Aikāgaršo aicina 1. maijā, Mežaparkā, uz treniņu sezonas atklāšanu

26. Aprīlis, 2012

Ar Veselīga dzīvesveida dienu, kas notiks 1. maijā Mežaparkā, tiks oficiāli dots starts “Nike Riga Run” treniņu 2012. gada sezonai “Bauda sportot Mežaparkā”. Šī pasākuma ietvaros būs iespēja bez maksas izmēģināt dažādas sporta aktivitātes pieredzējušu treneru vadībā, ar dažādu testu palīdzību pārbaudīt pie speciālistiem savu veselību, tikties ar uztura speciālistiem un uzzināt par jaunumiem sportā. Veselīga dzīvesveida diena notiks no plkst. 12.00  līdz 16.00, un uz to aicināts ikviens sporta interesents, veselīga dzīvesveida entuziasti un ģimenes ar bērniem.

Visas dienas garumā ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par sabalansētu uzturu un kopā ar Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāru piedalīties īpašā uztura piramīdas  stafetē. Tāpat Aikāgaršo šefpavārs visus sportot gribētājus cienās ar atspirdzinošiem dzērieniem.  Turklāt Veselīga dzīvesveida dienas dalībnieki varēs noteikti savu sportisko sagatavotību pie „Sporta laboratorijas“ pārstāvjiem. Reizi mēnesī viņi piedāvās NRR treniņu dalībniekiem pārbaudīt savu veselības stāvokli, sekot līdzi organisma reakcijai uz slodzi un sniegs padomus, kā labāk atjaunoties pēc treniņiem. Lai varētu sekot līdzi savam veselības stāvoklim un testos iegūtajiem rezultātiem, tie tiks apkopoti katra dalībnieka profilā NRR mājas lapā.
„Mūsu mērķis ir palīdzēt iepazīt savu organismu, uzzināt, ko tas spēj un kā tam palīdzēt tikt galā ar uzticēto fizisko slodzi. Ir dažādi medicīniski rādītāji, kas to nosaka un ietekmē, tāpēc ar dažādu testu palīdzību varam noskaidrot, kā pareizāk un efektīvāk veidot savu treniņu plānu. Profesionāliem sportistiem dažādi veselības testi ir ikdiena, bet tie īstenībā nepieciešami ikvienam, kurš ir fiziski aktīvs un kurš ar regulāru treniņu darbu nevēlas nodarīt pāri savai veselībai. Tāpēc mēs katru mēnesi piedāvāsim iespēju veikt standarta pārbaudes treniņos un sekot līdzi tam, kas notiek ar organismu,” paskaidroja „Sporta laboratorijas” pārstāve Sandra Rozenštoka.

Pasākuma laikā būs iespēja iegūt vērtīgus padomus no NRR treneriem. Skriešanas jautājumos konsultēs vieni no labākajiem vidējo distanču skrējējiem Latvijā Jānis Razgalis un Arnis Ozoliņš, kā arī vairākkārtēja Latvijas čempiona barjerotajās distancēs Inese Nagle. Ar skrituļslidotājiem strādās Evita Krievāne, bet rollerslēpotājiem – Kristaps Lībietis, kuriem abiem ir olimpisko spēļu pieredze Latvijas izlases sastāvā. Savukārt nūjotājiem palīdzēs Linda Andrusa, kura ir viena no šīs nodarbes ieviesējām mūsu valstī. Turpmāk viņu vadībā varēs trenēties Mežaparkā katras nedēļas otrdienā un ceturtdienā plkst. 19:00. Nodarbības notiks visos četros sporta veidos – skriešanā, skrituļslidošanā, rollerslēpošanā un nūjošanā. Pirmoreiz šosezon treniņu dalībnieki varēs izmantot laika kontroles čipus, kuri vēlāk būs pieejami sportotājiem katras otrdienas un ceturtdienas nodarbībās. Tiem, kuri pieteikušies dalībai “Nike Riga Run 2012”, pasākuma mājas lapā izveidots profils, kurā varēs reģistrēt treniņos iegūtos rezultātus. Mājas lapā ikviens varēs veidot arī savu treniņu dienasgrāmatu. Tā dos iespēju veidot sasniegto rezultātu uzskaiti, analizēt iegūtos datus un pievienot savus komentārus.

Veselīga dzīvesveida dienā notiks komandu sacensības sešos sporta veidos – skriešanas stafetē, volejbolā, strītbolā, florbolā, frīsbijā, kā arī tautas bumbā. Dalībnieki aicināti pieteikties interneta vietnē www.rigasmezi.lv. Tikmēr individuālo aktivitāšu cienītāji varēs nodarboties ar skriešanu, nūjošanu, rollerslēpošanu, izmēģināt pilsētas veiklības un meža trases velosipēdus, kā arī loku šaušanu, riņķa griešanu, TRX un citiem sportiskās atpūtas veidiem. Tiem, kuri par savu nodarbi izvēlas aerobiku un fitnesu, tiks dota iespēja izmēģināt dažādas nodarbības. Dienas laikā dalībnieki varēs krāt zīmogus par piedalīšanos aktivitātēs un noslēgumā piedalīties izlozē ar vērtīgām balvām.
Pasākuma ietvaros notiks paraugdemonstrējumi dažādos līdz šim mazāk iepazītos sporta veidos, piemēram, skrituļslidu hokejā, free-bandy un lakrosā. Tāpat varēs vērot BMX meistaru veiktos trikus un frīsbija spēli ar profesionāļu piedalīšanos. Paredzēts arī sacensības skrituļslidošanā, nūjošanā un riteņbraukšanā, bet Mežaparka Lielajā estrādē būs izvietotas vairāku veidu pirtis. Zināšanās dalīsies pirtnieki, fizioterapeiti un masāžas speciālisti.


Populārākie raksti