Cūkmens dodas Vislatvijas atkritumu šķirošanas tūrē

02. Jūlijs, 2009

Cūkmens piesaka karu sadzīves atkritumiem, kuri maisu maisiem tiek izgāzti Latvijas mežos un organizē atkritumu šķirošanas kampaņu Šķirolūcija. Lai informētu ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu un devumu Latvijas dabai, kā arī sniegtu praktiskus padomus par to, kā pašu spēkiem samazināt atkritumu apjomu, a/s Latvijas valsts meži kampaņas Nemēslo Mežā! galvenais varonis Cūkmens 2. jūlijā plkst. 12:00 viesojās Jelgavā un uzrunāja iedzīvotājus pie Rimi hipermārketa, Katoļu ielā 18. Pasākumā piedalījās Jelgavas pilsētas domes un a/s Latvijas valsts meži pārstāvji, kā arī pašvaldības aģentūras Zemgales EKO pārstāvis.

Pasākuma ietvaros Cūkmens sniedza izglītojošu informāciju par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, iepazīstināja ar šķirošanas statistiku un iespējām tādējādi saudzēt Latvijas dabu.

Pat ja atkritumu šķirošanas sistēma iedzīvotājiem nav pieejama, tā vietā, lai atkritumus izmestu mežā, Cūkmens pasākuma ietvaros informēja par to, kā pašu spēkiem iespējams samazināt atkritumu apjomu – veidojot kompostu, nododot makulatūru, nevajadzīgās mantas nevis izmetot, bet gan atdodot kādam, kam tās var būt noderīgas, kā arī piedāvās citus tik pat noderīgus padomus.

Katram pasākuma apmeklētājam bija iespēja pievienoties Cūkmena "šķirolucionāru" pulkam, saņemot īpašu atkritumu šķirošanas rokasgrāmatu, kā arī sniegt savu video parakstu – simbolisku vēstījumu par tīriem mežiem un sakoptu Latvijas dabu. Lai padarītu atkritumu šķirošanu interesantāku, Cūkmens organizēja arī īpašu "šķirolucionāru" konkursu, kurā iespējams balvās iegūt bez maksas iepirkšanos Rimi veikalos vesela gada garumā, kā arī apmaksātu izklaidi Mammadaba atpūtas vietās.

"Tieši plastmasa - maisiņi un pudeles - ir Latvijas mežos visbiežāk sastopamie atkritumi. Atšķirībā no dabai draudzīgu materiālu izmantošanas, plastmasas izstrādājumi nesadalās vismaz 200 gadus, radot kaitējumu apkārtējās vides un cilvēku veselībai," šķirot atkritumus un neizmest tos dabā, aicina a/s Latvijas valsts meži personāžs Cūkmens.

Cūkmens aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un organizāciju rūpīgi šķirot atkritumus un izmest tos tiem paredzētajos atkritumu konteineros. Akcijas organizatori a/s Latvijas valsts meži, Rimi Latvia un SIA Nelsens prognozē, ka kopīgiem spēkiem šķirojot atkritumus, Latvijas dabai tiks aiztaupīti līdz pat 1000 tonnām atkritumu.

Atkritumu šķirošanas tūres Šķirolūcija ietvaros Cūkmens kopumā viesosies 17 Latvijas pilsētās, aicinot medijus, pašvaldības vadītājus, atpazīstamākos pilsētniekus un visus iedzīvotājus aktīvi iesaistīties vides sakopšanā.

 

Atkritumu šķirošanas kampaņas Šķirolūcija programma:

02.07. Jelgava

09.07. Ventspils, Talsi

10.07. Liepāja, Dobele

14.07. Ogre, Bauska

17.07. Kuldīga

21.07. Jēkabpils, Daugavpils

22.07. Rēzekne, Madona

23.07. Gulbene

05.08. Valmiera, Cēsis

11.08. Kauguri, Tukums


Populārākie raksti