Atkritumu šķirošana pieejama jau pie deviņiem Rīgas Rimi un Supernetto

15. Novembris, 2012

Novembra sākumā Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Rimi un Supernetto atklājis vēl trīs publiskos atkritumu šķirošanas punktus. Tie pievienojas sešiem jau augustā atklātajiem, tādējādi zaļā atkritumu šķirošanas darba apvienošana ar iepirkšanos ir kļuvusi iespējama sekojošu deviņu Rīgas Rimi un Supernetto klientiem:

Rimi  Mīlgrāvja ielā 6
Rimi  P. Brieža ielā 33a
Rimi   Kr. Valdemāra ielā 112
Rimi   Kurzemes prospektā 1a
Rimi   Prūšu ielā 2b
Supernetto Salaspils ielā 20
Supernetto Dzelzavas ielā 86
Supernetto Vienības gatvē 103
Supernetto Saharova ielā 23a

Lai atgādinātu par ērtajām šķirošanas iespējām veikalu stāvlaukumos un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, oktobra beigās Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Rimi un Supernetto organizēja kursus „Šķirošanas ABC”. Kursu dalībnieku zinātkāre apliecina, ka tie ir gatavi mainīt savus paradumus un rūpēties  par apkārtējo vidi - nepieciešams vien atkritumu šķirošanas iespēju padarīt ērtu un pieejamu. Sastapto ģimeņu vidū labākās zināšanas par šķirošanas jautājumiem bieži vien izrādīja bērni, kuri mājās ir aktīvākie šķirotāji un šķirošanas iniciatori.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: „Paplašinot šķirošanas vietu skaitu pie Rīgas tirdzniecības centriem, nodrošinām rīdziniekiem ne tikai ērtu pieeju konteineriem, bet veicam arī izglītojošo darbu, lai sabiedrībā veicinātu zaļo domāšanu un šķirošana tiktu veikta pareizi – atbilstoši konteineru paredzētajam saturam.”

“Trīsarpus mēnešu laikā pie Rimi un Supernetto veikaliem savāktās 4 tonnas stikla un 1 tonna plastmasas pudeļu ir apliecinājums tam, ka, padarot atkritumu šķirošanas iespēju pieejamāku, iedzīvotāji ir gatavi mainīt savus paradumus. Ceram, ka jaunu atkritumu šķirošanas punktu izveide mudinās arvien vairāk Rīgas iedzīvotāju izmantot iespēju rūpēties par vidi un samazinātu kopējo atkritumu daudzumu poligonos,” stāsta Laura Podskočija, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.


Populārākie raksti