Cūkmens uzsāk Vislatvijas atkritumu šķirošanas kampaņu

27. Maijs, 2009

Atkritumu šķirošanas kampaņas Cūkmena Šķirolūcija ietvaros pie visiem Rimi hipermārketiem Rīgā, kā arī pie Rimi lielveikaliem Lielupē un Kauguros tiks izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri, kas paredzēti plastmasai, papīram un stiklam. Akcijas organizatori prognozē, ka kopīgiem spēkiem šķirojot atkritumus, Latvijas dabai tiks aiztaupīti līdz pat 1000 tonnām atkritumu.

"Šogad Cūkmens piesaka karu sadzīves atkritumiem, kuri maisu maisiem tiek izgāzti Latvijas mežos," stāsta AS Latvijas valsts meži komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs. Viņš skaidro, ka ikviena mājsaimniecība var ievērojami samazināt saražoto atkritumu daudzumu, tos rūpīgi šķirojot, un tādējādi arī mazināt izmaksas par atkritumu nodošanu. "Ja cilvēki sapratīs, ka šķirot atkritumus ir ne vien videi draudzīgāk, bet arī lētāk, mēs ceram, Latvijas meži kļūs tīrāki!" teica T.Kotovičs. "Teju katrai precei, ko mēs nopērkam veikalos, ir kāds iepakojums. Un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, vai šie iepakojumi pēc preču izlietošanas nonāks kā atkritumi mežos un ceļmalās, vai tie tiks aizvesti uz izgāztuvēm, vai arī tiks sašķiroti un turpinās būt noderīgi jau kā otrreiz pārstrādāti materiāli. Turpmāk, lai padarītu Latviju tīrāku un šķirošanas iespēju pieejamāku, ikvienam būs iespēja šķirot atkritumus pie Rimi hipermārketiem Rīgā un lielveikaliem Jūrmalā novietotajos konteneros," stāsta Zane Eniņa, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Katram atkritumu tipam atbilstošu (plastmasai – dzeltenas, papīram – zilas, stiklam – zaļas) krāsas konteineru izvietošanu pie visiem Rimi hipermārketiem Rīgā, kā arī Rimi veikaliem Lielupē un Kauguros, kā arī kampaņas laikā savākto atkritumu apsaimniekošanu un otrreizēju pārstrādi, nodrošinās atkritumu pārstrādes kompānija SIA Nelsens. "Atkritumu šķirošana ir vienīgā iespēja ievērojami samazināt poligonos uzkrāto un dabā atstāto atkritumu apjomu. Tāpēc ceram, ka Latvijas sabiedrībā atkritumu šķirošana kļūs par tikpat ierastu parādību kā citās Eiropas valstīs," norāda SIA Nelsens valdes loceklis Lauri Tarlaps.

Kā liecina statistika, pasaulē uz vienu saražoto produkcijas tonnu rodas 56 tonnas atkritumu. Visiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem kopīgi šķirojot, nepārstrādājamo atkritumu apjomu iespējams ievērojami samazināt.

Lai popularizētu atkritumu šķirošanas ideju, Cūkmens dosies Šķirolūcijas tūrē pa Latvijas lielākajām pilsētām, kur skaidros atkritumu šķirošanas nozīmi un aicinās ikvienu uz aktīvu rīcību.


Populārākie raksti