Ar Latvijas skrējēju uzvarām veiksmīgi noslēdzies nozīmīgākais tautas sporta notikums Baltijas valstīs

30. Augusts, 2021
Ar Latvijas skrējēju uzvarām veiksmīgi noslēdzies 31. Rimi Rīgas maratons, kuram klātienē un virtuāli reģistrējās 10 082 dalībnieku no visas pasaules.

28. augustā, Bērnu dienā tika doti starti pašiem mazākajiem pasākuma dalībniekiem un 4,2 km garajam Ģimeņu skrējienam. Savukārt svētdien startēja maratona, pusmaratona, 10 km un 5,5 km distanču skrējēji, no kuriem vairāk nekā 90% devās zaļajā startā. Šogad 42 km distancē laurus plūca un Latvijas čempiona maratonā titulus ieguva latvieši Kristaps Bērziņš un Amanda Krūmiņa. Organizatori izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem un līdzjutējiem par pacietību un sapratni, pieciešot neērtības, ko radīja epidemioloģiskās drošības nosacījumi.

Maratona distances pirmās vietas ieguvējs Kristaps Bērziņš  finišēja 2:38:36, savukārt dāmu konkurencē nepārspējama palika Amanda Krūmiņa ar rezultātu 3:07:17. Abi līderi tika kronēti arī par 2021. gada Latvijas čempioniem maratonā. Vīriešu konkurencē maratona distancē 2. vietu ieņēma lietuvietis Ignats Mariuss (Ignotas Marius), bet 3. vietu pašmāju skrējējs Uldis Kļaviņš. Dāmu konkurencē otrajā un trešajā  vietā ierindojās lietuvietes Agne Mataityte un Greta Urbutyte.

Pusmaratona distancē vīriešu konkurencē nepārspēts palika Jevgēņijs Turkins ar rezultātu 1:10:46, 2. vietu izcīnīja Anatolijs Macuks, savukārt godpilnā 3. vietā palika Latvijā dzīvojošs vācietis Džons Volkenants. (John Volkenandt). Dāmām uzvaras laurus plūca igauniete Kadilisa Kuiva (Kadilis Kuiv), finišējot 1:20:15, 2. vietu gadam nopelnīja Ilona Marhele, savukārt trešā atskrēja Kitija Valtere.

Latvijas čempionāts maratonā Top 3

Vīriešiem: 1. vieta Kristaps Bērziņš (2:38:36), 2. vieta Uldis Kļaviņš (2:41:35), 3. vieta Sergejs Maslobojevs (2:46:52)
Sievietēm: 1. vieta Amanda Krūmiņa (3:07:17), 2. vieta Dace Banga-Hodzajeva (3:27:09), 3. vieta Madara Gelsberga-Sokolova (3:28:09)

10 km un 5,5 km TOP3

Vīriešiem 10 km: 1. vieta Uģis Jocis (0:30:22), 2. vieta Roberts Glazers, 3. vieta Pēteris Liniņš.
Dāmām 10 km: 1. vieta paragvajiete Marija Kabalero (Maria Caballero) (0:38:10) , 2. vieta Karīna Helmane-Soročenkova, 3. vieta Ilze Drozdova.
Vīriešiem 5,5 km: 1. vieta Aigars Feteris (0:17:40), 2. vieta Kristaps Krišjānis Kapustāns, 3. vieta Jānis Kapustāns.
Dāmām 5,5 km: 1. vieta Anete Upeniece (0:23:45), 2. vieta Marta Špundzāne, 3. vieta Margarita Bondarenko.

Populārākās valstis, kas Rimi Rīgas maratonā šogad pārstāvētas klātienes vai virtuālajos startos, bija Igaunija, Lietuva, Vācija, Polija, Lielbritānija, Somija, kā arī Ukraina, Baltkrievija, Kanāda un Krievija.

Alfas medaļu nedēļa nākamajā nedēļā pēc maratona

Jau otro gadu maratona organizatori īsteno pasaules lielo maratonu tradīciju – medaļu nedēļu. Arī šogad nedēļu pēc maratona līdz 5. augustam visi dalībnieki ar šī gada maratona medaļu, kuras autors ir talantīgais latviešu mākslinieks Jānis Šneiders, aicināti doties uz TC “Alfa”, kurā būs iespēja gan uztaisīt piemiņas foto ar medaļu, gan arī izmantot dažādus TC “Alfa” veikalu un pakalpojumu izdevīgos piedāvājumus. Iepazīties ar Alfas medaļu nedēļas piedāvājumiem iespējams šeit.