Aikāgaršo ciemojas Limbažu novada ģimnāzijā

19. Decembris, 2012

Decembra beigās Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās Limbažu novada ģimnāzijā, lai 7. un 8. klašu skolēnus izglītotu par veselīgu uzturu un šīs jauniegūtās zināšanas izmantotu praksē.
Tāpat šefpavārs dalījās vērtīgos padomos, kā ierastos ēdienus pagatavot veselīgāk – pēc iespējas mazāk izmantot saldētu produkciju, visas sastāvdaļas gatavot pašiem, samazināt sāls un cukura daudzumu, kā arī vairāk uzturā lietot dārzeņus un augļus.
Pavārkursu nodarbību laikā šefpavārs kopā ar Limbažu novada ģimnāzijas jauniešiem gatavoja ravioli, turklāt mīkla bija pašu spēkiem taisīta, nevis izmantota jau gatavā.
“Pavārkursu nodarbībā šefpavārs kopā ar skolēniem gatavoja ko līdzīgu pelmeņiem – ravioli. Neierastais ēdiens skolēnos radīja lielu interesi un vēlmi to pagatavot arī mājās kopā ar vecākiem. Tāpat vērtīga bija iespēja pārbaudīt jauniešu zināšanas par sabalansēta uztura proporcijām un salikt uztura piramīdu no reāliem produktiem. Šefpavārs, stāstot par piramīdu, atgādināja skolēniem par sen aizmirstu dārzeni – kāli. Manuprāt, mēs tik ļoti esam pieraduši pie eksotiskiem produktiem, ka piemirstam par pašmāju augļu un dārzeņu nozīmi uzturā,” savos iespaidos par nodarbību dalās Limbažu novada ģimnāzijas skolotāja Vēsma Bērziņa.Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojas Limbažu novada ģimnāzijā


Skolēni gatavo ravioli


Skolēni klāj galdu, lai ķertos klāt pie tikko pagatavota ravioli


Populārākie raksti