Atsākta ziedojumu vākšana brīvā laika programmas Štābiņš atbalstam

16. Janvāris, 2013

Pateicoties Rimi un Supernetto pircēju, kā arī portāla Ziedot.lv ziedotāju atbalstam vairāk nekā 20 tūkstošu latu apmērā, maznodrošināto bērnu brīvā laika programmas Štābiņš ietvaros astoņu mēnešu laikā vairāk nekā 1500 bērni visā Latvijā bez maksas apmeklējuši dažādas ārpusskolas nodarbības, kā arī saņēmuši silta ēdiena porcijas. Radošo nodarbību laikā bērniem bija iespēja apgūt jaunas un dzīvē noderīgas prasmes, piemēram, ēst gatavošanu, rokdarbus, angļu valodu, kā arī citas vērtīgas iemaņas. Lai arī turpmāk vairākiem tūkstošiem trūcīgo bērnu un jauniešu būtu iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, atsākta ziedojumu vākšana programmai Štābiņš. No janvāra vidus līdz pat marta vidum ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts sniegt palīdzību maznodrošināto bērnu atbalstam un ziedot līdzekļus ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto veikalos.

Rimi un Supernetto pircēju, kā arī Ziedot.lv ziedotāju atbalsts devis iespēju programmu īstenot 16 Latvijas pilsētās - Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā, Bauskā, Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Rīgā, ārpusskolas nodarbībās iesaistot teju 1600 bērnus no maznodrošinātām ģimenēm. Programmā Štābiņš, kura devīze ir – Ir kur iet, ir ko darīt! – iesaistījušās un par tās biedriem kļuvušas 17 nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas. Ar 130 brīvprātīgo darbinieku atbalstu kopumā astoņu mēnešu laikā ir noorganizētas vairāk nekā 600 bezmaksas ārpusskolas nodarbības bērniem un jauniešiem visā Latvijā.

Programmas Štābiņš ietvaros bērni pēc skolas iesaistījās dažādās radošās un sporta nodarbībās, apguva ēst gatavošanas iemaņas un papildināja zināšanas par veselīgu dzīvesveidu, mācījās angļu valodu, piedalījās nometnēs un vairāku dienu pārgājienos, devās ekskursijās, skatījās kino, apguva saskarsmes prasmes ar vienaudžiem, tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī iesaistījās citās aktivitātēs, kuru laikā apguva dažādas praktiskas un  ikdienā noderīgas iemaņas.

„Štābiņu veidojām apzinoties, ka vairāki tūkstoši trūcīgo bērnu un jauniešu visā Latvijā nevar atļauties apmeklēt un samaksāt par pulciņiem, kā arī citām ārpusstundu aktivitātēm. Savukārt dienas centriem, krīzes centriem, biedrībām un citām nevalstiskajām organizācijām trūkst līdzekļu aktivitāšu nodrošināšanai un nodarbībām nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Īstenojot Štābiņa programmu un bez maksas nodrošinot vairāk nekā 600 ārpusskolas nodarbības 16 Latvijas pilsētās, pārliecinājāmies, ka tās daudziem bērniem kļuvušas par otrajām mājām, tādēļ aizsāktā iniciatīva noteikti jāturpina,” stāsta Karīna Jermušs, Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Lai arī turpmāk varētu īstenot brīvā laika programmu Štābiņš, ir atsākta ziedojumu vākšana. Tās laikā no šī gada janvāra līdz marta vidum ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts ziedot ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto veikalos, kā arī labdarības portālā Ziedot.lv.

„Pateicoties Štābiņa atbalstam un finansējumam, bērniem bija iespēja radoši izpausties dažādās nodarbībās un apgūt mūsdienīgas rokdarbu tehnikas – dekupāžu, filcēšanu, marmorēšanu. Turklāt kopīgi gatavotās lietas dāvinājām pansionātiem un vientuļajiem cilvēkiem, audzinot bērnos izpratni par cilvēkmīlestību un māku dalīties ar citiem. Štābiņa nodarbības jo īpaši nepieciešamas vasarā, kad ir daudz brīvā laika un bērni vēlas to izmantot lietderīgi – šajā laikā organizējām gan dabas sakopšanas talkas, gan pārgājienus un sporta aktivitātes. Štābiņa programma ir liela vērtība ne tikai bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, bet ikvienam, kurš vēlas apgūt jaunas prasmes un iemaņas,” stāsta Sandra Zariņa, Štābiņa sadarbības partnera biedrības „Caritas Madona” vadītāja.

Bērnu ārpusskolas aktivitāšu organizēšanai visbiežāk tiek lūgta palīdzība dažādu materiālu iegādei – nevalstiskajām organizācijām trūkst kancelejas preču, materiālu rokdarbiem, galda spēļu un citu lietu. Vairākiem programmas Štābiņš partneriem vajadzīga palīdzība, kurai nepieciešams lielāks finanšu ieguldījums, piemēram, datoru, sporta inventāru vai mūzikas instrumentu iegādei. Tāpat nepieciešama palīdzība pārtikas produktu nodrošināšanā gan pusdienām, gan uzkodām pārgājienos, ekskursijās un nodarbību starplaikos.

Ziedot iespējams visos Rimi un Supernetto veikalos skaidrā naudā ziedojumu kastītēs, ar norēķinu karti kasē (summa 5 Ls), tāpat ir iespējams ziedot savu uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.rimi.lv, sadaļā Mans Rimi, kā arī portālā www.ziedot.lv.


Populārākie raksti