Aktīvākā Cūkmena Šķirolūcijas dalībniece saņem iespēju gadu iepirkties Rimi bez maksas

25. Septembris, 2009

Cūkmena Šķirolūcijas konkursā pirmo vietu ieguvusi un turpmāko gadu bez maksas Rimi veikalos iepirksies 12. klases skolniece Tīna Romane no Saldus. Konkurss, kas visas vasaras garumā norisinājās portāla draugiem.lv Zaļajā sadaļā, aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju nofotografēt pēc iespējas vairāk attēlu, kurā kampaņas dalībnieku uzrunātie un iedvesmotie līdzcilvēki redzami ar Cūkmena šņukuriem.

Akcijas mērķis bija informēt ikvienu par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un mudināt visus uz aktīvu rīcību. Cūkmena Šķirolucionāru konkursā piedalījušies vairāk nekā 400 dalībnieku, un kopā iesūtītas gandrīz 8000 fotogrāfijas.

Latvijas labākā šķirolucionāre Tīnai Romane no Saldus konkursa laikā par atkritumu šķirošanas nepieciešamību pārliecinājusi vairāk nekā 2000 iedzīvotāju un Zaļajā sadaļā ievietojusi 1673 kampaņas atbalstītāju fotoattēlus. Savukārt godpilno otro vietu un iespēju bez maksas viesoties Mammadaba atpūtas vietās saņēma 2 bērnu māmiņa Jolanta Taškāne no Jēkabpils rajona. Viņa akcijā iesaistījusi 1300 cilvēkus, kā arī savākusi 980 fotogrāfiju. Savukārt īpašo veicināšanas balvu par aktīvu dalību Šķirolūcijā Cūkmens izlēmis piešķirt arī rīdziniecei Ievai Rukšānei.

"Lai konkursā iesaistītu un uzrunātu pēc iespējas vairāk cilvēku, vispirms vērsos pie saviem draugiem, tad pie kaimiņiem un visbeidzot uzrunāju uz ielas sastaptos ļaudis. Kad sapratu, ka Saldū visiem par Šķirolūciju jau zināms, devos arī uz kaimiņpilsētām," stāsta konkursa pirmās vietas ieguvēja Tīna Romane.

Otrās vietas ieguvēja Jolanta Taškāne atkritumu šķirošanas kampaņā iesaistījusi pat tūristus no ārzemēm. "Latvijas viesiem gan vajadzēja paskaidrot, kāpēc es tik dedzīgi cīnos par atkritumu šķirošanas ideju, jo viņu dzimtajā pusē tas ir pašsaprotami. Tāpat nācās pastāstīt ko vairāk par Cūkmena tēlu un viņa misija – cīnīties par tīriem Latvijas mežiem. Citādi tūristi nesaprastu, kāpēc nepieciešams fotografēties ar cūkas šņukuriem uz deguna," stāsta Jolanta.

Šķirolucionāru konkurss tika aizsākts maija beigās, kad Cūkmens atklāja Šķirolūcijas kampaņu un aicināja ikvienu šķirot atkritumus. Šķirolūcijas ietvaros pie visiem Rimi hipermārketiem, kā arī pie Rimi lielveikaliem Lielupē un Kauguros tika izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri, kas paredzēti plastmasai, papīram un stiklam. Pēc atkritumu apsaimniekošanas kompānijas SIA Nelsens datiem, iedzīvotāji kampaņas laikā visas vasaras garumā sašķirojuši vairāk nekā 100 tonnas atkritumu.


Populārākie raksti