Aicina ziedot Labestības dienai!

06. Maijs, 2010

Labestības diena ir kļuvusi par simbolu cilvēku sirsnībai un iejūtībai. Jau ceturto gadu kopīgā LNT, Ziedot.lv, Swedbank un tautas akcijā slimo bērnu ģimenēm sniedzam cerību dzirdēt, redzēt, staigāt un dzīvot. Līdz šim kopā esam palīdzējuši 135 bērniem. Arī šogad mēs varam būt vienoti un sniegt bērniem veselību un pilnvērtīgāku dzīvi, jo bez sabiedrības palīdzības tas nebūtu iespējams!

2010.gada Labestības dienā palīdzēsim bērniem, kuriem iedzimtu slimību vai traģisku nelaimes gadījumu dēļ ir nepieciešama sarežģīta ārstniecība un rehabilitācija. Lai Lana (1,5 gadi) dzirdētu, Rolands (3 gadi) redzētu, Anna (19 gadi) staigātu un Vladislavs (5 gadi) dzīvotu, ir vajadzīgi 33646,34 lati! Saziedosim šo naudu Labestības dienā 30.maijā!

Par Rolandu (3 gadi). Rolands piedzima priekšlaicīgi. Ārsti noteica diagnozi - neiznēsāta bērna retinopātija, tīklenes atslāņošanās 5. pakāpē, kas nozīmē, ka puisītis ir neredzīgs. Tagad Rolandam ir trīs gadi. Viņš nestaigā, nesēž un nerāpo. Tikai pēc vairākām rehabilitācijām zēns iemācījies gultiņā nostāties uz savām kājām. Pēc divām pārciestām operācijām mazais jau jūt saules gaismu! Lai Rolands redzētu, viņam Pēterburgā jāveic acu tīklenes operācija. Lai to paveiktu, nepieciešami 1800 lati!

Par Lanu (1,5 gadi). Lanai ir tikai pusotrs gadiņš un viņa ir aktīva maza meitene, kura diemžēl nedzird māmiņas balsi. Uzreiz pēc Lanas dzimšanas viņai tika noteikta diagnoze – abpusēja sensoneirāla izteikti smagas pakāpes vājdzirdība. Meitenei ir lineārais dzirdes aparāts, taču tas pastiprina katru troksni un mazajai rada vēl lielākas ciešanas. Ģimene Lanu ik nedēļu ved uz dzirdes centru, taču bez digitālā dzirdes aparāta meitene runāt neiemācīsies. Viņai nepieciešams digitālais dzirdes aparāts. Lai Lana dzirdētu, nepieciešami 2200 lati!

Par Annu (19 gadi). Annai ir deviņpadsmitgadīga jauniete, kura lieliskii zīmē, glezno, veido animācijas filmas un sapņo kļūt par mākslinieci! Jau vairākus gadus Anna zīmē labdarības apsveikumu kartiņas. Taču viņas sapņiem ir šķēršļi – Anna nespēja pārvietoties pati, bez palīgierīcēm. Anna pasaulē nāca ļoti smagi, pēc piedzimšanas ārsti konstatēja asinsizplūdumu galvā un noteica smagu diagnozi – bērnu cerebrālā trieka un smadzeņu bojājums. Ģimene darījusi visu iespējamo, lai viņu meita reiz pati varētu staigāt. Minhenes ortopēdiskajā klīnikā Anna saņēmusi cerību, ka operācija, kurā viņai koriģēs kāju muskuļus, dos iespēju viņai iet patstāvīgi. Palīdzēsim Annai staigāt! Lai to paveiktu, nepieciešami 23 895,34 lati!

Par Vladislavu (5 gadi). Vladislavs ir aktīvs un dzīvespriecīgs puika, viņš apmeklē bērnudārzu un pat lasa dzeju. Vladislavam piedzimstot ārsti noteica diagnozi – bērnu cerebrālā trieka. Pēc diviem rehabilitācijas kursiem NRC ”Vaivari” zēns sāka staigāt, taču vēl aizvien viņam ir koordinācijas problēmas, mazkustīga ir kreisā roka un kājiņa. Ģimene ik nedēļu ved zēnu uz īpašām rehabilitācijas nodarbībām, ar katru nodarbību viņš iemācās aizvien vairāk un šoziem pat nostājies uz slidām. Lai Vladislavam attīstība notiktu straujāk, nepieciešams arī īpašs rehabilitācijas kurss starptautiskajā rehabilitācijas klīnikā Truskavecā. Lai Vladislavs saņemtu šo rehabilitāciju nepieciešams 5751 lats!

Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Labestības dienā, 30. maijā LNT, Ziedot.lv un Swedbank aicina ikvienu piedalīties Labestības dienas pasākumos visu dienu pie Kongresu nama Kronvalda parkā. Noslēguma pasākums labestības maratonam vakara tiešraidē plkst. 20:15 LNT kanālā!

Ziedot bērnu veselībai iespējams Rimi un Supernetto visā Latvijā. Ziedo un saņem Labestības sirsniņu!


Populārākie raksti