Valsts policija un pārtikas tirgotāji uzsāk kampaņu atstarotāju popularizēšanai – “Aizej līdz mājām droši!”

13. Novembris, 2013

Reaģējot uz satraucošo situāciju uz Latvijas ceļiem, Valsts policija (VP) kopā ar Latvijas Pārtikas tirgotāju asociāciju (LPTA) uzsāk satiksmes drošības kampaņu “Aizej līdz mājām droši!”. Uzsākot sadarbību, veikalu tīkli Rimi, Maxima un Narvesen Valsts policijai dāvina 20 tūkstošus atstarotāju un 503 tirdzniecības vietās Latvijā gan gājējiem, gan autovadītājiem atgādinās par atstarotāju lietošanas nepieciešamību.

“Mūsu asociācijas biedri – Maxima, Rimi un Narvesen – ir pārstāvēti visos novados un visās Latvijas pilsētās. Šie veikalu tīkli ir ikdienas sabiedrotais vairumam Latvijas iedzīvotāju, un ik dienu tajos iepērkas vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku. Tāpēc, redzot biedējošo statistiku un traģiskos ceļu satiksmes negadījumus uz Latvijas ceļiem, esam nolēmuši līdzdarboties,” stāsta LPTA izpilddirektors Noris Krūzītis.

Policija arī turpmāk  regulāri diennakts tumšajā laikā dosies reidos gan pilsētās, gan ārpus tām, apsekojot situāciju neapgaismotajos ceļa posmos. Gājējiem, kuri šādās vietās tiks sastapti bez atstarotājiem, policijas darbinieki atgādinās par to lietošanas svarīgumu, kā arī sastādīs brīdinājuma vai pārkāpuma protokolu. Tāpat šie gājēji saņems LPTA dāvinātos atstarotājus.

Lielāko mazumtirdzniecības tīklu atbalstu sabiedrības uzrunāšanā policija vērtē ļoti atzinīgi. “Ar neredzamo gājēju problēmu cīnāmies daudzus gadus – bijušas kampaņas, individuāla prevencija, aktivitātes un pasākumi. Taču, lai aizsniegtu un uzrunātu cilvēkus, nepieciešami aizvien jauni risinājumi,” atzīst VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Šā gada rudens uz Latvijas ceļiem bijis īpaši traģisks - tumšajos mēnešos avārijās bojā gājuši 37 cilvēki, no tiem vairāk kā puse jeb 20 cilvēki bijuši gājēji. Lielākā daļa no šiem negadījumiem notikuši diennakts tumšajā laikā – pēc pulksten 16:00, kad vairums cilvēku dodas mājās no ikdienas gaitām un gan automašīnu, gan cilvēku plūsma ir intensīva. ”Tāpēc pārtikas tirgotāju iesaistīšanās situācijas uzlabošanā ir ļoti pozitīvi vērtējama, jo cilvēki pirms došanās mājās apmeklē veikalus. Un tur viņiem atgādināsim – ar atstarotāju līdz mājām var tikt droši,” stāsta A. Velšs.

Lai vairotu atbildīgu attieksmi un drošību uz Latvijas ceļiem, VP aicina arī citus Latvijas uzņēmējus iesaistīties satiksmes drošības kampaņā “Aizej līdz mājām droši!”.

Par Latvijas Pārtikas tirgotāju asociāciju

LPTA ir mūsdienīgu un valstiski atbildīgu Latvijas pārtikas mazumtirgotāju asociācija. LPTA un tās biedri kā nozīmīga Latvijas uzņēmējdarbības vides daļa ir stabils partneris valsts pārvaldes institūcijām, kas gatavs sniegt savu ieguldījumu Latvijas ekonomikas celšanā. LPTA apvienojušies mazumtirdzniecības uzņēmumi ar valstiski atbildīgu skatījumu uz tirdzniecību un augstiem uzņēmējdarbības standartiem.
 

Uzsākta drošības kampaņa "Aizej līdz mājām droši"

LPTA dāvina atstarotājus Valsts policijai

 


Populārākie raksti