Akcijā krūts vēža pacienšu atbalstam saziedoti 20 000 eiro

30. Aprīlis, 2019
Rimi veikalos visā Latvijā noslēgusies ziedojumu akcija, kas aicināja atbalstīt krūts vēža pacientes.

Ziedojumu akcija Rimi veikalos norisinājās februārī un martā sadarbībā ar bezpeļņas organizāciju “Rozā vilciens”. Tā aicināja atbalstīt krūts vēža pacientes, nodrošinot sievietēm individuālas konsultācijas pie psihologa un fizioterapeita. Kopā saziedoti vairāk nekā 20 000 eiro, un kustības rīkotāji cer – tas ir tikai sākums dziļākai sabiedrības izpratnei un iesaistei cīņā ar slimības sekām.

Ik gadu vairāk nekā 1000 sievietēm Latvijā nosaka diagnozi – krūts vēzis. Kad sievietei tiek atklāts krūts vēzis, pirmais svarīgais solis ir sadarbība ar ārstu, lai vienotos par vispiemērotāko ārstēšanu. Taču pēc tam nepieciešama palīdzība, lai pieņemtu jauno dzīves situāciju un dzīvotu tālāk. Lai gan valsts apmaksā slimības ārstēšanu, ar komplikācijām un slimības sekām sievietes cīnās pašas. 

Akcijas ietvaros speciālajās ziedojumu kastītēs 125 Rimi veikalos visā Latvijā saziedoti 20 000 eiro. Savukārt uz ziedojumu tālruni krūts vēža pacienšu atbalstam saņemti vairāk nekā 1000 zvani, kas nodrošinās gandrīz 1500 eiro fonda mērķu īstenošanai. Akcijas sadarbības partneris, bezpeļņas organizācija “Rozā vilciens”, palīdz nodrošināt krūts vēža skartajām sievietēm individuālas konsultācijas pie psihologa vai psihoterapeita un nodarbības pie fizioterapeita, kā arī veicina slimnīcu personāla un speciālistu pieredzes apmaiņu un izdod informatīvus materiālus krūts vēža pacientēm.

“Vienai sievietei astoņas psihologa un desmit fizioterapeita konsultācijas izmaksā vairāk nekā 300 eiro, tāpēc sabiedrības līdzdalība ir nozīmīgs ieguldījums. Mūsu galvenais mērķis ir palīdzēt nodrošināt mūsdienīgu atbalstu sievietēm ar šo diagnozi, jo ir pierādīts, ka atbalsts un drošība par to, ka saņemsi palīdzību, ir būtisks nosacījums labākiem ārstēšanās rezultātiem. Esam gandarīti, ka saziedotā summa uzlabos dzīves kvalitāti vismaz 60 sievietēm, un priecājamies, ka šādas akcijas neatstāj sabiedrību vienaldzīgu,” pauž organizācijas “Rozā vilciens” vadītāja Zinta Uskale. 

Pacientes, kuras izmantojušas iespēju pieteikties uz “Rozā vilciena” apmaksātajiem pakalpojumiem, atzīst, ka šādas konsultācijas ļoti palīdz, lai gan sākumā vairums no viņām bijušas nedaudz skeptiski noskaņotas. Diemžēl daudzas sievietes pašas nevar atļauties apmaksāt nepieciešamās konsultācijas.

“Krūts vēža pacientes ir izgājušas cauri ļoti smagai pieredzei. Mēs no sirds priecājamies, ka ar mūsu uzticamo klientu atbalstu varam atvieglot šo sieviešu centienus atgūt savu dzīvi pilnā tās krāšņumā un kvalitātē. Gan nereti slēptās emocijas, gan ārstēšanās fiziskās sekas var negatīvi ietekmēt pilnvērtīgu dzīvi, tāpēc esam gandarīti, ka ar šo akciju varam palīdzēt sievietēm apmeklēt speciālistu konsultācijas, kas ļaus ātrāk un vieglāk nostiprināt veselību un atgūt pārliecību par sevi,” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Labdarības organizācija “Rozā vilciens” uzsākusi ilgtermiņa kustību, lai rūpes par krūšu veselību padarītu par daļu no veselības kultūras, neejot ierasto biedējošo vai iežēlinošo ceļu.
 


Populārākie raksti