Akcijā Skolas soma palīdzību saņem 1281 pirmklasnieks visā Latvijā

31. Augusts, 2011

Šodien palīdzību 25 latu apmērā saņem 1281 pirmklasnieks no visas Latvijas, kopumā izdalot ziedojumus 32 025 latu apmērā. Tas ļaus skolēniem no maznodrošinātām ģimenēm uzsākt pirmās skolas gaitas un ievērojami atvieglos ģimeņu budžetus.

Grāmatas, klades, burtnīcas, zīmuļi, pildspalvas, sporta tērps un apavi – šīs un vēl daudzas citas mantas ir nepieciešamas jebkuram skolēnam, lai varētu kārtīgi mācīties un apmeklēt stundas. Diemžēl šobrīd situācija pirmklasnieku ģimenēs vērtējama kā kritiska, jo gandrīz katra desmitā ģimene skolas somu nespēj piepildīt ar visām nepieciešamajām lietām un ir spiesta lūgt materiālu palīdzību. Šogad palīdzību skolas gaitu uzsākšanai ir lūgušas gandrīz 2000 pirmklasnieku ģimenes, galvenokārt no lauku pagastiem.

Vislielākā summa akcijai saziedota Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs – 20 000 lati. SIA Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa atzīst, ka "mums katram ir sava pieredze par skolā iešanu. Daudziem tā joprojām ir ikdiena, bet lielākajai daļai no mums - atmiņas. Cits skolas laiku atceras kā labāko periodu savā dzīvē, bet cits labāk izvēlas to neatcerēties. Tas, kādas būs šī gada pirmklasnieku atmiņas, protams, visvairāk ir atkarīgs no skolotāju, klasesbiedru, vecāku un arī paša skolnieka attieksmes. Tomēr arī mēs varam ietekmēt skolas sākumu, lai šo jau tā satraukuma pilno laiku nepapildinātu materiālās rūpes. Tāpēc jau sešus gadus rīkojam akciju Skolas soma: ziedojam paši un aicinām citus ziedot, lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošinātiem pirmklasniekiem."

Šogad aktīvi iedzīvotāji un uzņēmumi ziedojuši arī dažādas skolas preces un apģērbu. Mantisko ziedojumu kopējā vērtība pārsniedz 10 000 latus. SIA Volvo Truck Latvia pirmklasniekiem sarūpējis 2000 zīmuļu komplektus, savukārt daudzi darba kolektīvi organizēja skolas lietu vākšanu savās darba vietās. Akcija Skolas soma ir saņēmusi arī tās vēsturē smagāko ziedojumu - klavieres, kuras saņems Kuldīgas bērni.

Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja: "Akcija Skolas soma ir ļoti nozīmīga visai sabiedrībai, jo tikai izglītota sabiedrība var kļūt par labklājības sabiedrību. Tieši tādēļ pirmklasnieki ir šīs akcijas redzes lokā, lai jau no pirmās klases mazie ķiparu justos vajadzīgi un līdzvērtīgi."

Paldies, ka palīdzēji piepildīt skolas somu ar savu ziedojumu!


Smagākais ziedojums Skolas somai - klavieres, kas sver 150 kg. Attēlā klavieru ziedotāji un fonda Ziedot vadītāja Rūta Dimanta. Klavieres tiks nodotas Kuldīgas bērnu dienas centram.


Brīvprātīgie jaunieši ieskandina skolas iesākumu, atskaņojot darbus uz ziedotajām klavierēm.


Fonda Ziedot vadītāja Rūta Dimanta uzrunā klātesošos, pateicoties par ziedojumu un paziņojot, ka šogad izdevies piepildīt skolas somu 1281 pirmklasniekam.
 

 


Populārākie raksti