Atklāts Rimi Baltic jaunais loģistikas centrs

27. Oktobris, 2020
27. oktobrī, Rimi Baltic atklājis jauno loģistikas centru Rīgā, A. Deglava ielā 161.

Tas ir ne tikai viens no lielākajiem nozares investīciju projektiem Baltijas valstīs, bet arī lielākais un modernākais loģistikas centrs Baltijā. Šeit tiks komplektēti produkti piegādēm Latvijas veikaliem, kā arī daļa Lietuvas un Igaunijas sortimenta, tā optimizējot piegādes procesu visā Baltijas piegādes tīklā. Loģistikas centra pārbūvē un paplašināšanā ieguldīti 82 miljoni eiro, papildu investīcijas novirzot centralizētās virtuves un automatizētu risinājumu izbūvei. Jaunajā loģistikas centrā tiks nodrošinātas vairāk nekā 700 darba vietas.

“Šis ir gan vērienīgākais līdz šim īstenotais Rimi Baltic projekts, gan nozīmīgs ieguldījums reģiona tautsaimniecības attīstībā. Jaunais centrs kļūs par Rimi galveno loģistikas punktu Baltijā – tajā notiks centralizēta preču komplektēšana Rimi veikaliem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, ļaujot apkalpot arvien pieaugošos pārdošanas apjomus no vienas lokācijas. Paplašinātajā loģistikas centrā jaunas darba vietas radīs gan piegādes tīkla, gan loģistikas darbinieki, atkal apvienojot abas funkcijas zem viena jumta. Pārvākšanās ir sākusies šī gada oktobrī un turpināsies līdz nākamā gada vasarai, kad izbūvēsim centralizēto virtuvi un ieviesīsim modernus risinājumus preču uzglabāšanai un komplektācijai,” pauž Edgars Sesemans (Edgar Sesemann), Rimi Baltic valdes priekšsēdētājs.

Pēc gandrīz divus gadus ilgušās Deglava noliktavas ēkas renovācijas un paplašināšanas, ko īstenojuši būvuzņēmēji UAB YIT Lietuva un SIA Bukoteks, būves kopējais izmērs ir trīskāršojies no 26 500 m2 uz 84 000 m2. Lielāko tiesu kopējās platības – 74 000 m2 – aizņem telpas loģistikas operācijām, 2000 m2 platībā tiks iekārtota centralizētā virtuve, bet 8000 m2 ir ofisa telpas. Jauno loģistikas centru par savu darbavietu nākamā gada laikā sauks vairāk nekā 700 darbinieku, kuriem tiks nodrošinātas modernas garderobes, ērtas atpūtas telpas un subsidēta ēdienreize darba laikā – arī naktsmaiņās.

“Izvēloties loģistikas centra aprīkojumu, primārais fokuss bija darbinieku ikdienas uzlabošana. Loģistikas centra grīdas marķējums veidots atbilstoši pasaules labākajai praksei, rūpējoties par darbinieku drošību. Tuvākā gadā laikā tiks pabeigta loģistikas centrā izmantojamās tehnikas nomaiņa divu trešdaļu apjomā, izvēloties inovatīvus, dabai draudzīgākus un darbinieku ergonomiku un produktivitāti uzlabojošus risinājumus. Savukārt visi plaukti aprīkoti ar vienu no modernākajām sprinkleru sistēmām, rūpējoties par darbinieku un īpašuma drošību, kā arī ugunsdrošības prasību nodrošināšanai,” stāsta Kristīne Pojasņikova, Rimi Baltic piegāžu ķēdes un loģistikas direktore.

Par Rimi Baltic loģistikas centru

Loģistikas centrā tiks apstrādātas visas Rimi veikalos pieejamās preču grupas. Sīkpreču plauktu zona ir aprīkota ar mūsdienīgākajiem preču komplektēšanas pacēlājiem, kurus darbina litija jonu baterija, ļaujot operācijas veikt efektīvāk. Visas šajā zonā nodarbinātās tehnikas vienības ir savietotas ar noliktavas vadības sistēmu, kas ļaus uzlabot produktivitāti līdz pat 20%. Papildu produktivitāti komplektācijas procesā palīdzēs nodrošināt balss vadības sistēma, kas daļēji aizstās skeneru izmantošanu.

Rūpēs par pārtikas atkritumu apjoma samazināšanu jaunajā loģistikas centrā tiks izmantota pirms dažiem gadiem ieviestā automatizētā pasūtījumu plānošanas sistēma. Balstoties uz sistēmas vēsturiskajiem datiem, ir radīta ticama nepieciešamā pasūtījuma apjoma prognoze, lai maksimāli mazinātu produktu pārpalikumu.

Tāpat Rimi loģistikas centrā ieviesti arī citi ilgtspējīgi risinājumi: DALI sistēmas vadīts LED apgaismojums, amonjaka un CO2 aukstumapgādes sistēma, adiabātiskā dzesēšana sauso izstrādājumu noliktavā, moderna ēku vadības sistēma. Savukārt aukstumapgādes sistēmas darbības rezultātā radītā siltuma enerģija tiek izmantota apkurei un siltā ūdens priekšsildīšanai. Tāpat tiek izmantots arī siltums, kas atgūts no noliktavas darbinieku dušās izmantotā ūdens. Aprēķini liecina, ka jaunais loģistikas centrs un centralizētā produktu piegāde ļaus Rimi samazināt CO2 izmešu apjomu par 1300–1400 tonnām gadā un ietaupīt līdz pat 500 000 litru degvielas.

Lai nodrošinātu ātrāku preču saņemšanu un operatīvu piegādi veikaliem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, palielināts pārkraušanas doku jeb rampu skaits – šobrīd iespējams pārkraut preces vienlaikus 124 punktos. Savukārt jaunās plauktu sistēmas sasniedz pat 11 metru augstumu, nodrošinot 53 200 palešu vietas. Atjaunotas arī preču pārkraušanas iekārtas, kas nodrošina ergonomisku darbību un augstāku produktivitāti.

Loģistikas centra izbūvi pilnībā finansējis Rimi mātes uzņēmums “ICA Group” (Zviedrija).


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024