Aikāgaršo Tukuma Štābiņā

02. Augusts, 2013

Lai Tukuma novada bērniem no maznodrošinātām ģimenēm palīdzētu apgūt veselīga un garšīga ēdiena pagatavošanas prasmes, Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās un vadīja īpašu ēst gatavošanas nodarbību Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes Štābiņā. Tās laikā 53 bērni no maznodrošinātām ģimenēm šefpavāra vadībā gatavoja kārtainās mīklas pīrādziņus ar biezpienu un ogām, kā arī vistas kuskusa salātus. Nodarbības notiek Aikāgaršo pavārskolas ietvaros, ko Rimi visas vasaras garumā nodrošinās brīvā laika programmas bērniem Štābiņš dalībniekiem visā Latvijā.

Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programmas Štābiņš biedru Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes organizētās nodarbības notika nometnes ietvaros, kas piedāvāja iespēju bērniem no maznodrošinātām ģimenēm apgūt dažādas radošās prasmes. Tostarp arī ēst gatavošanas iemaņas, kad īpašu nodarbību laikā Aikāgaršo šefpavāra vadībā bērni mācījās paši sev pagatavot maltīti, kā arī apguva dažādus pavārmākslas trikus.

„Nedēļas laikā bērniem bija iespēja atrast un izkopt savu talantu visdažādākajās radošajās nodarbībās – dziedāšana, dejošana arī kino māksla. Kā īpašs notikums mūsu nometnē bija Aikāgaršo šefpavāra ciemošanās, jaunieši apguva pavārmākslu un mācīja gatavot veselīgus salātus un arī saldos biezpiena pīrādziņus.. Manuprāt, šī nodarbība ilgi paliks atmiņā ikkatram nometnes dalībniekam, lielais prieks, kas staroja no bērniem, kā arī jauniegūtās zināšanas ir nenovērtējamas,” stāsta Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes Štābiņa vadītāja Inga Leite.Aikāgaršo šefpavārs palīdz bērniem gatavošanas procesā un dod vērtīgus padomus, kā visu izdarīt veiksmīgākŠtābiņa dalībnieki viens otru cienā ar pašgatavotiem kārtainās mīklas pīrādziņiemPagatavotie vistas kuskus salāti ar jogurta gurķu mērciVisi Štābiņa dalībnieki kopā ar Normundu


Populārākie raksti