Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas remontam Rimi un Supernetto pircēji divu mēnešu laikā saziedo 32 tūkstošus latu

14. Novembris, 2012

Lai Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas pacienti varētu ārstēties mūsdienīgās un atveseļošanās procesam piemērotās telpās, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar domubiedriem – uzņēmumu Rimi, laikrakstu Diena, Latvijas Televīziju, Ziedot.lv, reklāmas aģentūru TBWA Latvija, JCDeceaux, radio Skonto un citiem ir aizsācis ziedojumu vākšanas akciju nodaļas remontam. Divu mēnešu laikā Rimi un Supernetto pircēji akcijai saziedojuši vairāk nekā 32 tūkstošus latu, kas ir pirmais lielais solis, lai tiktu savākti remontarbiem nepeiciešamie līdzekļi – aptuveni 700 000 latu. 

“Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek ārstēti bērni ar onkoloģisko slimību diagnozi. Nodaļas telpas ir katastrofālā stāvoklī, pēdējo reizi remonts tajās veikts pirms vairāk nekā 13 gadiem. Atbilstoša ventilācijas sistēmas trūkuma dēļ telpas ir mitras, sienas, griesti un grīdas daudzviet klātas ar pelējumu. Turklāt, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus, šobrīd bērni tiek vesti uz centrālo ēku - aptuveni 100 metrus pa slimnīcas āra teritoriju, kas ir īpaši apgrūtinoši lietainā un aukstā laikā,” stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Hematoonkoloģiska saslimšana ik gadu tiek diagnosticēta 40 līdz 50 bērniem visā Latvijā. Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļā kopumā gada laikā ārstējas aptuveni 900 pacienti. Turklāt vienas ārstēšanas epizodes ilgums stacionārā ir vidēji no viena līdz diviem mēnešiem, taču, ņemot vērā slimības specifiku, nereti nepieciešama atkārtota stacionēšanās, līdz ar to slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt pat pus gadu un vairāk.

Kā vieni no pirmajiem akcijā iesaistījušies Rimi un Supernetto pircēji, kuri divu mēnešu laikā kopš akcijas uzsākšanas veikalu ziedojumu kastītēs saziedojuši vairāk nekā 32 tūkstošus latu: “No sirds priecājamies, ka mūsu pircēji ir sadzirdējuši saucienu pēc palīdzības un aktīvi ziedojuši, lai mazajiem hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem būtu iespēja ārstēties kvalitatīvās un mūsdienīgās telpās. Rimi un Supernetto pircēju ziedojums ir būtisks solis ceļā uz to, lai Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļa varētu pārcelties uz jaunām, daudzfunkcionālām telpām, kurās nodrošināta patīkamāka un piemērotāka uzturēšanās vidi bērniem un viņu vecākiem,” stāsta Laura Podskočija, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Visaktīvāk akciju atbalstījuši un Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas remontam līdzekļus ziedojuši Rimi un Supernetto pircēji Rīgā, kā arī Jūrmalā. Tāpat akciju atbalstījuši iedzīvotāji reģionu pilsētās – Bauskā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā un citur.

14. novembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 20. hematoonkoloģijas nodaļā viesojās Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis. Lai kopā nosvinētu pirmo lielo soli ziedojumu akcijā, pavārs kopā ar bērniem gatavoja torti.
Foto Aivars Liepiņš, Dienas Mediji
 


Populārākie raksti