Akcijā “Pērc, ziedo, pabaro” palīdzību saņem vairāk nekā 1400 patversmes dzīvnieku

28. Maijs, 2021
Labdarības akcijā “Pērc, ziedo, pabaro” saziedotas vairāk nekā 16 tonnas pārtikas dzīvniekiem, kuri dzīvo patversmēs.

Noslēgusies Rimi Latvia un Mars Latvia īstenotā septītā labdarības akcija “Pērc, ziedo, pabaro”. Akcijas laikā saziedotas vairāk nekā 16 tonnas pārtikas dzīvniekiem, kuri dzīvo patversmēs. Saziedotā pārtika palīdzēs aptuveni 930 kaķiem un 536 suņiem 14 patversmēs visā Latvijā.

Labdarības akcija norisinājās no 20. aprīļa līdz 17. maijam. Akcijas laikā ikviens iedzīvotājs varēja atbalstīt četrkājainos draugus, kam šobrīd nav savu māju, ziedojot gan barību, gan citus mājdzīvniekiem nepieciešamus produktus Rimi veikalos visā Latvijā. Kopā akcijas laikā tika saziedotas vairāk nekā 7 tonnas pārtikas. Papildus pircēju ziedojumam Rimi ziedos 7,5 tonnas dzīvnieku barības un smilšu ar Rimi privāto preču zīmi.

“Daudziem iedzīvotājiem uz ielas sastaptie kaķi, iespējams, netraucē, un cilvēki tiem vienaldzīgi paiet garām. Tajā pašā laikā ir daudzi, kuri tos tikai pabaro, kas ir cilvēcīgi, bet neatrisina problēmu – bezsaimnieku kaķi turpina vairoties, un cīņa par pārtiku un izdzīvošanu kļūst arvien sīvāka. Tāpēc labi, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kuri ir gatavi sniegt kaut ko vairāk par desas šķēli un uzņemas atbildību par šiem uz ielas pamestajiem mīluļiem. Akcija “Pērc, ziedo, pabaro” patversmēm sniedz lielu atbalstu, lai pagaidu māju un lielo koloniju minču vēderiņi būtu pilni. Paldies Rimi un visiem ziedotājiem par sniegto atbalstu!” stāsta biedrības “Četrkājainie draugi” valdes locekle Pārsla Straume.

Lai paēduši būtu visi dzīvnieku patversmēs mītošie dzīvnieki, vidēji ik dienu ir nepieciešami 25–50 kg barības suņiem un kaķiem. Šādu dzīvnieku, kam pamatvajadzību nodrošināšanai nepieciešams sabiedrības atbalsts, ir ļoti daudz. Tāpēc šogad akcijai ir pievienojušās par trīs patversmēm vairāk nekā pērn, līdz ar to saziedotā pārtika un citas mājdzīvniekiem nepieciešamās preces nonāks 14 patversmēs.

“Esam gandarīti, ka jau septīto reizi varam palīdzēt vairākiem tūkstošiem dzīvnieku patversmju iemītnieku. Akcija “Pērc, ziedo, pabaro” ir ļoti gaidīts un iemīļots notikums, kas gūst lielu pircēju atsaucību.  Arī šis gads nav bijis izņēmums, jo kopīgiem spēkiem spējām uzlabot to četrkājaino draugu ikdienas dzīvi, kam nav savu māju. Akcijas atbalstītājus aicinājām iegādāties dzīvniekiem nepieciešamos produktus un tos ievietot “Pērc, ziedo, pabaro” ziedojumu kastēs 150 Rimi veikalos visā Latvijā,“ informē Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Papildus pircēju un Rimi ziedojumiem arī ikgadējais akcijas rīkotājs Mars Latvia veica papildu ziedojumu patversmes iemītnieku atbalstam.

“Mums ir liels prieks, ka esam daļa no šīs kampaņas, jo tā palīdzēs daudzām dzīvnieku patversmēm un tur mītošajiem mājdzīvniekiem. Covid-19 ir ne tikai nesis neskaitāmus izaicinājumus cilvēkiem, bet arī ietekmējis mājdzīvnieku dzīves kvalitāti, īpaši to, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk. Šobrīd Eiropā ir aptuveni 100 000 pamestu mājdzīvnieku, un patversmes dara apbrīnojamu darbu, lai uzturētu tos veselus, labi pabarotus un aprūpētus. Mars kolektīvā esam pārliecināti, ka pasaule, kādu to vēlamies redzēt rīt, ir atkarīga no mūsu rīcības šodien, tāpēc pandēmijas laikā ziedošana ir bijusi svarīga mūsu veiktā aktivitāte. Zinot, ka mājdzīvniekiem patversmēs ir nepieciešams ievērojams barības daudzums katru dienu, kampaņas ziedojumam pievienosim papildu ziedojumu no Mars puses,” saka Skaiste Sruogaite, Mars korporatīvās komunikācijas direktore Baltijas, Balkānu un Adrijas jūras valstīs, kā arī Ukrainā un Izraēlā.

Saziedotā barība un citas preces nonāks 14 dzīvnieku patversmēs visā Latvijā: “Ulubele”, “Dzīvnieku SOS”, “Dzīvnieku draugs” un Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupā Rīgā, LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo dzīvnieku patversmē un patversmē “Ķepu Ķepā” Jelgavā, patversmē “Četrkājainie draugi” Dobelē, Cēsu dzīvnieku patversmē “Lācīši”, patversmē “Astes un Ūsas” Alūksnē, Jēkabpils dzīvnieku patversmē, Daugavpils dzīvnieku patversmē “OTRĀ MĀJA”, Saldus dzīvnieku patversmē “Oposums”, Ugāles biedrībā “Ar Sirdi Delnā” un patversmē “Liberta” Liepājā.

 

Izmantotais attēls iegūts vietnē Pexels.


Populārākie raksti