Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumiem līdz šim saziedoti vairāk nekā 35 000 eiro

01. Decembris, 2014

Ik gadu Bērnu slimnīcas fonds no līdzekļiem, kas paredzēti ārkārtas gadījumiem, aptuveni 15 bērniem palīdz saņemt neatliekamu medicinīsku palīdzību ārpus Latvijas, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas mūsu valstī netiek veiktas. Lai palīdzētu uzkrāt līdzekļus un nodrošināt, ka visi bērni, kuri nonākuši ārkārtas situācijā, varētu saņemt atbalstu un nokļūt ārvalstu klīnikā, Bērnu slimnīcas fonds jau kopš šī gada jūnija ir uzsācis labdarības akciju. AS Dienas žurnālu lasītāji akcijai ziedoja vairāk nekā 14 000 eiro, iegādājoties kādu no izdevniecības žurnāliem laika periodā no jūlija līdz septembrim, savukārt Rimi un Supernetto klienti laika periodā no 1.oktobra līdz 11.novembrim ziedoja vairāk nekā 21 000 eiro!

Labdarības akcija turpināsies līdz pat šī gada beigām un visi ir aicināti atbalstīt un ziedot, lai  vismaz nākamo 3 gadu laikā nepieciešamības gadījumā bērni no visas Latvijas varētu saņemt operatīvu medicīnisko palīdzību. Labdarības projekta ietvaros ir izveidota lapa www.arkartasgadijumi.lv , kur ir iespēja ziedot ārkārtas gadījumiem un kā pateicību par atbalstu lejupielādēt Renāra Kaupera un Ineses Zanderes dziesmu Upītes malā. Tāpat aicinām atbalstīt zvanot uz ziedojumu tālruni 90006681 – tiek ziedots 1,42 eiro, kā arī Bērnu slimnīcas fonda bankas kontos - AS Swedbank, LV02HABA0551000377020, AS SEB banka, LV84UNLA0050012160326, norādot mērķi – ārkārtas gadījumiem.

Šobrīd palīdzība nepieciešama trim Bērnu slimnīcas pacientiem, kuri tuvākajā laikā tiks nogādāti ārvalstu klīnikās – 9 gadus vecam puikam ar retu saslimšanu nepieciešams veikt limfogrāfiju un hilozās cisternas embolizāciju, 9 mēnešus vecai meitenītei nepieciešama aknu transplantācija un viņa dosies uz Hamburgu, savukārt 6 gadus vecam Hematoonkoloģijas nodaļas pacientam nepieciešams PET izmeklējums, lai varētu precīzāk noteikt diagnozi un ārstniecību.

Situācijās, kuras Bērnu slimnīcā dēvē par ārkārtas gadījumiem, ir jāreaģē ļoti operatīvi, nodrošinot bērnam iespēju saņemt medicīnisko palīdzību visbiežāk kādā no Eiropas klīnikām. Bērnu slimnīcas ārsti sazinās ar saviem ārvalstu kolēģiem un organizē bērna ārstniecības procesu, savukārt Bērnu slimnīcas fonds uzņemas rūpes par bērna un viena no vecākiem, kā arī atsevišķos gadījumos donora un pavadošā ārsta transportēšanu un uzturēšanos konkrētajā klīnikā. Fonds sedz visus nepieciešamos izdevumus, kas nav saistīti ar tiešajām ārstēšanās izmaksām -  pārlidojumus, analīzes un slimības diagnostiku, kurjerpasta pakalpojumus analīžu nogādāšanai laboratorijā, kā arī bērna pavadošās personas, visbiežāk vecāka uzturēšanās izdevumumus bērna ārstēšanās laikā.

Atkarībā no nepieciešamās palīdzības un slimības smaguma, viena ārkārtas gadījumā nokļuvuša pacienta ārstēšanai Fonds piešķir sākot no 300 līdz 5000 eiro. Ja bērnam ārstniecības procesa uzsākšanai Bērnu slimnīcā nepieciešams ārpus Latvijas veikt tikai analīzes vai diagnostiku, tad izmaksas ir zemākas. Turpretim, ja nepieciešama, piemēram, aknu transplantācija, tad izmaksas var pat pārsniegt 5000 eiro, jo uzturēšanās laiks klīnikā ir aptuveni 3 mēneši, un arī pēc tās ir nepieciešams veikt vairākas pārbaudes pie ārvalstu klīnikas speciālistiem.  

Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fonds savas darbības laikā kopumā ir palīdzējis vairāk nekā 60 bērniem visā Latvijā. Tostarp kādam 5 gadus vecam puisītim, kuram bijušas vairākkārtējas komplikācijas ārstēšanās gaitā un pavisam nesen bija nepieciešama atkārtota aknas transplantācija. Gaidot aknas donoru, nav iespējams paredzēt, kurā brīdi transplantācijas operācija varēs notikt. Tāpēc, līdzko klīnika Hamburgā saņēma donoru aknu, 6 stundu laikā mazais pacients bija jānogādā klīnikā. Tur tika veikta transplantācija un pēcoperācijas uzraudzība. Pateicoties ziedotāju atbalstam, veidojot uzkrājumu ārkārtas gadījumiem, ir iespējams operatīvi reaģēt un organizēt palīdzību pacientiem gadījumos, kad vecāku rocība neļauj to realizēt.

2013. gadā, pateicoties ziedotāju atbalstam, palīdzība sniegta 16 ģimenēm, tai skaitā 10 ģimenēm segta transporta un dzīvošanas izdevumi Ronald McDonald House – specializētā mītnē, kurā par simbolisku atlīdzību var uzturēties vecāki bērna ārstniecības laikā, -  vai arī dzīvokļa īre. Trim bērniem apmaksāta analīžu veikšana un diagnostika, apmaksāti trīs kurjerpasta pakalpojumi analīžu materiālu operatīvai transportēšanai, viena Bērnu slimnīcas ārste pavadījusi mazo pacientu uz klīniku Vācijā, savukārt komplicētā gadījumā finansēta viena ārsta ierašanās Bērnu slimnīcā Rīgā pacienta apskatei un konsultācijai. Kopā pērn bērnu ārstēšanai izlietoti 12 tukstoši eiro.

Labdarības akciju informatīvi atbalsta VSIA Latvijas televīzija, AS Diena, Dienas žurnāli, Radio SWH, JCDecaux, kā arī Pētera Avena labdarības fonds Paaudze.

                                              


Populārākie raksti