Aikāgaršo šefpavārs viesojas Valmieras Valsts ģimnāzijā

07. Marts, 2012

Lai veicinātu Latvijas skolēnu izpratni par sabalansētu uzturu, kā arī parādītu to, ka ēst gatavošana var būt vienkārša, savukārt veselīgs uzturs – garšīgs, Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis uzsācis pavārkursu tūri pa Latvijas skolām. Tūres atklāšana un pirmā ēst gatavošanas meistarklase notika  5. martā,  Valmieras Valsts ģimnāzijā, kas vienlaikus ir arī Normunda absolvētā skola. Pavārkursu laikā Aikāgaršo šefpavārs kopā ar 7. un 8. klases skolēniem ne tikai gatavoja veselīgas un gardas brokastis, bet arī ar atraktīvu uzdevumu palīdzību rosināja jauno valmieriešu interesi par veselīgu uzturu un tā priekšrocībām.

Šobrīd Aikāgaršo šefpavāra Normunda Baranovska vadītajām ēst gatavošanas meistarklasēm jau pieteikušās vairāk nekā 100 skolas no visas Latvijas. Visbiežāk šefpavāru pie sevis vēlas redzēt skolēni no Rīgas un Pierīgas –  Salaspils, Ikšķiles, Garkalnes, Olaines, u.c. Tāpat aktīvu interesi par veselīgu uztura meistarklasēm izrāda jaunieši no citu Latvijas reģionu pilsētām – Liepājas, Cēsīm, Priekules, Vidagas, Kuldīgas, Bauskas un citiem.

Kā liecina konkursa pieteikuma anketās norādītā informācija, Latvijas jaunieši ir īsti saldummīļi – visbiežāk skolēni kopā ar Normundu vēlas pagatavot kādu no saldajiem ēdieniem. Tieši tāpēc meistarklases Aikāgaršo pavāram būs īsts izaicinājums – viņa uzdevums būs parādīt skolēniem, ka arī saldie ēdieni var būt veselīgi, ja vien atbilstoši pagatavoti. Tāpat kopā ar Aikāgaršo jaunieši vēlas iemācīties gatavot arī netradicionālus ēdienus – lazanju, suši, gaspačo zupu, u.c. Turklāt skolēni izrāda interesi ne tikai par jaunām receptēm un veselīga ēdina pagatavošanas prasmēm, bet arī labprāt vēlētos apgūt, piemēram, plāno pankūku gaisā mešanas iemaņas un trenēt savu veiklību dārzeņu sagriešanā, lai ar virtuves nazi spētu rīkoties kā īsti šefpavāri.

Nākamnedēļ Normunds viesosies pie Rīgas Skolēnu domes aktīvajiem jauniešiem, savukārt marta vidū šefpavāru pie sevis uzņems skolēni no Kuldīgas.

Aikāgaršo bezmaksas pavārkursiem iespējams pieteikties līdz 15. martam, aizpildot anketu 

Skolēni uzdod jautājumus par veselīgu uzturu.

Aikāgaršo pavārs kopā ar skolēniem izvieto produktus pa uztura piramīdas līmeņiem.

Veselīgo brokastu gatavošanas process.

Tagad Aikāgaršo būs arī Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Valmieras valsts ģimnāzijas 8. klases veselīgās brokastis.


Populārākie raksti