Dakteri Klauni svin piecu gadu jubileju un kopā ar Rimi aicina sabiedrību iesaistīties labdarības kampaņā

08. Augusts, 2017

Programmu Dr.Klauns Latvijā ir iepazinuši un iemīļojuši daudzi bērni, gūstot arvien lielāku atsaucību no pacientiem un medicīnas personāla. Pašlaik Latvijā darbojas jau 40 dakteri klauni, kuru galvenais uzdevums ir psiholoģiski palīdzēt bērniem un atvieglot mazo pacientu ikdienu, kamēr viņi uzturas slimnīcā. Lai programmu attīstītu un arvien vairāk bērnu būtu iespēja iepazīt dakterus klaunus, būtisks ir sabiedrības atbalsts un ziedojumi. 

“Pateicoties ilggadējiem sadarbības partneriem Food Union un Pētera Avena fonds, mums ir izdevies izveidot stabilu programmu, kuras sākums 2012.gadā bija meklējams Rīgā, bet pašlaik tā jau ir pieejama arī citās Latvijas pilsētās, piemēram, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē, Jūrmalā.  Mēs esam īpaši priecīgi, ka jau vairākus gadus mums ir iespēja sadarboties ar Rimi kā patstāvīgu partneri. Apzināmies, ka vēlamies šo programmu attīstīt plašāk un dziļāk, lai pēc iespējas lielākam skaitu bērnu, kas nonāk slimnīcās, būtu iespēja pavadīt laiku kopā ar medicīnas klauniem. Paldies ikvienam, kas mūs ir atbalstījuši līdz šim, un šos piecus gadus vēlamies svinēt kopā ar ikvienu no jums,” uzsver programmas Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

Lai atbalstītu Dr.Klauns programmu, līdzcilvēki ir aicināti ziedot Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs, ziedojot Mans Rimi līdzekļu uzkrājumu, iegādājoties Rasēna jogurta dzērienu vai ziedot zvanot uz 90006086. Ar papildus ziedošanas iespējām var iepazīties www.drklauns.lv. Kampaņas laikā saziedotie līdzekļi būs liels ieguldījums programmā, lai tā veiksmīgi varētu darboties un attīstīties ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.  

„Dakteri klauni jau vairākus gadus ir pierādījuši savu nozīmi mazo pacientu labsajūtas un arī veselības uzlabošanā, tāpēc esam priecīgi būt daļa no šī jubilejas gada, lai aicinātu sabiedrību, mūsu pircējus un citus līdzcilvēkus iesaistīties un palīdzēt. Mēs patiesi ticam, ka Rimi un ikviena līdzcilvēka ieguldījums spēs mainīt daudzu bērnu ikdienu Latvijas slimnīcās,“ uzsver Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Lai uzrunātu sabiedrību iesaistīties dakteru klaunu labdarības kampaņā, kampaņas laikā dakterus klaunus būs iespējams sastapt pilsētu svētkos, dakteri klauni pārsteigs līdzcilvēkus viņu ikdienas gaitās ielās, darbosies īpašā pasākumā tirdzniecības centrā Spice, kā arī būs redzamas informatīvās kampaņas Delfi un Latvijas Televīzijā. 

Par projektu Dr.Klauns
Dr.Klauns ir sabiedriska labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2012. gada. Organizācijas pārstāvji – profesionāli medicīnas klauni – dodas uz slimnīcām, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Programmas ietvaros tiek izmantotas dažādas tehnikas – triki, mūzika, fantāziju rosinoši stāsti un citi paņēmieni, lai bērns vieglāk pārdzīvotu ārstēšanās procesa izraisītās emocijas - bailes, vientulību, nomāktību.
 


Populārākie raksti