Atkritumu šķirošanas iespēju Cūkmens nodrošinās arī Lielupē un Kauguros

30. Jūnijs, 2009

Atkritumu šķirošanas kampaņas Cūkmena Šķirolūcija ietvaros no šodienas pie Rimi lielveikaliem Lielupē un Kauguros ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri, kas paredzēti plastmasai, papīram un stiklam.

Uzsākot atkritumu šķirošanas kampaņu 27. maijā, konteineri jau tika izvietoti pie visiem Rimi hipermārketiem Rīgā. Pēc atkritumu šķirošanas kompānijas SIA Nelsens apkopotajiem datiem, šajā laikā iedzīvotājiem ir izdevies sašķirot 114 m3 atkritumu. Īpaši aktīvi iedzīvotāji ir šķirojuši tieši stikla izstrādājumus, kampaņas laikā SIA Nelsens šķirotā stikla apjoms pieaudzis par 50%. Akcijas organizatori prognozē, ka kopīgiem spēkiem šķirojot atkritumus, Latvijas dabai tiks aiztaupīti līdz pat 1000 tonnām atkritumu.

"Šogad Cūkmens piesaka karu sadzīves atkritumiem, kuri maisu maisiem tiek izgāzti Latvijas mežos," kampaņu atklājot, stāsta AS Latvijas valsts meži komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs. Viņš skaidroja, ka ikviena mājsaimniecība var ievērojami samazināt saražoto atkritumu daudzumu, tos rūpīgi šķirojot, un tādējādi arī mazināt izmaksas par atkritumu nodošanu. "Ja cilvēki sapratīs, ka šķirot atkritumus ir ne vien videi draudzīgāk, bet arī lētāk, mēs ceram, Latvijas meži kļūs tīrāki!" teica T. Kotovičs.

"Teju katrai precei, ko mēs nopērkam veikalos, ir kāds iepakojums. Un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, vai šie iepakojumi pēc preču izlietošanas kā atkritumi nonāks mežos un ceļmalās, vai tie tiks aizvesti uz izgāztuvēm, vai arī tiks sašķiroti un turpinās būt noderīgi jau kā otrreiz pārstrādāti materiāli. Turpmāk, lai padarītu Latviju tīrāku un šķirošanas iespēju pieejamāku, ikvienam būs iespēja šķirot atkritumus pie Rimi hipermārketiem Rīgā un lielveikaliem Jūrmalā novietotajos konteineros," stāstīja Zane Eniņa, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Katram atkritumu tipam atbilstošu (plastmasai – dzeltenas, papīram – zilas, stiklam – zaļas) krāsas konteineru izvietošanu pie Rimi veikaliem Lielupē un Kauguros un Rimi hipermārketiem Rīgā, kā arī kampaņas laikā savākto atkritumu apsaimniekošanu un otrreizēju pārstrādi, nodrošinās atkritumu pārstrādes kompānija SIA Nelsens. "Atkritumu šķirošana ir vienīgā iespēja ievērojami samazināt poligonos uzkrāto un dabā atstāto atkritumu apjomu. Tāpēc ceram, ka Latvijas sabiedrībā atkritumu šķirošana kļūs par tikpat ierastu parādību kā citās Eiropas valstīs," norādīja SIA Nelsens valdes loceklis Lauri Tarlaps.

Kā liecina statistika, pasaulē uz vienu saražoto produkcijas tonnu rodas 56 tonnas atkritumu. Visiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem kopīgi šķirojot, nepārstrādājamo atkritumu apjomu iespējams ievērojami samazināt.


Populārākie raksti