Ar dančiem un dziesmām Liepājā atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība

11. Jūnijs, 2018
Nedēļas nogalē Liepājā lustīgi aizvadīts Dziesmu un deju svētku vēstniecības atklāšanas pasākums.

Svētku vēstniecības karogu paceļot, svinīgo atklāšanu pavadīja  tautas deju ansambļu priekšnesumi, koru dziedājumi un dažādas darbnīcas lieliem un maziem. Vēstniecības laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies Rimi veikalos, ieskandinot Dziesmu un deju svētkus ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Sestdien notikušais vēstniecības atklāšanas pasākums, ko vadīja pazīstamā dziedošā aktrise Karīna Tatarinova, aizvadīts lieliskā atmosfērā, priecājoties par dziesmu un deju kopīgi ar reģiona Dziesmu un deju svētku kolektīviem. Atklāšanā simbolisko lenti grieza pilsētas domes pāstāvji, Rimi gardēdis Normunds Baranovskis un reģiona Dziesmu un deju svētku koordinatore Baiba Kļava. Ar saviem priekšnesumiem visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus priecēja Liepājas jauktais koris Līva, folkloras kopas Vēlava un Saknes, bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa Ķocis, kā arī tautas dziesmu ansamblis Voļņica

Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības atklāj laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi  ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.


Populārākie raksti