Deviņos Rimi veikalos pieejams Latvijas ražotāju koncepta veikals “Klēts”

05. Janvāris, 2021
Koncepta veikalā “Klēts" pieejami gan tradicionāli, gan ekoloģiski vietējo ražotāju produkti. 

“Klēts” koncepta pamatā ir iespēja Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājražotājiem piedāvāt savu produkciju plašākam pircēju lokam Rimi veikalos. Pirmais “Klēts” veikals Rimi tīklā tika atvērts  2011. gadā, šobrīd “Klēts” atrodas jau deviņos Rimi veikalos.

“Iniciatīva par “Klēts” izveidi nāca no Rimi: radīt specializētus veikalus visās Baltijas valstīs, lai iekļautu mazos vietējos ražotājus lielveikala piedāvājumā. Ar Rimi esam jau no pirmās dienas. “Klēts” ir atsevišķa vienība, un mūsu pārziņā ir gan sadarbība ar ražotājiem, gan sortimenta izveide un menedžments, bet fiziski atrodamies Rimi telpās. Cenšamies pārsteigt un iepriecināt savus pircējus katru dienu, tādēļ regulāri papildinām produktu klāstu un meklējam aizvien jaunus vietējos ražotājus. Tā ir veiksmīga simbioze, “Klēts” sortimentam papildinot lielveikala piedāvājumu un otrādi. Ieguvēji ir visi,” stāsta SIA Lauku rudzupuķe mārketinga projektu vadītāja Arnita Melnalksne.

“Klēts” sortimentā ir ap 250–300 ražotāju, kopumā ap 3000 produktiem. Pārtikas segmentā tās ir visas galvenās kategorijas: maize, piens un piena produkti, svaiga un pārstrādāta gaļa, bakaleja – milti un eļļas, plašs saldumu klāsts, medus, konservācija. Dažādi dzērieni – sulas, tējas, kombučas, kas pārstāv mūsdienīgu produktu līniju. Dažos veikalos ir  arī nepārtikas preces, piemēram, sveces, pirts lietas, keramika, Latvijas kosmētika, tostarp pieprasītie cietie šampūni, preces dāvanām. Veiksmīgi izdevies ieviest uztura bagātinātājus, kas balstīti tautas medicīnas metodēs, piemēram, dabiskas propolisa un vaska ziedes un čagas uzlējums no bērza piepēm.

Rimi regulāri īsteno dažādas atbalsta aktivitātes Latvijas vietējiem ražotājiem un palielina vietējo produktu sortimenta veikalos. Redzam, ka pircēju izvēle par labu vietējiem produktiem ar katru gadu pieaug. Viens no atbalsta veidiem pašmāju ražotājiem ir “Klēts” nodaļa vairākos Rimi veikalos, kas darbojas jau teju 10 gadus. Tā ir ne vien lieliska iespēja, ja ar laiku ražošanas jauda tiks palielināta, pašmāju ražotājiem nokļūt Rimi veikalu plauktos, bet arī atbalsts no Rimi puses pašmāju zemniekiem, viņu produkciju padarot pieejamāku plašam pircēju lokam,” informē Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Nonākt “Klētī” mazajiem ražotājiem ir liels solis, jo tas nozīmē uzreiz iekļūt vairākos veikalos – cik atļauj viņu ražošanas jauda. Vairāki Latvijas ražotāji ir izauguši” no “Klēts” un pārcēlušies uz Rimi plauktiem. Pirmais bija Lielauces cukurgailītis, ne tik sen – arī Jelgavas Karameļu darbnīca, “Ievas Siers” un ZS “Zilūži” no Valmieras puses, kuri ražo pienu, biezpienu un saldējumu, nodrošinot pilnu ražošanas ciklu – no labības audzēšanas līdz piena pārstrādei. “Diamonds Food Group” no Suntažiem piedāvā neticami garšīgas saldētās tortes bez glutēna – skaisti iepakotu, garšīgu, inovatīvu produktu.

“Klēts” ir pieejama Rimi veikalos Spicē, Alfā, Pulkvedis Briedis, Damme, Biķernieki, Mols un Valdemārs, īpašs mini “Klēts” koncepts pieejams Rimi Jugla, bet pirmā “Klēts” ārpus Rīgas gaida pircējus Rimi Ogrē.


Populārākie raksti