arī iespēju par 150% kāpināt loģistikas pakalpojumu eksportu. Noliktavas izdevīgā atrašanās vieta pozitīvi ietekmēs ne vien tautsaimniecību, bet arī apkārtējo vidi – centralizētā loģistika viena gada likā ļaus samazināt CO2 izmešu apjomu par apmēram 1300 – 1400 tonnām, ietaupīt teju 500 tūkstošus litru degvielas un nobraukt par 1.35 miljoniem kilometriem mazāku attālumu.
 


Populārākie raksti