Akcijā “Pērc, ziedo, pabaro” dzīvnieku patversmju iemītniekiem saziedots vairāk nekā 16 tonnas pārtikas

11. Janvāris, 2021
Aizvadītā gada nogalē Rimi kopā ar Mars Latvia jau sesto reizi īstenoja labdarības akciju “Pērc, ziedo, pabaro”, lai atbalstītu četrkājainos draugus.

Akcijas laikā ikviens iedzīvotājs varēja atbalstīt patversmēs mītošos dzīvniekus, ziedojot dzīvnieku barību un citus mājdzīvniekiem piemērotus produktus Rimi veikalos visā Latvijā. Kopā akcijas ietvaros saziedoti vairāk nekā 7 tonnas pārtikas. Kopējo ziedojumu papildinās Rimi Latvia ziedojums - 9 tonnas ar barību un smiltīm dzīvnieku patversmēm.

Šobrīd Latvijas patversmēs mitinās vairāki simti suņu un kaķu. Vienā patversmē mītošo iemītnieku pabarošanai ik dienas nepieciešami 25–50 kg barības. Akcijas “Pērc, ziedo, pabaro” laikā kaķiem saziedotas 3128,9 kg, bet suņiem – 4289,2 kg pārtikas. Vairāk nekā puse pārtikas saziedota Rimi veikalos, pārējo ziedojis uzņēmums Mars Latvia un citi sadarbības partneri. Papildu pircēju ziedojumiem akcijas  sadarbības partneris – Rimi Latvia– ziedos papildu 9 tonnas barības un smilšu četrkājaino patversmes iemītnieku atbalstam, palīdzot kaķiem un suņiem 14 dzīvnieku patversmēs.

“Esam gandarīti, ka svētku laikā tik daudzi mūsu klienti padomā un rūpējas ne tikai par līdzcilvēkiem, bet arī par četrkājainajiem draugiem, kuri ir atkarīgi no mūsu līdzcietības. Dzīvnieku patversmju iemītnieku ikdiena, gaidot mīlošu saimnieku, ir pilna skumju atmiņu, tāpēc ir jauki, ka vismaz maltītes varam nodrošināt gardas, sātīgas un mierinošas. Mūsu komanda ziedojumus līdz ar laba vēlējumiem nogādās uz 14 patversmēm visā Latvijā,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Akcijas atbalstītāji tika aicināti iegādāties dzīvniekiem nepieciešamos produktus un tos ievietot “Pērc, ziedo, pabaro” ziedojumu kastēs 125 Rimi veikalos visā Latvijā.

“Mēs esam ļoti priecīgi, ka, sadarbojoties ar Rimi jau sesto gadu, esam palīdzējuši lielam skaitam to mājdzīvnieku, kuriem tas ir nepieciešams. Raugoties uz visbiežāk sastopamajiem mājdzīvniekiem Latvijā, kaķu un suņu īpašnieku īpatsvars ir 79% pret 21%. Šī gada kampaņā, kuras laikā tika saziedota mājdzīvnieku barība 7.4 tonnu apmērā un nodota vairākām dzīvnieku patversmēm, parādīja, ka, neskatoties uz pandēmiju, Latvijas iedzīvotāji nav aizmirsuši par mūsu četrkājainajiem draugiem, kā arī ir gatavi uzlabot to mājdzīvnieku dzīvi, kuri ir palikuši bez pajumtes. Mēs esam ļoti pateicīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem un savam partnerim Rimi par ieguldījumu šajā nozīmīgajā iniciatīvā,” saka Skaiste Sruogaite, “Mars” Korporatīvās komunikācijas direktore Baltijas, Balkānu, Adrijas jūras valstīs, kā arī Ukrainā un Izraēlā.

“Pērc, ziedo, pabaro” akcijas laikā saziedotā barība tiks nogādāta Dzīvnieku patversmē “Ulubele”, Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Dzīvnieku SOS” un Dzīvnieku patversmē “Dzīvnieku draugs” Rīgā, LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo dzīvnieku patversmē un Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepu Ķepā” Jelgavā, Cēsu novada dzīvnieku patversmē “Lācīši” Cēsīs, Tukuma dzīvnieku patversmē “Dzimuši, lai dzīvotu”, Jēkabpils dzīvnieku patversmē, Dzīvnieku patversmē “Otrā māja” Daugavpilī, Dzīvnieku mājā “Astes un ūsas” Alūksnē, Saldus dzīvnieku patversmē “Oposums”, Biedrībā “Četrkājainie draugi” Dobelē, Biedrībā “Ar Sirdi Delnā” Ugālē un Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Liberta” Liepājā.

Attēla avots: pexels.com


Populārākie raksti