Aicina atbalstīt mentorprogrammu

27. Jūnijs, 2017

Turpinot pirms diviem gadiem veiksmīgi uzsākto sadarbību, no šīs nedēļas līdz pat augusta sākumam Rimi un biedrība Mentor Latvia projektā aicina iesaistīties arī sabiedrību un atbalstīt mentorprogrammas jauniešus, piedaloties labdarības akcijā, kurā varēs ziedot Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs. Saziedotie līdzekļi mentorprogrammas ietvaros ļaus palīdzēt Rīgas un reģionu jauniešiem, kuriem ikdienā pietrūkst ģimenes atbalsta un rūpju, lai viņi varētu sekmīgāk sagatavoties pieaugušo dzīvei.

Tiem jauniešiem, kuriem pietrūkst ģimenes vai tuvinieku atbalsta, mentorprogramma ar mentoru palīdzību dod iespēju iedvesmoties un gūt pārliecību pār saviem spēkiem, piemēram, iegūt izglītību, pārvarēt grūtas dzīves situācijas un pozitīvi mainīt savu dzīvi. Ziedojumu akcijā līdzekļi tiks izmantoti, lai 2018. gadā attīstītu mentorprogrammu Rīgā un vairākos Latvijas reģionos, organizējot mentorpāriem kopīgas tikšanās un dažādus izglītojošus pasākumus.  Lai iedvesmotu jauniešus, tās būs gan kopīgas un saliedējošas aktivitātes, piemēram, pārgājieni brīvā dabā, gan arī informatīvi stāstu vakari par dažādām jauniešiem saistošām un noderīgām tēmām. Ziedojumi sniegs iespēju piesaistīt psihologus, kas problēmu gadījumā tiekas ar jauniešiem individuāli vai sniedz konsultatīvu atbalstu mentoriem atbalsta grupu tikšanās reizēs. 

“Jaunieši ne vienmēr ir tie, kuriem ikdienā veltām pietiekami uzmanības un rūpju. Mentorprogammas pamatideja ir atbalstīt jauniešus, īpaši tos, kuriem ikdienā nepietiek līdzcilvēku atbalsta. Mēs priecājamies par katru jaunieti, kurš mentorprogrammas laikā ar mentora atbalstu spēj ieviest savā dzīvē kaut nelielas pārmaiņas – atmest smēķēšanu, pabeigt skolu, iegūt jaunus draugus, pārvarēt grūtības. Mentori spēj iedvesmot jaunieti uz labāku dzīvi,” saka Mentor Latvia programmu vadītāja Jana Priedniece.

Viņa ir pārliecināta par ziedojumu pienesumu mentorprogrammai Latvijā un aicina ikvienu, kuram rūp Latvijas jauniešu kā mūsu nākotnes labklājība, piedalīties ziedojumu kampaņā.
Mentor Latvia ziedojumu vākšanas kampaņa Rimi un Supernetto veikalos ir daļa no Rimi atbalsta organizācijai, kurā uzņēmuma darbinieki darbojas kā jauniešu mentori, tāpat jauniešu izglītošanā ir iesaistījušies arī Rimi gardēži, vadot meistarklases par veselīgu un daudzveidīgu uzturu.

“Šodienas bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, tādēļ Rimi kā sociāli atbildīgs uzņēmums dažādos veidos sniedz savu ieguldījumu, lai nodrošinātu viņiem iespēju uz pilnvērtīgu dzīvi, piemēram, pagājušajā gadā atklājām programmu Rimi Bērniem. Jau otro gadu Rimi atbalsta arī mentorprogrammu, kas sniedz reālu palīdzību jauniešiem, lai viņi pozitīvi mainītu savu dzīvi. Tāpēc aicinām iesaistīties arī mūsu klientus – kopā varēsim palīdzēt vairāk jauniešiem, lai viņi būvētu savu un mūsu kopīgo nākotni!” aicina SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite. 

Šī gada mentorprogrammā piedalās 57 jaunieši Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Saldū un Kuldīgā.

Par mentorprogrammu:
Mentorprogramma ir sociāls projekts Latvijā, kas strādā ar ārpusģimenes aprūpē esošiem jauniešiem un jauniešiem no ģimenēm, kurās vecākiem ir ierobežotas iespējas sniegt nepieciešamo atbalstu. Mentorprogrammas būtība ir mentora un jaunieša sadarbība gada garumā, kā arī izglītojoši pasākumi jauniešiem. Laikā no 2010. līdz 2016. gadam programmā sniegts atbalsts vairāk nekā 180 jauniešiem. Mentorprogrammas ideja nākusi no Zviedrijas. Ar pirmā Latvijas prezidenta mazmazdēla Aleksandra Čakstes iniciatīvu kopš 2010.gada mentorprogramma darbojas arī Latvijā.


Populārākie raksti