90% Rimi pircēju valsts svētku maltītē cels galdā Latvijā ražotus produktus

16. Novembris, 2023
Kā rāda Rimi pircēju aptauja, absolūtajam vairākumam – deviņiem no desmit respondentiem – ir svarīgi valsts svētkos galdā celt Latvijā ražotus produktus.

Arī Rimi novērojumi liecina, ka pircēji labprāt izvēlas vietējo ražotāju produkciju un, gatavojoties valsts svētku svinībām, īpaši pieaug pircēju interese par saldumiem un dāvanu komplektiem.

Rimi sortimentā vienmēr ir plašs vietējo ražotāju produkcijas klāsts – ārzemju piegādātāji tiek iesaistīti tikai tad, ja pašmāju ražotājiem un audzētājiem beigusies ražas sezona un nav iespējams piegādāt nepieciešamo apjomu. Būtiski ņemt vērā, ka pašmāju produktu sortiments mainās gan atkarībā no sezonalitātes vai citiem apstākļiem, gan arī pircēju intereses. Atsevišķas produktu grupas raisa lielāku interesi noteiktā sezonā vai konkrētu svētku laikā, piemēram, valsts svētku laikā pieaug interese tieši par saldumiem un dāvanu komplektiem. Taču visa gada garumā nemainīga ir pircēju mīlestība pret pašmāju labumiem no Rimi “Klēts” sortimenta, kurā šobrīd ir pieejami vairāk nekā 2600 dažādi produkti no gandrīz 300 vietējiem ražotājiem,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Kā liecina Rimi 2023. gada pārdošanas rādītāji, pircēji dod priekšroku Latvijā ražotiem produktiem, piemēram, vairāk nekā 70% no pārdotās svaigās pārtikas Rimi veikalos ir no vietējiem ražotājiem. Tāpat vairāk nekā 70% no pārdotajiem piena produktiem ir vietējās izcelsmes, vairāk nekā 80% ir vietējā maize, teju 60% – svaigā gaļa, 75% – olas. Izteikti ražas laikā un vairāk nekā 40% visu gadu ir vietējie dārzeņi un saknes, tāpat vairāk nekā 60% no pārstrādātās gaļas ir vietējas izcelsmes, vairāk nekā 60% gurķu auguši Latvijā. Latvijā ražots arī vairāk nekā 50% no veikalos pieejamās zivju produkcijas, kur ietilpst pārstrādātas zivis, konservi un pārstrādāti zivju produkti, piemēram, krabju nūjiņas.

*Rimi veiktajā aptaujā par Latvijā ražotiem produktiem valsts svētku galdam saņemtas 1565 atbildes visā Latvijā.


Populārākie raksti