Ar pieciem skanīgiem pasākumiem visā Latvijā atklās Dziesmu un deju svētku vēstniecības

29. Maijs, 2018
Lai ieskandinātu Dziesmu un deju svētkus ne tikai uz lielajām skatuvēm Rīgā, bet arī ikvienā Latvijas pilsētā, Rimi veikali pārtop par īpašām Dziesmu un deju svētku vēstniecībām.

Ar svinīgu vēstniecības karoga pacelšanu, tautas deju ansambļu priekšnesumiem, koru dziedājumiem un dažādām darbnīcām lieliem un maziem Rēzeknē, Valmierā, Rīgā, Liepājā un Jelgavā, dziedātājas Olgas Rajeckas vadībā vēstniecības atklās jūnija pirmajās nedēļas nogalēs. 

Sestdien, 2. jūnijā, – Rēzeknē, svētdien, 3. jūnijā, – Valmierā, piektdien, 8. jūnijā, – Rīgā, sestdien, 9. jūnijā, – Liepājā un svētdien, 10. jūnijā, Jelgavā plkst. 11.00 notiks reģionālo Dziesmu un deju svētku vēstniecību atklāšana un simboliskas atklāšanas lentes griešana, savukārt plkst. 13.00 kopā ar pilsētas domes pārstāvjiem, reģiona Dziesmu un deju svētku koordinatoru, kā arī Rimi pārstāvjiem tiks pacelti Dziesmu un deju svētku vēstniecību karogi. Tūlīt pēc svinīgās karoga pacelšanas pilsētas domes pārstāvji kopā ar Rimi Gardēžiem sacentīsies gardu ēdienu gatavošanā, kā arī stāstīs par piedzīvoto, iepazīstot Dziesmu un deju svētku kolektīvus. Noslēdzošajā vēstniecību atklāšanas pasākumā Jelgavā Svētku dalībniekus un līdzjutējus sveiks arī kultūras ministre Dace Melbārde.

Katrā vēstniecības atklāšanā no plkst. 11.00 līdz 16.00 ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim būs iespēja piedalīties dažādās darbnīcās – izgatavot savu tautisko kroni, sapīt rokassprādzi, kurā iepīt arī visas labās domas un emocijas, Svētkus gaidot, piedalīties sportiskās stafetēs, izdziedāties un izdancoties kopā ar Dziesmu un deju svētku dalībniekiem, kā arī iesaistīties daudzās citās jautrās un tautiskās aktivitātēs. Savukārt plkst. 15.00 visi aicināti baudīt īpašo Dziesmu un deju svētku kūku, kuras receptes autore ir Rimi Gardēde, kūku meistare Liene Zemīte.

Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi  ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

Dziesmu un deju svētku vēstniecība Rēzeknē tiks atklāta 2. jūnijā laukumā pie Rimi Hipermārketa (Atbrīvošanas aleja 138), 3. jūnijā – Valmierā, laukumā pie Rimi Hipermārketa (Fabrikas ielā 2), 8. jūnijā – Rīgā, pie Rimi Express Šķūņu ielā 19, 9. jūnijā Liepājā, laukumā pie Rimi Rietumu Centra (Jaunā Ostmala 35), savukārt 10. jūnijā vēstniecība tiks atklāta Jelgavā, pie Mini Rimi Vivo centrā, Katoļu ielā 18.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.


Populārākie raksti