Citāda klase uzsāk darbu - atnāc arī Tu!

15. Marts, 2011

Līdz nedēļas beigām Rimi hipermārketā tirdzniecības parkā Alfa atvērta Citāda Klase, kur ikviens aicināts iepazīt, kā norisinās mācību process bērniem ar redzes, dzirdes, kustību vai garīgās attīstības traucējumiem. Imitētā mācību stundā Citādās Klases apmeklētājiem tiks dota iespēja pildīt uzdevumus, kurus padarīs sarežģītus ar speciāliem palīglīdzekļiem radītie redzes, dzirdes un citi traucējumi. Klase apmeklētājiem atvērta darba dienās no 17.00 līdz 20.00 un sestdienās no 11.00 līdz 14.00.

“Mēs ikdienā bieži vien neaizdomājamies, ka mums gluži ikdienišķas situācijas var būt īstens pārbaudījums cilvēkiem ar dzirdes, redzes, kustību vai garīgās attīstības traucējumiem. Šāda situācija ir arī mācību process, kas bērniem ar veselības traucējumiem ir jāpielāgo, lai viņi varētu pilnvērtīgi mācīties. Citāda klase ļaus ikvienam uz brīdi iepazīt šo bērnu mācību procesu un pārliecināties, cik ļoti ir nepieciešami specializētie mācību materiāli, kuru izveidei šobrīd aicinām ziedot”, saka kampaņas vēstniece un Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.

Simulācijas telpā ikviens aicināts piedzīvot pilnīgi citādu mācību procesu. Imitētā mācību stundā “gida” pavadībā apmeklētājiem būs iespēja pildīt uzdevumus, kuru izpildīšanu padarīs grūtāku ar speciāliem palīglīdzekļiem radītie redzes, dzirdes un citi traucējumi.

Ikviens varēs iepazīties ar īpašām vajadzībām piemērotām tehnoloģijām, piemēram, datora peli, ko lieto ar pēdu, un atbilstoši pielāgotiem materiāliem audio, video un citos formātos, piemēram, vieglajā valodā. Tāpat arī apmeklētāji varēs skatīties sižetus no mācību stundām speciālajās klasēs, kuros uzskatāmi parādīts pats mācību process, kā arī iemācīties savu vārdu rakstīt Braila rakstā.

Simulāciju telpas nākamā atrašanās vieta būs Imantā, Rimi hipermārketā t/c Damme no 22. līdz 24.martam, savukārt pēc tam telpa būs pieejama Rimi t/c Spice, no 25.līdz 26.martam.

Lai palīdzētu radīt digitālus, bez maksas pieejamus, multimediālus mācību līdzekļus bērniem ar īpašām vajadzībām, ziedo Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs, portālos Ziedot.lv un Pasakas.net, kā arī zvanot uz ziedojumu tālruni 90006685 (maksa Ls 1).


Citādā klasē ikvienu interesentu sagaidīs gidi - Emīls un Gints, kuri labprāt uzdos dažādus mācību uzdevumus un iepazīstinās ar tehnoloģijām, kas piemērotas bērniem ar īpašām vajadzībām.


Akcijas vēstniece un Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa raksta savu vārda Braila rakstā.


Arī akcijas vēstnieks Kaspars Zlidnis cenšas uz vizītkartes izveidot savu vārdu, atzīstot, ka tas nemaz nav tik viegli.


Braila rakstam ir savs alfabēts. Ņemot to par piemēru, lēnām var apgūt tā rakstību.


Iejūtoties neredzīga cilvēka lomā, apmeklētājs tiek aicināts noteikt, kāda grāmata ir viņa rokās un par ko tā stāsta.


Šī ir piemērota grāmata neredzīgiem bērniem, jo rakstīta Braila rakstā. Ar roku, lēnām braucot pāri tekstam, izlasīt tekstu ir grūti, ja nepārzina Braila rakstu.


Datora pele bērniem ar kustību traucējumiem, kas pilda tādas pašas funkcijas kā parastā datora pele.

Nāc un iepazīsti Citādu klasi! Palīdzi palīdzēt!


Populārākie raksti