Dakteru klaunu labdarības akcijā saziedoti 30 238 eiro

13. Jūnijs, 2024
Ikgadējā biedrības “Dr.Klauns” labdarības akcijā ar saukli “Palīdzi Dakterim klaunam būt tur, kur viņu gaida!” ir noslēgusies. 

Līdzcilvēku atbalsts un saziedotie līdzekļi palīdzēs dakteriem klauniem arī šogad turpināt savu darbu, kā arī pēc trīs gadu gara pārtraukuma uzsākt jaunu dakteru klaunu skolu.

Dakteru klaunu labdarības akcijā divu mēnešu laikā ikvienam bija iespēja atbalstīt dakterus klaunus dažādos viedos – par ziedojumiem iegādāties īpašo sarkano degunu Rimi veikalos visā Latvijā, kā arī veicot vienreizēju ziedojumu vai pieslēdzot regulāro ziedojumu “Dr. Klauns” mājas lapā. Akcijas laikā tika saziedoti 30 238 eiro, ieskaitot visnotaļ iespaidīgu ziedojumu no Rimi veikalos līdzcilvēku iegādātajiem 10 255 sarkanajiem klaunu deguniem.

Akcijas spilgtākais notikums bija jaunas tradīcijas ieviešana, 1. aprīlī svinot Sarkano degunu dienu. Šajā dienā ikviens, kas tic dakteru klaunu darba vērtībai un nozīmei, varēja paust savu atbalstu, uzvelkot sarkano degunu un daloties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #smaidsradasmaidu. 1.aprīli kopā ar dakteriem klauniem ir svinējuši neaptverami daudz cilvēku – mazie un lielie, bērnudārznieki un skolēni, ģimenes un darba kolektīvi, mūziķi, aktieri, sportisti, un daudzi citi.

Dakteri klauni pauda patiesu apbrīnu un prieku, saņemot tik daudz siltu vārdu un novēlējumu, kas apliecina, ka viņu darbs ir arvien vairāk atpazīts un sveicams plašākā sabiedrībā. Šogad pirmo reizi labdarības akciju dakteri klauni ir uzsākuši sadarbībā ar jauno lieldraugu – 360TV, kas rūpējās par dakteru klaunu darba ikdienas atspoguļošanu, veicinot izpratni par tās būtību un nozīmi mazo pacientu dzīvē, kā arī aktualizējot jautājumu par sabiedrības atbalsta nepieciešamību.

"Esam pateicīgi ikvienam ziedotājam, kas atbalstīja šo akciju, dāvājot prieku mazajiem pacientiem visā Latvijā. Mēs, 360TV, ticam, ka patiesa draudzība nozīmē būt klātesošam gan labos, gan grūtos brīžos, kā arī palīdzot, cik vien iespējams. Kā šīs akcijas lieldraugs, ar smaidu sirdī pildījām šo misiju, stāstot par dakteru klaunu neizmērojami vērtīgo darbu un nepieciešamo atbalstu. Aicinām ikvienu kļūt par dakteru klaunu draugiem ne tikai akcijas laikā, bet visa gada garumā, arī turpmāk palīdzot bērniem nest gaismu un cerību baiļu pilnākajos brīžos,” tā saka "Helio Media" izpilddirektors Kaspars Ozoliņš.

Labdarības akcija nebūtu iespējama bez Rimi Latvia atbalsta, kas jau vairākus gadus sniedz ikvienam veikala klientam iespēju ziedot dakteru klaunu programmai.

“Dr. Klauna biedrību mēs atbalstām jau vairākus gadus palīdzot paplašināt dakteru klaunu profesionālo ģimeni, kā arī stiprināt organizācijas darbību visā Latvijā, piemēram, pirms vairākiem gadiem ar mūsu pircēju atbalstu un ziedojumiem radām iespēju dakteru klaunu programmu paplašināt ne tikai Rīgā, bet arī reģionu slimnīcās. Šoreiz ar mūsu klientu atbalstu esam saziedojuši vairāk nekā 20 000 EUR, kas ir nozīmīgs ieguldījums, lai Dakteri Klauni būtu klātesoši Latvijas slimnīcās un bērniem ārstēšanās būtu vieglāka,” stāsta Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Akcijas laikā savāktie līdzekļi dos iespēju dakteriem klauniem turpināt aktīvi darboties sešās slimnīcās visā Latvijā, palīdzot mazajiem pacientiem un viņu vecākiem grūtajos brīžos, kā arī uzsākt jaunu Dakteru Klaunu skolu, lai atrastu papildspēkus slimnīcās, kur bērni izjūt dakteru klaunu trūkumu.

“Mūsu darbs nav tikai ik pa brīdim vai svētku dienās, tas ir ikdienas ceļš, ko ejam un kurā nedrīkstam apstāties. Ar mums rēķinās vecāki, medicīnas personāls, mūs ļoti gaida mazie pacienti un mēs nedrīkstam viņus pievilt. Mums ļoti nozīmīgi ir redzēt atbalstu dakteru klaunu esamībai un darbam no līdzcilvēku puses, kas izvēlas ziedot, no partneriem un draugiem, kas mūs atbalsta, tas noteikti dod mums spēku un palīdz neapstāties. Taču vissvarīgākie cilvēki, kas šo ceļu iet – ir paši dakteri klauni, tieši viņi ir mūsu programmas sirds, spēks un dvēsele. Jaunie ceļabiedri mums vienmēr ir vajadzīgi, it īpaši reģionos. Tādēļ pateicoties saziedotajiem līdzekļiem mēs pēc dažu gadu pārtraukuma varēsim sākt jauno dakteru klaunu atlasi un mācības. Varbūt, kāds, kurš šo lasa, ieraudzīs sevī vai sev blakus topošo dakteru klaunu? Ja tā ir – aicinu pieteikties!” – saka biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

Plašāku informāciju par dakteru klaunu atlasi un gaidāmajām mācībām var gūt http://www.drklauns.lv/skola


Populārākie raksti