Aicinām piedalīties foto orientēšanās sacensībās „Stikla skrējiens Siguldā”

05. Aprīlis, 2016

Trešdien, 20. aprīlī, Siguldā notiks foto orientēšanās sacensības „Stikla skrējiens Siguldā”. Sacensības organizē Siguldas pilsētas SIA „Jumis” un AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar pasākuma atbalstītājiem – veikaliem “Rimi”, sulu ražotāju “Cido” un Latvijas Orientēšanās federāciju.

Foto orientēšanās sacensības Siguldā notiks pirmo reizi, lai pilsētnieku un pilsētas viesu vidū popularizētu stikla šķirošanu un atbildīgu attieksmi pret vidi.

Edgars Mūrnieks, Siguldas pilsētas SIA „Jumis” direktors: „Mēs aicinām ģimenes, bērnus, jauniešus, darba kolēģus un arī pilsētas viesus piedalīties „Stikla skrējienā”. Skrējiens ir lieliska iespēja ikvienam dalībniekam apvienot lietderīgo, veselīgo un patīkamo – sportiskā noskaņojumā, svaigā gaisā praksē uzzināt stikla šķirošanas konteineru atrašanās vietas Siguldas pilsētā. Mūsu pilsēta pamatoti var lepoties ar ļoti labi izveidotu infrastruktūru atkritumu šķirošanai, un sacensību dalībnieki to varēs arī izbaudīt praksē”.

Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors: “Šogad mēs – Latvijas Zaļais punkts, kopā ar “Rimi Latvia” esam apvienojušies zem viena saukļa - “Mēs šķirojam. Pievienojies mums!”. Ar šo “Stikla skrējienu Siguldā” uzsākam šķirošanas veicināšanas foto orientēšanās sacensības, kas norisināsies šajā pavasarī un vasarā piecpadsmit Latvijas pilsētās. Aicinu visus iesaistīties un piedalīties šajās sacensībās, jo tas ir lielisks veids gan pavadīt labi laiku svaigā gaisā, aktīvi izkustoties, gan iepazīt savu pilsētu un iespējas šķirot, gan arī pacīnīties par lieliskām balvām”.

Inga Bite, „Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja: ““Rimi” vienmēr interesējušas idejas, kas rosina saudzēt dabu. Esam priecīgi atbalstīt “Stikla skrējienu”, sagādājot svētkus siguldiešiem un pilsētas viesiem, reizē rūpējoties par tīrāku apkārtējo vidi un iestājoties par veselīgu dzīvesveidu. Aicinām iedzīvotājus šķirot atkritumus un “domāt zaļi” ne tikai “Stikla skrējienā”, bet arī ikdienā – nākt uz “Rimi” ar savu auduma maisiņu vai izvēlēties kādu no veikalos piedāvātajiem pārstrādāto materiālu iepakojumiem, lietot uzturā vairāk ekoloģisko produktu un izmantot dabai draudzīgus tīrīšanas līdzekļus – kopīgi padarot Latviju par zaļāku valsti”.

Skrējiena „Dalības maksa” ir stikla pudele vai burka no katra komandas dalībnieka, kas būs jāiemet Runājošajā stikla šķirošanas konteinerā pie reģistrēšanās punkta.

„Stikla skrējiena” noteikumi paredz, ka dalībniekiem vienas stundas laikā ir jānofotografējas vismaz pie desmit kontrolpunktiem - stikla šķirošanas konteineriem, Siguldas pilsētā. Distanci drīkst veikt, skrienot vai braucot ar velosipēdu.

Reģistrēšanās un skrējiena starts tiks dots pļavā pie Kr. Barona pieminekļa, kur atradīsies AS “Latvijas Zaļais punkts” un PSIA ‘’Jumis’’ telts ar Runājošajiem stikla un plastmasas šķirošanas konteineriem. Pasākuma laikā šeit varēs uzzināt gan par atkritumu šķirošanu, gan par videi draudzīgu dzīvesveidu. Par mūziku un jautru noskaņu rūpēsies DJ Cimo.

Reģistrācija foto orientēšanās sacensībām sāksies plkst. 12:30, bet „Stikla skrējiena Siguldā” starts tiks dots plkst. 13:00, un sacensības ilgs vienu stundu.

Par balvām rūpējas AS “Latvijas Zaļais punkts” uzticamais sadarbības partneris “Rimi Latvia”. Galvenā balva – dāvanu karte 100 eiro vērtībā no “Rimi” tiks izlozēta starp komandām, kas būs izpildījušas „Stikla skrējiena” noteikumus – stundas laikā nofotografējušās vismaz pie desmit stikla šķirošanas konteineriem. Savukārt komanda, kura būs atnesusi visvairāk pudeļu un burku, saņems dāvanu grozu no “Rimi” 50 eiro vērtībā, kā arī atraktīvākā komanda saņems speciālbalvu no PSIA “Jumis” 50 eiro vērtībā.

Pieteikties foto orientēšanās sacensībām var PSIA „Jumis” mājas lapā – www.jumis.lv vai AS “Latvijas Zaļais punkts” mājas lapā www.zalais.lv.

„Stikla skrējiens Siguldā” tiek rīkots sadarbībā ar veikaliem “Rimi Latvia”, SIA “CIDO grupa” un Latvijas Orientēšanās federāciju. Foto orientēšanās sacensības notiks pasākuma „Latvijas skolu orientēšanās kausa” ietvaros.


Populārākie raksti