Ar smaidiem Bērnu slimnīcā sāk akciju Smiekli ārstē!

16. Augusts, 2016
          

15. augustā, cienājot bērnus slimnīcā ar pankūkām, tika atklāta dakteru klaunu ikgadējā akcija Smiekli ārstē!. Akcija tiek organizēta jau trešo gadu un tā laikā sabiedrība tiek aicināta atbalstīt dakteru klaunu darbību. Šogad akcija norisinās no 15. augusta līdz 25. septembrim. Akcijas Smiekli ārstē! mērķis ir vērst uzmanību dakteru klaunu projektam, aicināt ikvienu iesaistīties un atbalstīt. Dakteri klauni, profesionāli medicīnas klauni, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, kā arī reģionālajās slimnīcās visā Latvijā ikdienas atvieglo mazo pacientu atveseļošanos procesu, tos iepriecinot un uzmundrinot. Šobrīd visā Latvijā darbojas jau 28 klauni un vēl 20 tiek apmācīti.

"Dakteru Klaunu uzdevums nav vienkāršs - kopā ar bērnu izdzīvot sāpes un negācijas, kas rodas ārstēšanās procesā, un pārveidot tās pozitīvās emocijās, smiekliem. Ir vairākkārtīgi pierādīts, ka laba pašsajūta nostiprina imunitāti un paātrina izārstēšanos. Sākot ar šo pusgadu dakteru klaunu, skaits ir audzis un tagad gandrīz katrā Latvijas slimnīcā, kur ir bērnu nodaļa, bērniem un viņu vecākiem būs iespēja saņemt dakteru klaunu palīdzību smagajos brīžos. Esam priecīgi par katru ziedojumu un atbalstu, jo pat maza artava ļauj vairāk bērniem saņemt nepieciešamo atbalstu un prieku", uzsver programmas Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

Atbalstīt projektu var ikviens interesents, šogad ērti to var izdarīt, veicot ziedojumu akcijas ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto tirdzniecības vietās. "Mēs esam priecīgi, ka varam būt partneri vēl vienai labai un noderīgai iniciatīvai, kuras laikā paši mazākie var saņemt pozitīvu smieklu devu un atbalstu brīdī, kad gadījies nonākt slimnīcā. Mēs patiesi ceram, ka Rimi un ikviena Latvijas iedzīvotāja ieguldījums nesīs prieku tūkstošiem bērnu un ikviena Latvijas slimnīca varēs lepoties ar vairākiem desmitiem dakteru klaunu," uzsver Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Tāpat projektu var atbalstīt iegādājoties piena dzērienu Rasēns ar zemeņu, karameļu vai banānu garšu: "Piens un veselība iet roku rokā. Tādēļ Food Union atbalsta Dakteru Klaunu kustību. Mēs esam izveidojuši trīs īpašus Rasēns iepakojumus, kurus pērkot, 1 eiro cents no produkta cenas tiek ziedots dakteru Klaunu darbam," saka Normunds Staņēvičs, AS Rīgas Piena kombināts (Food Union grupa) valdes priekšsēdētājs.


Populārākie raksti