Dzimtmisas pamatskolas skolēni Aikāgaršo šefpavāra vadībā apgūst ēst gatavošanas prasmes

08. Novembris, 2013

5. novembrī, Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo pavārskolas šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās Dzimtmisas pamatskolas 1. klasē, lai skolēnus izglītotu par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī iemācītu pagatavot brokastis, kas būtu ne tikai veselīgas, bet arī gardas. Skolēni šefpavāra vadībā gatavoja tortilju un kokteili Dzimtmisas pamatskolas gaumē.
„Mūsu skola jau ir ieguvusi eko skolas titulu, tāpēc likumsakarīgi vēlējāmies, lai pie mums ciemos atbrauktu arī Aikāgaršo šefpavārs un skolēniem pastāstītu, kā no veselīgiem produktiem pagatavot gardu maltīti. Nodarbība 1. klases skolēniem bija ne tikai kā izklaide, bet arī kā noderīga kulinārijas paraugstunda, kuras laikā šefpavārs pastāstīja kā pareizi sagriezt salātus un droši darboties virtuvē,” stāsta Dzimtmisas pamatskolas 1. klases skolotāja Evita Zeikare.
Šīs un citas Aikāgaršo pavārskolas ietvaros gatavotās skolēnu iecienītās receptes tiks apkopotas īpašā pavārgrāmatā. Iecerēts, ka to veidos teju 50 ātri pagatavojamas, vienkāršas un veselīgas brokastu, pusdienu un vakariņu receptes. Pavārgrāmatas tapšanas gaitai un aizpildīto lapas pušu skaitam varēs sekot līdzi ikviens mājas lapā www.rimi.lv/aikagarso, savukārt skolotāji aicināti grāmatā apkopotās receptes kopā ar Aikāgaršo šefpavāra padomiem sabalansētam uzturam izmantot kā mācību līdzekli mājturības stundām.
Kopumā Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo bezmaksas pavārkursiem pieteikušās vairāk nekā 90 skolas no visas Latvijas, tostarp 22 mācību iestādes no Rīgas. Pagājušajā mācību gadā Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās 20 skolās, 15 Latvijas pilsētās – Bauskā, Rīgā, Cēsīs, Iecavā, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Valmierā un Jūrmalā. Šajā semestrī šefpavārs ar bezmaksas pavārkursiem iecerējis viesoties vēl 13 skolās visā Latvijā, nodrošinot 20 bezmaksas ēst gatavošanas nodarbības.
 


Populārākie raksti