Dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu gaida vairāk nekā 90% iedzīvotāju

24. Janvāris, 2022
Jau pavisam drīz – no 1. februāra – aptuveni 1400 vietās visā Latvijā un tostarp arī vairāk nekā 100 Rimi veikalos pircēji varēs nodot iztukšotus dzērienu iepakojumus, par katru iepakojumu saņemot kuponu 10 centu vērtībā.
 

Jau šobrīd stikla taru Latvijā ikdienā šķiro 64% iedzīvotāju, bet, kā liecina Rimi veiktā aptauja,* depozīta sistēmu izlietotā dzērienu stikla, plastmasas un metāla iepakojuma nodošanai labprāt ir gatavi izmantot 91% iedzīvotāju.

Līdz šim gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju izlietoto stikla tara visbiežāk ir šķirojuši un ievietojuši tai paredzētā konteinerā. Tomēr gandrīz ceturtā daļa iedzīvotāju (24%) vēl joprojām to izmet kopā ar citiem sadzīves atkritumiem nešķirojot. Katrs piektais izaicinājumam pieiet radoši un izlietotās pudeles izmanto atkārtoti vai atdod citiem, kam tās varētu noderēt. Bet tikai katrs desmitais sakrāj lielāku pudeļu apjomu un tad dodas uz taras pieņemšanas punktiem.

“Depozīta sistēma ir ilgi gaidīts risinājums, kas ļaus samazināt piesārņojumu Latvijas dabā un veicinās iepakojuma pārstrādi. Kā lielākajam mazumtirgotājam Latvijā mums ir gan liela atbildība, gan pietiekami lielas iespējas izglītot sabiedrību par videi būtiskiem jautājumiem. Plānojot taromātu atrašanās vietas, galvenokārt vadījāmies pēc tā, lai klientiem izmantoto pudeļu nodošana būtu ērta un kļūtu par viņu ikdienas ieradumu, tāpat kā iepirkšanās Rimi. Redzot jau šobrīd augsto gatavību izmantot depozīta sistēmu, ceram, ka tā palīdzēs mūsu klientiem un sabiedrībai kopumā veidot jaunus, videi vēl draudzīgākus paradumus,” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers

Nodotie dzērienu iepakojumi no taromātiem tiks nogādāti tālākai apstrādei sadarbībā ar SIA Depozīta iepakojuma operators. Paredzēts, ka ar taromātu palīdzību Rimi veikalos būs iespējams savākt un pārstrādāt vairāk nekā 100 miljonu iepakojumu vienību gadā. Depozītu sistēmas ieviešanā Rimi ieguldījis vairāk nekā vienu miljonu eiro.

*Aptauju “Pārtikas iegādes paradumi” veicis Snapshots 2022. gada janvārī, aptaujājot 725 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Populārākie raksti