Akcijā Paēdušai Latvijai saziedotais palīdzēs 2097 ģimenēm

14. Marts, 2018

“Paldies ikvienam, kurš ziedoja pārtikas pakas un iesaistījās akcijas rīkošanā. Kopīgi mēs iepriecināsim vairāk nekā 2 tūkstošus trūkumā nonākušo ģimeņu. Lai gan varētu šķist, ka pārtikas paka ir mazs atbalsts, tomēr ģimenei, kura to saņem, tas nozīmē ļoti daudz. Paciņa ne tikai ļauj pagatavot gardu maltīti, bet arī kalpo par emocionālu atbalstu grūtā dzīves brīdī,” teic Paēdušai Latvijai vadītāja Agita Kraukle.

Pārtikas banka Paēdušai Latvijai darbojas jau desmito gadu. Savukārt kopš 2016. gada par partneri kļuvis lielveikalu tīkls Rimi, kur šāda veida akcija notika jau piekto reizi. Reģionos aktīvākā pilsēta bijusi Rēzekne, kur piepildītas 633 pārtikas pakas. Salaspilieši sagatavojuši 425 pārtikas pakas, Tukumā saņemtas 210 pārtikas pakas, savukārt Ventspilī – 201. Visatsaucīgākie šoreiz bijuši vidzemnieki, kopumā labdarībai ziedojot 1861 pārtikas pakas.

“Pateicamies par lielo iedzīvotāju aktivitāti un rūpēm par līdzcilvēkiem. Šajā gadā centāmies padarīt šo akciju pieejamāku, tajā iesaistot visus Rīgas Rimi hipermārketus. Rezultāts ir pārsteidzošs, jo visos veikalos bija vērojams liels ziedotāju pieplūdums, kas norāda, ka esam gatavi palīdzēt, arī darot,” atzīst Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Pārtikas pakā pircēji tika aicināti ievietot produktus ar ilgu derīguma termiņu. Visbiežāk pakās pircēji bija izvēlējušies ievietot ilgi uzglabājamus produktus – makaronus, auzu pārslas, griķus, kā arī dažādus gaļas, zivju un dārzeņu konservus. Tāpat bija cilvēki, kuri ikdienas pārtikas produktiem klāt vēl bija pievienojuši kādu gardumu – šokolādi, konfektes, cepumus, par ko īpaši priecāsies bērni. Daži pircēji paciņām bija pievienojuši arī rotaļlietas, siltus cimdiņus un zeķītes bērniem.

Pārtikas pakas tiek nodrošinātas, pateicoties uzņēmumu un Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem, kā arī daudziem brīvprātīgajiem atbalstītājiem. Katru gadu palīdzība tiek sniegta vairāk nekā 15 tūkstošiem trūkumā nonākušiem Latvijas iedzīvotājiem. Pateicamies ikvienam atbalstītājam un ziedotājam!


Populārākie raksti