Ciemos Dobeles Štābiņā

09. Augusts, 2013

Lai bērniem no maznodrošinātām ģimenēm palīdzētu apgūt veselīga un garšīga ēdiena pagatavošanas prasmes, Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās un vadīja īpašu ēst gatavošanas nodarbību Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības „Laimiņa” Štābiņā. Tās laikā 30 bērni no maznodrošinātām ģimenēm šefpavāra vadībā gatavoja pastas salātus, kā arī veselīgo ogu kokteili. Ēst gatavošanas nodarbības notiek Aikāgaršo pavārskolas ietvaros, ko Rimi visas vasaras garumā nodrošinās brīvā laika programmas bērniem Štābiņš dalībniekiem visā Latvijā.

Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programmas Štābiņš biedru Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības „Laimiņa” organizētās nodarbības notiek visu cauru gadu. To laikā bērni no maznodrošinātām ģimenēm apgūst dažādas radošās prasmes. Tostarp arī ēst gatavošanas iemaņas, kad īpašas nodarbības laikā Aikāgaršo šefpavāra vadībā bērni mācījās paši sev pagatavot maltīti, kā arī apguva dažādus pavārmākslas trikus.

„Vasaras laikā Štābiņa nodarbības notiek divas līdz trīs reizes nedēļā, kopā ar bērniem darām daudz – sportojam, muzicējam, kā arī radoši darbojamies dažādās darbnīcās, bet pavārskolas nodarbība ar profesionālu pavāru pie mums notika pirmo reizi. Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo pavāra ciemošanās „Laimiņā” bija fantastiska iespēja, lai katrs no bērniem varētu iesaistīties gatavošanas procesā un labi paveikt sev uzticēto darbiņu. Uzskatu, ka šāda veida nodarbības palīdz bērniem ar invaliditāti labāk integrēties sabiedrībā un apgūt daudz ko jaunu pavārmākslā, jo tieši praktiskās iemaņas ir svarīgākās,” stāsta Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības „Laimiņa” Štābiņa projektu vadītāja Kristīne Briede.Normunds Baranovskis sniedz padomus, kā arī uzrauga gatavošanas procesuŠtābiņa dalībnieki kopā ar Aikāgaršo šefpavāruPagatavotie pastas salāti


Populārākie raksti