Ar dančiem un dziesmām Jelgavā atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība

11. Jūnijs, 2018
Nedēļas nogalē Jelgavā lustīgi aizvadīts Dziesmu un deju svētku vēstniecības atklāšanas pasākums. 

Svētku vēstniecības karogu paceļot, svinīgo atklāšanu pavadīja tautas deju ansambļu priekšnesumi, koru dziedājumi un dažādas darbnīcas lieliem un maziem. Vēstniecības laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies Rimi veikalos, ieskandinot Dziesmu un deju svētkus ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Svētdien notikušais vēstniecības atklāšanas pasākums, ko vadīja pazīstamā dziedātāja Olga Rajecka, aizvadīts lieliskā atmosfērā, priecājoties par dziesmu un deju kopīgi ar reģiona Dziesmu un deju svētku kolektīviem. Atklāšanā simbolisko lenti grieza Jelgavas domes pārstāve Rita Vectirāne, Rimi gardēde Ilze Jurkāne un reģiona Dziesmu un deju svētku koordinatori – Mintauts Buškevics un Evelīna Bučele. Ar saviem priekšnesumiem visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus priecēja Jelgavas bērnu un jauniešu deju kolektīvs Vēja zirdziņš, vidējās paaudzes deju kolektīvs Laipa, kā arī tautas deju ansamblis Ritums

Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības atklāj laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi SwedbankElektrumLatvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji RimiSqualioCircle K LatviaKPMGWess.


Populārākie raksti