Aptauja: iedzīvotāji visbiežāk izvēlas ziedot smagi slimu bērnu veselībai – Labestības dienas īpašajā Rimi liliju akcijā saziedoti 5 689 eiro

09. Jūnijs, 2016

Šonedēļ Rimi un Supernetto veikalos noslēgusies īpašā Labestības dienai veltītā kampaņa, kurā ikviens pircējs bija aicināts dāvināt sev tuviem un mīļiem cilvēkiem lilijas. Viens eiro no katras iegādātās lilijas tika ziedots labdarības kampaņai un bērnu veselībai, kopā savācot 5 689 eiro. Tieši smagi slimu bērnu un jauniešu atbalstam iedzīvotāji izvēlas ziedot visbiežāk – tā aptaujā norādījuši teju 70% iedzīvotāju.

Veikalos saziedotie līdzekļi – 5 689 eiro – tiks izmantoti, lai LNT, Bērnu slimnīcas fonda, Rimi un Supernetto veikalu tīklu organizētās labdarības akcijas Labestības diena ietvaros palīdzētu bērniem, kuriem ir kustību traucējumi. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks palīdzēts Markusam, Kasparam, Montai, Katrīnai un citiem bērniem.

“Pērn, kad īpašo Rimi akciju organizējām pirmo reizi, un smagi slimiem bērniem tika ziedots 1 eiro no katras iegādātās orhidejas akcijas Eņģeļi pār Latviju ietvaros, mūsu pircēji apliecināja, ka darīt labus darbus un palīdzēt piepildīt lielus sapņus, nemaz nav grūti, ja ceļā uz tiem varam iepriecināt arī sev tuvos un mīļos cilvēkus, piemēram, dāvājot viņiem ziedus. Esam pateicīgi ikvienam cilvēkam, kurš ziedojis gan šai, gan citām labdarības akcijām! Mēs varam palīdzēt līdzcilvēkiem ik dienu – bieži vien pietiek ar mazumiņu, lai iepriecinātu kādu trūcīgu ģimeni vai palīdzētu kāda bērna dzīvei kļūt pilnvērtīgākai,” saka Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Kā rāda Rimi veiktā aptauja, kas veikta šī gada maijā, Latvijas iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 50 gadiem visbiežāk izvēlas ziedot smagi slimu bērnu un jauniešu atbalstam. Otrs populārākais labdarības mērķis ir ziedojumi trūcīgām ģimenēm (27%), kā arī videi un dabai (27%). Retāk ziedo izglītībai, skolai un pētniecībai (10%). Taujāti par motivāciju dalībai labdarības akcijās, visbiežāk jeb 54% iedzīvotāju atzīst, ka ir gandarīti, ka var izdarīt labu darbu, kas no paša neprasa daudz. 40% aptaujāto norāda, ka vienmēr grib palīdzēt kādam, kuram klājas grūtāk. Īpaši šāda palīdzība grūtībās nonākušajiem motivē iedzīvotājus Latgalē (54%), kamēr mazāk aktuāla šāda motivācija ir rīdziniekiem (35%). Kā vēl vienu iemeslu, kāpēc ziedot, Latvijas iedzīvotāji minēja pārliecību, ka nepieciešamības gadījumā saņems palīdzību arī no citiem (27%).

Ziedot dažādiem labdarības mērķiem iespējams Rimi un Supernetto veikalos, kā arī ziedojot Mans Rimi naudas uzkrājumu Rimi kioskos vai mājas lapā www.mansrimi.lv, tāpat arī portālā www.bsf.lv vai zvanot uz 90006486 (maksa par 1.42 eiro).
 


Populārākie raksti